Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Belgijska firma Erie wprowadza w 3 kwartale 2016 roku odżelaziacze wody z nowej serii ProFlow OXY+. Nowe odżelaziacze wody z zewnątrz są do złudzenia podobne do swoich poprzedników (Oxydizer PRO). Różnicy nie widać gołym okiem. Różnica drzemie w zastosowanym złożu, które nie tylko radzi sobie z większymi przekroczeniami żelaza, manganu i siarkowodoru, ale także wpływa na całościową wydajność urządzenia.

Złoże Katalox Light™ stosowane w systemach odżelaziających ProFlow OXY+ wpływa na działanie całego urządzenia:

  • Nie wymaga korekty pH przed odżelazianiem wody. Wcześniejsza wersja Oxydizer’a była dość wrażliwa na wysoki lub niski odczyn wody. Do korekty pH były wymagane zewnętrzne systemy.
  • Struktura złoża umożliwia usunięcie z wody zanieczyszczeń mechanicznych z dokładnością do 3 mikronów. Nie ma konieczności stosowania filtracji mechanicznej za urządzeniem.
  • Usuwa nawet bardzo duże przekroczenia żelaza, manganu oraz siarkowodoru. Znacznie większe od swojego poprzednika. Całość przekłada się na wyższą wydajność godzinową.

Porównanie odżelaziaczy wody Erie Oxdyzier PRO i ProFlow OXY+

SeriaOxydizer PROProFlow OXY+
Wymagane pH wody surowej8,0 - 8,55,8 - 10,5
Max. stężenie żelaza15 mg/l70 mg/l
Max. stężenie manganu2 mg/l35 mg/l
Max. stężenie siarkowodoru5 mg/l5 mg/l

Dane techniczne podane w tabeli pochodzą bezpośrednio od producenta. Woda przed filtracją nie może zawierać zanieczyszczeń organicznych oraz chloru.

Przemysłowe odżelaziacze wody Erie ProFlow OXY+

Erie wprowadziło także na rynek serię przemysłowych odżelaziaczy wody z głowicami o przyłączach 1,5″ i wydajnościach od 3,0 m³/h do 8,8 m³. Urządzenia mają od 84 do 280 litrów złoża filtracyjnego. Przemysłowe odżelaziacze wody od Erie można podłączyć w układzie szeregowym lub równoległym.

Przemysłowe odżelaziacze wody Erie ProFlow OXY Plus

Odżelaziacze wody Erie ProFlow OXY+ dostępne są w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!