Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Systemy uzdatniania wody linii ProFlow zostały stworzone z myślą o klientach komercyjnych i przemysłowych. Są dostosowane do obowiązujących norm, rygorystycznych wymagań i potrzeb użytkowników. Zobacz, co proponuje Erie i czym wyróżniają się systemy filtracyjne.

Ogólnie o serii Erie ProFlow

Linia produktów ProFlow powstała z myślą o klientach komercyjnych oraz przemysłowych. Jest przystosowana do działania w branży HoReCa oraz przedsiębiorstwach. Twardość wody, żelazo, mangan, zanieczyszczenia mechaniczne, nieodpowiedni smak i zapach wody to tylko niektóre z problemów występujących w wodzie, z którymi jest sobie w stanie poradzić linia ProFlow. Wszystkie urządzenia zostały skonstruowane oraz zmontowane przez Erie. Jest to procedura znacznie ułatwiająca instalację urządzenia w miejscu docelowym.

Erie Water Treatment

Firma Erie powstała w 1943 roku. Pierwszymi produktami były awaryjne systemy tlenowe dla samolotów wojskowych. Erie błyskawicznie stało się pionierem w tworzeniu i produkcji urządzeń do kontroli przepływu stosowanych w uzdatnianiu wody oraz instalacjach tlenowych. W 1947 Erie wyprodukowała pierwszą głowicę sterującą z automatyczną regeneracją. Po kilkudziesięciu latach została podjęta decyzja o zmianie strategii. Od tej pory firma zajmuje się produkcją kompletnych systemów uzdatniania wody skierowanych do użytku domowego, komercyjnego oraz przemysłowego.

Zmiękczacze wody Erie ProFlow

Zmiękczacze Proflow wyróżnia szeroki zakres konfiguracji. Można wybrać alternatywnie głowicę sterującą 1’ lub 1,5’. W linii są systemy pojedyncze i podwójne działające w trybie pracy Parallel ( do zwiększenia przepływu zmiękczonej wody) lub Alternating (do ciągłej dostawy miękkiej wody). System pojedynczy (Simplex) bez żadnych przeszkód można rozbudować do wersji podwójnej (Duplex). Złoże zastosowane w zmiękczaczach ProFlow to jonosferyczna żywica dopuszczona do wody spożywczej. Zbiornik ciśnieniowy jest odporny na korozję. Firma testowała go pod względem pracy w wysokich ciśnieniach. Zmiękczacz posiada tryb regeneracji objętościowej z dodatkową funkcją regeneracji wymuszonej.

Do zmiękczaczy wody dołączony jest całkowicie zmontowany zbiornik na sól regeneracyjną. Tworzywo, z którego został wykonany jest odporne na uderzenia. Zbiornik posiada zawór pływakowy o dużym przepływie. W zestawie znajdują się także: przelew, wąż popłuczyn, odpowiednie podłączenie do kanalizacji ze szczeliną powietrzną.

Kolumny węglowe i filtry mechaniczne Erie ProFlow

Filtry wody ProFlow to wysoka wydajność i dwa złoża filtracyjne do wyboru. Pierwsze z nich to granulowany węgiel aktywowany. Poprawia smak, barwę, zapach wody oraz usuwa niektóre substancje chemiczne (chlor, czy pestycydy). W procesie filtracji za pomocą tego złoża usuwane są zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości do 40 um. Złoże cechuje specjalna struktura porów,  zapewnia też dobrą adsorpcję.

Drugim rodzajem złoża jest Filter-Ag. Ten materiał filtracyjny usuwa z wody: glinę, rdzę, muł, piasek, brud o wielkości do 20 um. Złoże wyróżnia się nieregularnym kształtem oraz spękanymi krawędziami. To zapewnia dużą powierzchnię filtracyjną. Oba rodzaje urządzeń filtracyjnych są regenerowane czasowo.

Odżelaziacze wody Erie ProFlow

Urządzenie ProFlow jest w stanie usunąć z wody: żelazo, mangan i siarkowodór. W odżelaziaczach zastosowano złoże Birm. Złoże działa, jak katalizator pomiędzy powietrzem, a cząstkami żelaza i manganu. Dzięki niemu zwiększa się reakcja utleniania, a cząstki żelaza i manganu z rozpuszczalnych przechodzą w formę nierozpuszczalną. Do tego w złożu Birm skutecznie zatrzymywane są cząstki nierozpuszczalne. Systemy odżelaziające ProFlow posiadają „komorę sprężonego powietrza” zintegrowaną z całym systemem. System wykonuje automatyczne płukania złoża usuwając z niego wszelkie zanieczyszczenia. Regeneracja jest czasowa.

Co wyróżnia linię ProFlow?

Wszystkie urządzenia posiadają głowicę sterującą najwyższej jakości. Erie jest pionierem w tej dziedzinie, a ich produkty są cenione na całym świecie. Głowica sterująca posiada podświetlany zegar. Programowanie jest intuicyjne – zapewnia to oprogramowanie EAZY. Wbudowany został mikroprocesor oraz pamięć NOVRAM oraz SuperCap. Oba rodzaje pamięci przydają się w razie awarii prądu – zapamiętywane są ustawienia i historia pracy.

Multiplex Parallel – wydajne rozwiązanie

Zarówno dla odżelaziaczy wody, jak też filtrów istnieje możliwość montażu systemu składającego się z dwóch lub większej ilości pojedynczych systemów. Montowane są równolegle powodując znaczący wzrost przepływu wody. Każdy z pojedynczych systemów można zaprogramować oddzielnie, dzięki czemu możliwy będzie stały dopływ wody do użytkowników.

Uzdatnianie wody w przemyśle

Nowa linia ProFlow skierowana do przedsiębiorstw jest doskonałym rozwiązaniem problemów z uzdatnianiem wody w przedsiębiorstwach, hotelach i innych miejscach, w których niezbędna jest duża ilość wody najwyższej jakości. Wszystkie urządzenia posiadają solidne komponenty, elektrozawory oraz specjalnie zaprojektowaną głowicę sterującą. Te cechy wpływają na bezawaryjność systemu w czasie użytkowania. Zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest możliwość rozbudowania systemów w celu zwiększenia ich wydajności.

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!