n/a

Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Big Blue oraz Atlas Filtri DP BIG to filtry narurowe, po które najchętniej sięgają Polacy. Jakie są różnice między nimi? Które są lepsze pod względem jakości i wydajności? Na które warto się zdecydować?

Zarówno filtry Big Blue oraz Atlas Filtri DP BIG można stosować w gospodarstwach domowych, jak też w niektórych sektorach przemysłu. To jednak jedna z nielicznych cech, która łączy te produkty. Jakie są różnice?

O filtrach narurowych Big Blue

Big Blue to ogólna nazwa charakterystycznych i popularnych w Polsce filtrów narurowych. Wszystkie modele posiadają niebieski klosz i czarną obudowę główną. Są produkowane na terenie Chin w różnych fabrykach. To właśnie z tego powodu mogą być różnej jakości. W niektórych egzemplarzach materiał, z którego zostały wyprodukowane wydaje się dość solidny, w innych wygląda na niskiej jakości.

O filtrach narurowych Atlas Filtri DP BIG

Atlas Filtri  to włoski producent filtrów do wody. Mają duży wybór filtrów różnego rodzaju o różnych przyłączach i wydajnościach. Ich produkty są wykonane z dobrej jakości materiałów, posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań mających ułatwić użytkowanie wymianę wkładów.

Obudowa

Filtry Big Blue mają tylko jeden rodzaj obudowy. Jak sama nazwa wskazuje, są to niebieskie, nieprzezroczyste klosze.

Producent serii Atlas Filtri zadbał o duży wybór kloszy. Można wybrać obudowy przezroczyste, nieprzezroczyste oraz srebrne z innowacyjną technologią bakteriostatyczną Microban.

Serwis

W przypadku filtrów Atlas Filtri DP BIG serwis nie jest problematyczny. Jest to możliwe dzięki odkręcanemu kloszowi, który bez problemu można zdjąć. 

Filtry Big Blue sprawiają liczne problemy. Do najczęstszych należą wycieki wody, Całkowite uszczelnienie filtra często nie jest możliwe, wymaga wiedzy i dodatkowych rozwiązań, na przykład specjalnych past uszczelniających. Klosze są trudne do odkręcenia.

Filtry Atlas Filtri DP BIG posiadają specjalną śrubę, która ułatwia odkręcanie obudowy filtra. Można tego dokonać przy pomocy narzędzi, które znajdą się w każdym domu. Alternatywą jest zakup modelu z zaworem spustowym. Dzięki niemu umożliwione jest przepłukiwanie wkładu bez potrzeby odkręcania obudowy.

Filtry Big Blue zazwyczaj nie są wyposażone w odpowietrzacz. Niektóre modele posiadają przycisk, dzięki któremu ma zachodzić proces odpowietrzania. Według opinii wielu serwisantów dochodzi do częstych awarii przycisku lub zwyczajnie nie działa.

Do zestawu Atlas Filtri DP BIG dodawany jest lubrykant przeznaczony do konserwacji uszczelek. W przypadku filtrów Big Blue – trzeba dokupić ten produkt.

Wskaźniki ciśnienia

Filtry Atlas Filtri DP BIG można zakupić w wersji ze wskaźnikami ciśnienia lub bez. Pierwsza opcja zawiera dwa manometry. Jeden pokazuje ciśnienie wody na wejściu do filtra, a drugi znajduje się na wyjściu wody z urządzenia. Są one bardzo pomocne dla użytkowników, ponieważ pomagają ocenić stan wkładów filtracyjnych. Jeżeli różnica ciśnień na obu wskaźnikach wynosi więcej niż 1 bar, wtedy należy dokonać wymiany wkładów na nowe.

Filtry narurowe Big Blue z reguły nie posiadają manometrów. Zdarza się, że przy dużych różnicach ciśnień klosz pęka.

Racjonalny wybór to połowa sukcesu

Dokonanie odpowiedniego wyboru filtra narurowego jest niezwykle istotne. Należy zwracać szczególną uwagę na producenta, jakość oraz elementy ułatwiające serwis. Wybór urządzenia lepszej jakości z pewnością uchroni użytkowników przed częstymi awariami, a przy okazji zapewni dokładne oczyszczanie wody przez wiele lat.

Filtry Atlas Filtri DP BIG dostępne są w sklepie internetowym