Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Urządzenia różnego typu, które łączą się z WiFi to już norma. Branża uzdatniania wody stara się podążać za obecnymi trendami. Właśnie z tych powodów na rynku pojawiła się seria kompaktowych zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco z modułem WiFi. Dziś praktyczne informacje na temat tej wyczekiwanej nowości.

W dzisiejszym artykule coś dla fanów nowinek technologicznych! Opowiem o funkcjach i działaniu aplikacji Erie Connect, dzięki której możliwe jest sterowanie pracą zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco za pomocą WiFi. Dziś także trochę praktycznych informacji dla tych, którzy już zakupili urządzenie od Erie bądź zastanawiają się nad jego zakupem, ale chcą dowiedzieć się więcej o konfiguracji i podpięciu zmiękczacza wody pod aplikację.

Nowa wersja zmiękczacza wody Erie IQsoft z WiFi już dostępna!

O premierze nowej wersji kompaktowych zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco pisałem już w styczniu (zobacz). W tamtym czasie było o nich dość głośno. Modyfikacje zostały przyjęte bardzo pozytywnie. Największym zaskoczeniem okazało się wprowadzenie modułu WiFi.

Na to udoskonalenie Erie kazało oczekiwać dość długo, jednak opłacało się, ponieważ sam proces połączenia zmiękczacza wody z aplikacją wcale nie jest skomplikowany, a główny panel Erie Connect jest przejrzysty i przyjazny użytkownikowi.

Wygodna kontrola zmiękczacza wody

Moduł WiFi pozwala na łatwą i komfortową kontrolę działania zmiękczacza wody z każdego miejsca za pośrednictwem telefonu lub tabletu.

Specjalna aplikacja od Erie – Erie Connect pozwala na pełne monitorowanie pracy zmiękczacza wody i zużycia wody. Wśród funkcji możesz znaleźć:

 • Monitorowanie poziomu soli tabletkowanej w zbiorniku
 • Komunikaty o potrzebie uzupełnienia zbiornika solanki
 • Monitorowanie zużycia wody (codzienne, cotygodniowe, miesięczne)
 • Informacja o litrach wody pozostałych do kolejnej regeneracji
 • Informacje o aktualnym przepływie wody
 • Możliwość zaprogramowania zmiękczacza wody
 • Możliwość zdalnego uruchomienia trybu wakacyjnego

Tak więc to nie tylko doskonała możliwość kontroli pracy samego urządzenia, ale również zapotrzebowania całej rodziny na wodę. Dzięki Erie Connect na czas dowiemy się o awarii lub zwiększonym, nietypowym przepływie.

Więcej informacji na temat aplikacji oraz WiFi w zmiękczaczach wody znajdziesz w artykule Zmiękczacze wody z WiFi – kontroluj pracę urządzenia ze swojego telefonu.

Jak podłączyć zmiękczacz wody pod aplikację?

Na początku ściągnij aplikację Erie Connect na swój telefon lub tablet. Pobierzesz ją ze sklepu Google Play (wersja na Android) lub App Store (aplikacja na iPhone). Warto przypomnieć, że aplikacja jest dedykowana jedynie serii Erie IQsoft Eco i nie będzie współpracowała z innymi modelami zmiękczaczy wody.

Uruchom aplikację. Zarejestruj się podając swój e-mail, jeśli jesteś nowym użytkownikiem. Jeśli już posiadasz konto, po prostu zaloguj się.

Pierwszym krokiem jest rejestracja zmiękczacza wody. Podaj nazwę urządzenia, dane dotyczące lokalizacji oraz numer seryjny. Znajdziesz go na specjalnej tabliczce/ certyfikacie zamieszczonym pod spodem klapy prowadzącej do zbiornika na sól regeneracyjną.

Po wpisaniu tych informacji na ekranie pojawi się komunikat dotyczący wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Upewnij się też, że tryb WiFi na zmiękczaczu wody jest ustawiony jako „Konfiguracja” („Configure”).

Przejdź do ustawień telefonu lub tabletu, do modułu związanego z WiFi. Przełącz WiFi na urządzeniu mobilnym na sieć „erieconfig” w taki sposób, aby połączyć urządzenie mobilne ze zmiękczaczem wody. Po udanym połączeniu powróć do aplikacji Erie Connect.

W aplikacji wybierz sieć WiFi, z którą chcesz połączyć zmiękczacz wody. Wprowadź hasło do sieci WiFi, a następnie przejdź dalej.

Przełącz w swoim mobilnym urządzeniu WiFi z powrotem do normalnie używanego. Zmiękczacz wody połączy się z nim automatycznie.

Teraz sprawdź status WiFi w zmiękczaczu wody. Informacja wyświetli się w drugiej linii wyświetlacza. Jeśli wyświetla się komunikat „CONNECTED” to oznacza, że zmiękczacz wody pomyślnie połączył się z WiFi.

 • Komunikat „NO INTERNET” oznacza, że urządzenie zostało podłączone do WiFi, jednak nie ma połączenia z Internetem.
 • Komunikat „PASSWORD ERROR” oznacza, że zmiękczacz wody nie został podłączony pod WiFi
 • Komunikat „CONFIGURE” oznacza, że nie ma połączenia z WiFi i należy je skonfigurować
 • Komunikat „OFF” oznacza, że WiFi jest nieaktywne

Po pomyślnej konfiguracji zmiękczacz wody powinien pojawić się w przeciągu kilku minut w bazie aplikacji Erie Connect.

Warto wiedzieć, że aplikacja pozwala na rejestrację nawet kilku urządzeń.

Aby dodać urządzenie do panelu aplikacji, należy wpisać numer seryjny (do znalezienia na certyfikacie z tyłu osłonki na zbiornik soli) oraz PIN, który można znaleźć w ustawieniach głównych na wyświetlaczu.

Jak obsługiwać aplikację Erie Connect?

Wszystkie najważniejsze sekcje znajdziesz w głównym menu. Cała aplikacja jest dostępna jedynie w języku angielskim. Po wejściu w główne menu można zauważyć zakładkę „Dashboard”. Klikając w nią przejdziemy do szczegółowych informacji na temat zmiękczacza wody.

Pierwszą daną, którą zauważysz będzie aktualny przepływ wody. Kolejne to informacje o tym, czy sól została dosypana, ile czasu pozostało do rozpoczęcia regeneracji, możliwość włączenia trybu wakacyjnego oraz dane na temat zużycia wody.

Większość danych została pokazana w formie czytelnych wykresów, dzięki czemu wystarczy jeden rzut oka, by wiedzieć na jakim etapie pracy jest właśnie zmiękczacz wody.

Jeśli trzeba dosypać sól tabletkowaną do zbiornika lub zmiękczacz wody będzie wymagał konserwacji, na samej górze wyświetli się komunikat w czerwonej ramce.

Masz również dostęp do wszystkich informacji związanych ze swoim kontem oraz danymi urządzenia. W ustawieniach możesz zaprogramować wysyłanie powiadomień z aplikacji dotyczących pracy zmiękczacza wody. Będą systematycznie pojawiały się na wyświetlaczu, bez potrzeby uruchamiania aplikacji.

Język polski w aplikacji

Dnia 13.08.2018 ukazała się informacja od producenta o wprowadzeniu udoskonaleń w aplikacji Erie Connect. Od teraz aplikacja jest dostępna w nowych wersjach językowych.

Użytkownik ma obecnie 10 języków do wyboru: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, holenderski, włoski, rosyjski, czeski, rumuński oraz polski.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja pyta z jakiego języka chcemy korzystać. Należy wybrać ten, którym jesteśmy zainteresowani i zatwierdzić. Dalszy proces instalacji jest już przeprowadzany w zatwierdzonym języku.

Możliwość obsługi panelu aplikacji w rodzimym języku to duże udogodnienie oraz ułatwienie całego procesu kontroli zmiękczacza wody.

Dodatkową funkcją, która pojawiła się w aktualizacji Erie Connect jest możliwość sortowania urządzeń podpiętych pod aplikację. Urządzenia można posegregować alfabetycznie (zgodnie z nazwą) lub zgodnie z datą dodania.

Inteligentne zmiękczanie wody

Sterowanie i kontrola pracy zmiękczacza wody poprzez aplikację to ogromna wygoda, którą można mieć u siebie w domu. Podłączenie zmiękczacza wody pod aplikację wcale nie jest trudne i czasochłonne. Erie IQsoft Eco to doskonała propozycja dla osób poszukujących nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań w zmiękczaniu wody.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco dostępne są w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

 • Dział merytoryczny
 • Recenzje produktów
 • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!