Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Seria urządzeń Tower powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy potrzebują urządzeń o wysokiej wydajności. Starannie dobrane komponenty zapewniają bezawaryjną pracę stacji uzdatniania wody. Wszystkie produkty zaprojektowane są z myślą o niskich kosztach eksploatacji oraz ograniczeniu czynności serwisowych do minimum. Urządzenia (oprócz kolumny węglowej i kolumny filtracyjnej) wyposażone są w automatyczne głowice sterujące, które zapewniają bezobsługową pracę.

Oficjalnym producentem stacji uzdatniania wody z serii Tower jest Ecoperla. Na głowicach urządzeń znajdują się hologramy Ecoperla, które świadczą o oryginalności produktu. Tylko urządzenia z tym certyfikatem wpisują się w kanon produktów z marki premium. Uważaj na podróbki! Nieuczciwy sprzedawcy starają się tworzyć podobne urządzenia, które w rzeczywistości są składakami z komponentów bardzo niskiej klasy.

Seria Tower to:

  • Softower – urządzenia do zmiękczania wody
  • Multitower – wielofunkcyjne stacje uzdatniania wody
  • Ironitower – produkty, które usuwają żelazo z wody
  • Sanitower – stacje do usuwania żelaza i manganu
  • Nitratower – zapewniają usuwania azotanów
  • Carobtower – filtry centralne z zasypem węglowym
  • Sedimentower – jako alternatywa dla wkładów mechanicznych

Zmiękczacze wody z serii Softower

Twarda woda to jeden z najczęściej występujących problemów w polskich domach. Duża ilość jonów wapnia i magnezu w wodzie może przyczyniać się do powstawania osadu na urządzeniach AGD, armaturze łazienkowej, który jest trudny do zlikwidowania. Oprócz tego woda o wysokim stopniu twardości nie jest polecana dla osób cierpiących na nadwrażliwość skóry, ponieważ może ją wysuszać. Przyczynia się do awarii instalacji grzewczych oraz osadza się w rurach instalacji wodociągowej. Miękka woda wytwarzana przez urządzenia z serii Softower pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na detergenty oraz kosmetyki. Znacznie przedłuży też żywotność urządzeń AGD, do pracy których wykorzystywana jest woda.

Softower to nowoczesna seria filtrów, których zadaniem jest zwalczanie wysokiego poziomu twardości wody. Te systemy zmiękczające odróżnia od wielu innych fakt, że zostały zaprojektowane przez specjalistów na podzespołach pochodzących z Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Wielką zaletą tej linii produktów jest zastosowanie najlepszej na rynku żywicy jonowymiennej. Jest ona w stanie usunąć nie tylko twardość wody, ale też niewielkie ilości manganu i żelaza. Urządzenia są dwuelementowe. Składają się z butli ze złożem oraz prostokątnego zbiornika na solankę.

Systemy serii Softower dostępne są w trzech wariantach: S (30l), M (40l), L (60l). Pojemność zbiornika na solankę to 70 litrów. Wszystkie działają w oparciu o głowicę sterującą Clack Pallas UF wyprodukowanej w USA. Charakteryzuje się ona dużym, podświetlanym wyświetlaczem. Obsługa jest intuicyjna, a zakres programowania większy niż w przypadku innych głowic. Złoże jest regenerowane za pomocą przepływu Upflow.

Stacje wielofunkcyjne z serii Multitower

Zarówno żelazo, jak tez mangan mogą powodować wiele szkód, nie tylko w organizmie człowieka, ale także w jego otoczeniu. Oba pierwiastki wpływają niekorzystnie na smak i zapach wody. Oddziałują też na jej barwę. Obie substancje powodują osad, który może pozostawać na armaturze, praniu. Często jest trudny do usunięcia. Osad z manganu oraz żelaza może odkładać się w instalacjach wodociągowych powodując ich awarie oraz namnażanie się bakterii. Twardość wody również może powodować gromadzenie się osadu w rurach wodociągowych i zmniejszanie się ich światła.

Przy zwiększonym stężeniu amoniaku w wodzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne wskaźniki też są wyższe, w tym bakterie. Amoniak może mieć też działanie drażniące na błony śluzowe. Urządzenia Multitower doskonale radzą sobie z usuwaniem tych problemów z wody. Oprócz tego barwa wody jest doprowadzana do normy.

Multitower to seria stacji kompleksowego uzdatniania wody. Te nowoczesne systemy wyprodukowano na solidnych podzespołach pochodzących z Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Zostały zaprojektowane z myślą o osobach, u których występuje kilka poważnych problemów w wodzie stosunkowo trudnych do usunięcia. Dzięki specjalnie wyselekcjonowanemu złożu multifunkcyjnemu z wody usuwane są: żelazo, mangan, amoniak, twardość wody. Dodatkowo niwelowana jest barwa wody oraz redukowana utlenialność. Dużą zaletą serii Multitower jest mniejsze zużycie wody do regeneracji niż w przypadku odżelaziaczy wody.

Te urządzenia multifunkcyjne dostępne są w trzech rozmiarach: S (40l), M (50l), L (75l). Prostokątny zbiornik na sól regeneracyjną ma pojemność 70 litrów. Linia Multitower posiada głowice sterujące Clack Pallas DF z podświetlanym wyświetlaczem oraz językiem polskim. Jest to sterownik bardzo intuicyjny w obsłudze. Płukanie złoża odbywa się za pomocą procesu DownFlow.

Odżelaziacze wody z serii Ironitower

Żelazo należy do najczęściej występujących pierwiastków w wodach podziemnych. Grupą osób szczególnie narażonych na problemy związane z wysokim stężeniem żelaza w wodzie są właściciele studni głębinowych. Zgodnie z obecnie obowiązującymi w Polsce normami dotyczącymi wody pitnej, stężenie żelaza w wodzie nie powinno przekraczać 0,2 mg/litr. Woda o dużym stężeniu żelaza charakteryzuje się specyficznym, metalicznym zapachem i smakiem, przez co może być niechętnie spożywana zarówno przez ludzi, jak tez zwierzęta.

Żelazo w przekroczonych normach może pozostawiać osad na armaturze łazienkowej, czy praniu. Jego stężenie ma duże znaczenie w aspekcie technicznym, ponieważ ta substancja może osadzać się w rurach znacznie zmniejszając ich światło. Oprócz tego, może powodować wzmożone zużycie energii w pompach tłoczących wodę przez te rury. Ponadto w osadzie zalegającym w rurach mogą rozwijać się groźne dla ludzkiego zdrowia bakterie.

Urządzenia z serii Ironitower zlikwidują problem żelaza w wodzie w stu procentach. Tajemnicą tych systemów odżelaziających jest doskonale dobrane złoże, które oprócz zwalczania żelaza, usunie z wody także inne zanieczyszczenia. Dodatkowo przyspieszony jest proces wytrącania się żelaza i manganu.

Seria Ironitower jest dostępna w czterech rozmiarach: S (60l), M (75l), L (90l), XL (120l). Optymalna pojemność butli wybierana jest ze względu na: zapotrzebowanie, ilość osób zamieszkujących gospodarstwo, jakość wody. Urządzenia wyposażone zostały w głowicę Clack TC wysokiej jakości z czytelnym wyświetlaczem. Podczas normalnego trybu pracy na wyświetlaczu pokazywany jest aktualny czas pozostały do regeneracji. Wszystkie podzespoły zostały wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

Usuwanie żelaza i manganu z serią Sanitower

Seria urządzeń Sanitower to odżelazianie oraz odmanganianie wody na najwyższym poziomie. Podwyższone stężenie żelaza i manganu w wodzie to częsty problem, z którym muszą zmagać się właściciele studni głębinowych. Są to dwie najczęściej występujące substancje w wodach podziemnych. Rzadko zdarza się, aby w wodzie występował tylko problem żelaza lub jedynie przekroczenie manganu. Zazwyczaj użytkownicy wody z własnych ujęć mają podwyższony poziom obu pierwiastków.

Woda o dużym stężeniu manganu i żelaza ma charakterystyczny smak, zapach oraz barwę. Żelazo oraz mangan mogą pozostawiać ciężki do usunięcia osad na armaturze, urządzeniach AGD oraz praniu. Taki osad może również gromadzić się w rurach wodociągowych powodując zwężenie ich światła. Oprócz tego w osadzie rozwijają się bakterie żelazowe, które mogą być groźne dla ludzkiego organizmu. Odmanganianie i odżelazianie w wielu przypadkach jest procesem koniecznym, nie tylko ze względów technicznych, ale także zdrowotnych.

Linia Sanitower została stworzona dla osób zmagających się właśnie z takim zanieczyszczeniem wody. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o jak najdokładniejszym zwalczaniu tych dwóch substancji. Do tego celu wykorzystano specjalne złoże z domieszką substancji, która jeszcze bardziej precyzyjnie wytrąca mangan z wody. Oprócz żelaza i manganu, z wody usuwane są także inne drobne zanieczyszczenia. W procesie nie ma potrzeby dodawania żadnych środków chemicznych, więc seria Sanitower należy do bardzo ekologicznych.

Urządzenia są dostępne w czterech wariantach: S (60l), M(75l), L (90l), XL (120). W linii Sanitower została użyta amerykańska głowica Clack TC. Podczas normalnego trybu pracy na wyświetlaczu pokazany jest czas pozostały do regeneracji. Ogromną zaletą tej serii urządzeń jest fakt, że złoże regeneruje się automatycznie. Regeneracja następuje w procesie DownFlow. Wszystkie podzespoły zostały wykonane w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Usuwanie azotanów z serią Nitratower

Nitratower to linia systemów filtracyjnych, których głównym zadaniem jest zwalczanie azotanów z wody. Oprócz azotanów z wody usuwane są także siarczany. Azotany należą do związków najbardziej niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia. Są dobrze przyswajane przez organizm, a następnie zamieniane na jeszcze bardziej toksyczne azotyny. Wykazano, ze te substancje mogą powodować nowotwory oraz methemoglobinemię. Największy problem z wysokim stężeniem azotanów w wodzie zauważono u właścicieli studni głębinowych. Według przyjętych w Polsce norm, stężenie azotanów nie powinno przekraczać 50 mg/litr.

Nitratower to seria o trzech wariantach pojemności butli: S (25l), M (35l), L (50l). Dobór odpowiedniej wielkości złoża zależy od  jakości wody, liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo oraz ilości wody. Urządzenia składają się z dwóch elementów: butli z automatyczną głowicą sterującą Pallas DF oraz prostokątnego zbiornika na solankę o pojemności 70 litrów. Głowica amerykańskiego producenta wyróżnia się dużym, podświetlanym wyświetlaczem, możliwością powiadomienia o konieczności wykonania serwisu. Jest łatwa w obsłudze, programowanie jest intuicyjne. Regeneracja odbywa się w procesie DownFlow.

Kolumny węglowe z serii Carbotower

Jeżeli woda z Twojego ujęcia ma nieodpowiedni smak, zapach lub barwę – ta linia z pewnością rozwiąże Twoje problemy. Carbotower to seria, która usunie z wody: substancje organiczne, pestycydy, chlor, chloropochodne, niektóre metale ciężkie. Do tego znacznie poprawi właściwości organoleptyczne wody, takie jak: smak, zapach, barwa. Dzięki linii Carbotower woda będzie przede wszystkim smaczna. Doskonale sprawdzi się nie tylko do przygotowania potraw, czy napojów gorących, ale też soków. Po filtracji będzie zdatna do bezpośredniego spożycia.

Woda po uzdatnianiu za pomocą serii Carbotower jest zalecana do kąpieli dla osób z nadwrażliwością skóry. Ta seria systemów jest doskonałą alternatywą dla zwykłych filtrów węglowych. Cechą, która daje przewagę systemom Carbotower jest brak potrzeby częstej regeneracji złoża. Oprócz tego samo złoże ma dużą, porowatą powierzchnię, co wpływa na dokładniejsze oczyszczanie wody. W serii Carbotower zastosowano głowicę ręczną TR MAN. Ten zabieg pozwoli zredukować koszty, ponieważ to użytkownik decyduje, kiedy należy przeprowadzić proces regeneracji. Carbotower jest to linia systemów przeznaczona zarówno do gospodarstw domowych czerpiących wodę z wodociągów, jak też własnych ujęć.

Systemy dostępne są w trzech rozmiarach: S (30l) , M (40l), L (60l). Ilość złoża dobierana jest na podstawie liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo, ilości filtrowanej wody oraz jej jakości.

Kolumny filtracyjne z serii Sedimentower

Seria Sedimentower to innowacyjny konkurent zwykłych filtrów mechanicznych. Perfekcyjnie usunie z wody zanieczyszczenia, takie jak: piasek, muł, żelazo oraz inne mechaniczne substancje wytrącone z wody. Zadaniem tych urządzeń jest usuwanie mętności wody. Seria Sedimentower posiada o wiele większą powierzchnię filtracyjną niż przeciętne filtry mechaniczne.

Większa powierzchnia złoża pozwala na lepszy i dłuższy przepływ wody, czego skutkiem jest dokładniejsze zatrzymywanie zanieczyszczeń. Oprócz tego nie ma potrzeby regularnej wymiany wkładów – wystarczy przeprowadzenie regeneracji złoża. Częstotliwość regeneracji jest uzależniona od stanu wody. W standardowym modelu zastosowano głowicę mechaniczną, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów.

Seria Sedimentower została zaprojektowana w trzech rozmiarach: S (25l) , M (35l), L (40l). Systemy przeznaczone są do gospodarstw domowych pobierających wodę z wodociągów lub ujęć własnych.

Aż 10 lat gwarancji!

Wszystkie produkty z wydajnej serii Ecoperla Tower objęte są aż 10-letnim okresem gwarancyjnym. Polska marka Ecoperla zdecydowała się na zaoferowanie tak korzystnych warunków, by zapewnić odbiorcom pełne dopasowanie do ich potrzeb. Ponadto to najlepsze świadectwo jakości urządzeń.