Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Producenta Erie Water Treament nie muszę wam przedstawiać. O marce Ecoperla też wspominałem już kilka razy na łamach swojego bloga. Obie te firmy pracują w ścisłej kooperacji nad serią Slimline. Na początku 2018 roku miała miejsce premiera nowej wersji urządzeń Slimline oraz flagowców belgijskiego producenta czyli zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco.

Obie serie tych urządzeń to produkty z najwyżej półki w całości produkowane przez Erie. Mają nie tylko te same elementy bazowe, ale nawet materiał, z którego została wytworzona obudowa jest identyczny. Dzięki temu to jedyne dwie serie produkowane przez Erie, które nadają się do filtracji wody ciepłej.

Co nowego w Ecoperla Slimline?

 • Dźwiękowy alarm braku soli w zbiorniku – uruchamia się gdy w zbiorniku skończy się sól. Ułatwia to eksploatację urządzenia i ogranicza ryzyko zapomnienia uzupełniania soli. Alarm będzie pikał 3 razy co 5 minut. Aż do wyłączenia, które nastąpi w skutek naciśnięcia strzałki w dół na sterowniku.
 • Ulepszona konstrukcja elektrozaworów – złożone są z mniejszej ilości elementów co eliminuje ryzyko jakichkolwiek problemów i ułatwia ewentualne serwisowanie
 • Mniejszy i bardziej oszczędny zasilacz elektryczny – zapewnia niskie straty energii elektrycznej poniżej 0,5 Watt
 • Zmodyfikowana płytka PCB – umożliwia zasilanie urządzenia prądem stałym DC
 • Modyfikacje w układzie solankowania – zoptymalizowana długość rurki polietylenowej (prowadzącej do air check’a) oraz trwalsze kolanko 3/8″

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS dostępne są w sklepie internetowym

Co nowego w Erie IQsoft Eco?

 • Panel sterujący został rozbudowany o moduł WiFi, który umożliwia zdalną kontrolę urządzenia. Aplikacja Erie Connect™  dostępna jest na smartfony i tablety z systemem iOS i Android. Zmiękczacze wody wystarczy podłączyć do domowej sieci WiFi z internetem.
 • Podświetlany zbiornik z solą – ułatwia kontrolę poziomu soli w zbiorniku w pomieszczeniach gdzie jest ciemno lub w ogóle nie ma oświetlenia. Dioda LED może być uruchomiona przez kliknięcie jakiegokolwiek przycisku na panelu sterującym.
 • Zoptymalizowany algorytm sterujący – dzięki temu zmiękczacze zużywają jeszcze mniej soli podczas regeneracji proporcjonalnej. Jest to realna oszczędność do 33% soli użytej podczas takiej regeneracji.
Model Erie IQsoft Eco 9 Erie IQsoft Eco 12 Erie IQsoft Eco 18 Erie IQsoft Eco 26
Użycie soli min/max 0,45/1,13 kg 0,60/1,50 kg 0,90/2,25 kg 1,30/3,25 kg
 • Krótsza regeneracja – głowica ma dodatkowy elektrozawór, umożliwiający przeprowadzenie szybkiego płukania po solankowaniu. Dzięki temu cały proces regeneracji został skrócony o prawie 50% bez wpływu na ilość zużytej wody.
Model Erie IQsoft Eco 9 Erie IQsoft Eco 12 Erie IQsoft Eco 18 Erie IQsoft Eco 26
Czas regeneracji obecnie 43 min 50 min 73 min 110 min
Czas regeneracji w nowej wersji 26 min 27 min 39 min 59 min

Cena nowej wersji zmiękczaczy wody

Jeżeli chodzi o zmiękczacze wody Ecoperla z serii Slimline, to na chwilę obecną ceny zostają takie, jak w zeszłym roku. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie ulegną zmianie, dlatego warto pośpieszyć się z zakupem.

Wprowadzone usprawnienia w serii IQsoft niosą za sobą pewne zmiany cen. Jednak w moim mniemaniu są one akceptowalne. Musimy pamiętać, że ta seria to urządzenia z klasy premium. Do każdego urządzenia użytkownik dostaje dodatki (By-Pass oraz dwa testery twardości wody), które oferuje producent. Sklepy internetowe i tradycyjne ze swojej strony mogą dodatkowo oferować filtry mechaniczne i sól w tabletkach.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco dostępne są w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

 • Dział merytoryczny
 • Recenzje produktów
 • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!