Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Twarda woda, a opalenizna

Okazuje się, że największy wpływ na utrzymanie opalenizny ma woda, w której się kąpiemy. Twarda woda powoduje wysuszanie i złuszczanie się naskórka. Po letniej, orzeźwiającej kąpieli, gdy wycieramy się szorstkim ręcznikiem – skutecznie ściągamy z ciała zdobyty wakacyjny kolor. W przypadku bardzo twardej wody stosowanie balsamów nie pomaga. Już po kilku dniach od urlopu jesteśmy w stanie zaobserwować złuszczający się naskórek.

Jak zmiękczyć wodę?

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup centralnego zmiękczacza wody. Zmiękczacze wody można instalować w domach jednorodzinnych, które mają dostęp do zimnej wody i mają piece grzewcze na wodę gorącą. Zmiękczacz wody instaluje się przed piecem do ogrzewania wody.

Mieszkańcy bloków i budynków, które czerpią wodę zimną i ciepłą z wodociągów miejskich niestety nie mogą pozwolić sobie na luksus miękkiej wody. Zmiękczanie jedynie zimnej wody mija się z celem.

Oprócz wpływu na kondycję skóry, miękka woda pozytywnie wpływa na szereg innych rzeczy. Między innymi usuwa problem osadów i zacieków na armaturze, a także kamienia w czajniku. Miękka woda polepsza smak napojów i potraw. Herbata przygotowana z miękkiej wody jest smaczniejsza.

Kremy z filtrem UV

Opalanie się bez filtrów UV nie tylko zagraża zdrowiu, lecz również negatywnie wpływa na trwałość opalenizny. Im więcej czasu poświęcamy na zdobycie kolorytu skóry, tym dłużej brąz będzie gościł na naszym ciele. Najlepiej poleżeć na słońcu jeszcze przed urlopem. Pierwszy kontakt ciała ze słońcem może skończyć się zaczerwienieniem skóry.

Piling całego ciała

W trakcie urlopu, jeżeli zauważysz, że na Twoim ciele pojawiają się pierwsze oznaki złuszczania – zastosuj piling. Usuniesz wyschnięty naskórek, dzięki czemu nie powstaną na Twojej skórze nierównomierne plamy. Po zastosowaniu pilingu, wysmaruj się filtrem i dalej zażywaj kąpieli słonecznych.

Balsamy i kremy nawilżające skórę

Po opalaniu stosuj głęboko nawilżające balsamy oraz oleje kosmetyczne. Dobry jest olej arganowy, znany z wysokiej zawartości witaminy E, kwasów omega-6 i omega-9 oraz wielu związków bioaktywnych. Na przebarwienia stosuj kremy z ekstraktem z cytryny. Plamy szybko znikną.

Opalenizna od wewnątrz

Dieta bogata w witaminę A, czyli beta-karoten nie tylko pomaga zatrzymać opaleniznę na dłużej, ale także zmienia naturalną karnację skóry. Beta-karoten można przyjmować w formie suplementów diety, ale również znajduje się naturalnie w marchewkach, papryce, brzoskwiniach, morelach i innych owocach. Beta-karoten jest w dużej mierze odpowiedzialny za budowanie pigmentu.

Balsamy brązujące skórę

Sprawdzoną metodą na walkę z zanikiem opalenizny są balsamy brązujące skórę. Działają inaczej niż samoopalacze. Efekty działania balsamów widać dopiero po kilku dniach stosowania. Samoopalacz działa natychmiastowo, ale dodatkowo wysusza skórę. Balsam brązujący ma za to dużo składników pielęgnacyjnych.