Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Urządzenia różnego typu, które łączą się z WiFi to już norma. Branża uzdatniania wody stara się podążać za obecnymi trendami. Właśnie z tych powodów na rynku pojawiła się seria kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair IQsoft oraz Ecoperla Slimline z modułem WiFi. Dziś praktyczne informacje na temat tej wyczekiwanej nowości.

W dzisiejszym artykule coś dla fanów nowinek technologicznych! Opowiem o funkcjach i działaniu aplikacji ConnectMySoftener, dzięki której możliwe jest sterowanie pracą zmiękczaczy wody Pentair IQsoft oraz Ecoperla Slimlline za pomocą WiFi. Dziś trochę praktycznych informacji dla tych, którzy już zakupili wymienione urządzenie bądź zastanawiają się nad zakupem, ale chcą dowiedzieć się więcej o konfiguracji i podpięciu zmiękczacza wody pod aplikację.

Zmiękczacze wody z WiFi

W sklepie internetowym możecie obecnie znaleźć aż dwa zmiękczacze wody, wykorzystujące w swoim działaniu moduł WiFi. Pierwszym jest flagowy produkt Pentair – kompaktowy zmiękczacz wody z WiFi Pentair IQsoft. Jest to bardzo ekonomiczny produkt, który zużywa na regenerację niewielkie ilości wody oraz soli. Drugim zmiękczaczem wody z WiFi jest Ecoperla Slimline! To bardzo dobre urządzenie, solidne i trwałe, a do tego dostępne w atrakcyjnej cenie w porównaniu do ilości funkcji, jakie posiada.

Wygodna kontrola zmiękczacza wody z WiFi

Moduł WiFi pozwala na łatwą i komfortową kontrolę działania zmiękczacza wody z każdego miejsca za pośrednictwem telefonu lub tabletu. Specjalna aplikacja od Pentair – ConnectMySoftener pozwala na pełne monitorowanie pracy zmiękczacza wody z WiFi i zużycia wody. Wśród funkcji możesz znaleźć:

 • Monitorowanie poziomu soli tabletkowanej w zbiorniku
 • Komunikaty o potrzebie uzupełnienia zbiornika solanki
 • Monitorowanie zużycia wody (codzienne, cotygodniowe, miesięczne)
 • Informacja o litrach wody pozostałych do kolejnej regeneracji
 • Informacje o aktualnym przepływie wody
 • Możliwość zaprogramowania zmiękczacza wody
 • Możliwość zdalnego uruchomienia trybu wakacyjnego

Tak więc to nie tylko doskonała możliwość kontroli pracy samego urządzenia, ale również zapotrzebowania całej rodziny na wodę. Dzięki ConnectMySoftener na czas dowiemy się o awarii lub zwiększonym, nietypowym przepływie. Więcej informacji na temat aplikacji oraz WiFi w zmiękczaczach wody znajdziesz w artykule Zmiękczacze wody z WiFi – kontroluj pracę urządzenia ze swojego telefonu.

ConnectMySoftener - interfejs aplikacji

Jak podłączyć zmiękczacz wody z WiFi pod aplikację?

Na początku ściągnij aplikację ConnectMySoftener na swój telefon lub tablet. Pobierzesz ją ze sklepu Google Play (wersja na Android) lub App Store (aplikacja na iPhone). Warto przypomnieć, że aplikacja jest dedykowana jedynie do serii Pentair IQsoft oraz Ecoperla Slimline i nie będzie współpracowała z innymi modelami zmiękczaczy wody.

Przed rozpoczęciem działań należy pamiętać, aby i aplikacja w telefonie, i zmiękczaczy wody korzystali z tej samej sieci WiFi. Najpierw konfiguracja w zmiękczaczu wody. Poszczególne czynności opisuje bardzo dokładnie instrukcja obsługi. Należy wybierać konkretne opcje w panelu sterującym krok po kroku.

Następnie połączenie zmiękczacza wody z aplikacją ConnectMySoftener. Zaloguj się, jeśli już masz konto lub zarejestruj jako  nowy użytkownik. W aplikacji można edytować następujące ustawienia: język, aktualizacja czasu systemowego, jednostka twardości wody, stopień twardości wody.

Oto dokładna instrukcja połączenia aplikacji ze zmiękczaczem wody:

 1. Zaloguj się lub zarejestruj
 2. Wprowadź informacje dotyczące urządzenia,w  tym numer seryjny, który znajdziesz na etykiecie pod pokrywą prowadzącą do zbiornika z solą regeneracyjną
 3. Wybierz odpowiednia sieć, by móc połączyć aplikację ze zmiękczaczem wody (wszystko wyświetli się na ekranie telefonu lub tabletu). Jeśli urządzenie jest juz połączone, przejdź do kolejnego kroku
 4. Wybierz domową sieć WiFi i wpisz hasło tak, aby zmiękczacz wody i aplikacja korzystały z tej samej sieci.

Teraz sprawdź status WiFi w zmiękczaczu wody. Informacja wyświetli się w drugiej linii wyświetlacza. Jeśli wyświetla się komunikat „CONNECTED” to oznacza, że zmiękczacz wody pomyślnie połączył się z WiFi.

 • Komunikat „NO INTERNET” oznacza, że urządzenie zostało podłączone do WiFi, jednak nie ma połączenia z Internetem.
 • Komunikat „PASSWORD ERROR” oznacza, że zmiękczacz wody nie został podłączony pod WiFi
 • Komunikat „CONFIGURE” oznacza, że nie ma połączenia z WiFi i należy je skonfigurować
 • Komunikat „OFF” oznacza, że WiFi jest nieaktywne

Po pomyślnej konfiguracji zmiękczacz wody powinien pojawić się w przeciągu kilku minut w bazie aplikacji ConnectMySoftener.

Jak obsługiwać aplikację ConnectMySoftener?

Wszystkie najważniejsze sekcje znajdziesz w głównym menu. Cała aplikacja jest dostępna w języku polskim. W aplikacji obecne są dwie zakładki: ustawienia i informacje. Danymi, które zauważysz w dziale informacji są: aktualny przepływ wody, informacje o tym, czy sól została dosypana, ile czasu pozostało do rozpoczęcia regeneracji, możliwość włączenia trybu wakacyjnego oraz dane na temat zużycia wody.

ConnectMySoftener - dane związane z regeneracją

Większość danych została pokazana w formie czytelnych wykresów, dzięki czemu wystarczy jeden rzut oka, by wiedzieć na jakim etapie pracy jest właśnie zmiękczacz wody. Jeśli trzeba dosypać sól tabletkowaną do zbiornika lub zmiękczacz wody będzie wymagał konserwacji, wyświetli się komunikat.

ConnectMySoftener - komunikaty

Masz również dostęp do wszystkich informacji związanych ze swoim kontem oraz danymi urządzenia. Ciekawą opcją jest również możliwość uruchomienia trybu wakacyjnego. Dzięki temu zmiękczacz wody uruchomi regenerację dopiero przed powrotem z urlopu. Nie wykona regeneracji pod nieobecność, co stanowi większe bezpieczeństwo, ale również oszczędności pod kątem zużytej wody oraz soli na regenerację. Uruchomienie trybu wygląda w sposób następujący:

ConnectMySoftener - tryb wakacyjny

ConnectMySoftener - uruchomienie trybu wakacyjnego - ustawienie daty

Język polski w aplikacji ConnectMySoftener

ConnectMySoftener jest dostępna w wielu wersjach językowych. Użytkownik ma obecnie kilka języków do wyboru: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, holenderski, włoski, rosyjski, czeski, rumuński oraz polski.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja pyta z jakiego języka chcemy korzystać. Należy wybrać ten, którym jesteśmy zainteresowani i zatwierdzić. Dalszy proces instalacji jest już przeprowadzany w zatwierdzonym języku. Możliwość obsługi panelu aplikacji w rodzimym języku to duże udogodnienie oraz ułatwienie całego procesu kontroli zmiękczacza wody z WiFi.

Dealer Web Portal – dodatkowa opcja do zmiękczaczy wody z WiFi

Moduł WiFi w zmiękczaczach wody Pentair IQsoft oraz Ecoperla Slimline daje jeszcze jedną ciekawą możliwość. Zaraz po włączeniu zmiękczacza wody i podłączeniu go do aplikacji ConnetMySoftener, możemy zarejestrować się w portalu Dealer Web Portal. Jest to miejsce, w którym można uzyskać szybką i precyzyjną pomoc techniczną sklepu, w którym produkt został zakupiony. Dzięki WiFi w zmiękczaczu wody, dane dotyczące regeneracji i przepływu wody są przesyłane również do portalu. Dzięki temu ma do nich dostęp i właściciel zmiękczacza wody, i dział techniczny. W razie jakichkolwiek problemów można się skontaktować z działem technicznym, a oni (poprzez portal) będą w stanie szybko ocenić gdzie leży jego przyczyna, a nawet niektóre z usterek naprawić zdalnie. To spora oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ serwisant nie musi przyjeżdżać osobiście.

Kilka urządzeń w aplikacji jednocześnie

Pod aplikację ConnectMySoftener można podpiąć kilka urządzeń jednocześnie. Dzięki temu można mieć pod kontrolą kilka zmiękczaczy wody z WiFi i wiedzieć, co się z nimi dzieje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które zajmują się wynajem domów i mieszkań w wysokim standardzie. Wtedy można na bieżąco kontrolować zainstalowane w lokalach urządzenia.

Inteligentne zmiękczanie wody

Sterowanie i kontrola pracy zmiękczacza wody poprzez aplikację to ogromna wygoda, którą można mieć u siebie w domu. Podłączenie zmiękczacza wody pod aplikację wcale nie jest trudne i czasochłonne. Pentair IQsoft oraz Ecoperla Slimline to doskonałe propozycje dla osób poszukujących nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań w zmiękczaniu wody.

Zmiękczacze wody z WiFi dostępne są w sklepie internetowym