Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Filtry do wody mogą rozwiązać całą gamę problemów. Poprawią jakość oraz smak wody. Zabezpieczą przed uszkodzeniami i wydłużą żywotność urządzeń używających wodę. Co więcej, przefiltrowana woda wpływa pozytywnie na zdrowie.

Czyszczenie armatury łazienkowej i kuchennej będzie znacznie łatwiejsze. Nie będą powstawały narastające osady. Filtry do wody na cały dom montuje się na głównej linii wody i oczyszczają każdą kroplę, z którą możemy mieć kontakt w domu.

Woda wodociągowa nie jest idealna

Wiele osób z nas korzysta z wody wodociągowe. Użytkownicy wodociągów liczą, że lokalny dostawca zapewni bezpieczną dla zdrowia, czystą wodę o dobrych parametrach. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi jasno określa kryteria, które muszą być spełnione. Często jednak zdarza się, że parametry są na granicach dopuszczalnych norm, a w przypadku mniejszych zakładów wodociągowych mogą zdażać się chwilowe przekroczenia. Nie można również zapomnieć o możliwych awariach lub remontach czy modernizacjach, które czasowo mogą pogorszyć jakość wody. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego też powinniśmy zabezpieczyć wodę, z której korzystamy przez dodatkową filtrację.

Systemy do filtracji wody w cały domu zatrzymują zanieczyszczenia na wejściu wody do domu zanim zostanie ona przekierowana do kranów, toalet i innych punktów. Rodzaj zanieczyszczeń, które będą usuwane zależą od tego czy woda pochodzie z wodociągu czy ujęcia własnego. Wymienimy kilka zalet systemów filtracji wody w całym domu.

Jak filtry do wody mogą poprawić jakość życia?

  1. Poprawia jakość wody, wpływa na jej smak i zapach – system filtracji w domu zapewnia poprawienie jakości wody poprzez zatrzymanie zanieczyszczeń i usunięciu zapachu. Filtracja mechaniczna zatrzyma także piasek, osady, rdzę oraz inne zanieczyszczenia.
  2. Wydłuży żywotność urządzeń w domu – filtry do wody na cały budynek są skuteczne w ochronie domu przed szerokim zakresem zanieczyszczeń w wodzie. Często woda ze studni ma widoczne pomarańczowe zabarwienie  lub pozostawia brunatne naloty. Zastosowanie odżelaziacza pozwoli na usunięcie tego problemu. Zabezpieczy przed nawarstwiającymi się osadami żelaza. Usunie nieprzyjemny zapach siarkowodoru. Nie będą się pojawiały wytrącone fragmenty żelaza.
  3. Poprawia walory zdrowotne – chlor w wodzie jest istotnym składnikiem do dezynfekcji i zabezpieczenia wody wodociągowej. Niestety jest również toksyczny i szkodliwy dla naszej skóry. Filtr węglowy na cały dom pozwala usunąć z wody chlor.
  4. Poprawia kondycję skóry i włosów – zmiękczacz wody na cały dom zapewnia mniejszą ilość wapnia i magnezu w wodzie. Dzięki temu nie pojawiają się osady na armaturze, włosy i skóra stają się delikatniejsze, ubrania nie są sztywne po praniu. Oprócz tego zmiękczacz wody zabezpiecza rury i urządzenia przed osadami.

Filtry do wody na cały dom są dużą inwestycją. Skutecznie chronią armaturę i sprzęt gospodarstwa domowego. Dobra woda wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale także na samopoczucie. Świadomość tego, że szkodliwe zanieczyszczenia zostały usunięte z każdego kranu w domu daje niewątpliwy spokój ducha.

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!