Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Urządzenia marki Ecoperla to niestandardowe rozwiązania filtracyjne, których jeszcze nie było na polskim rynku. Takim właśnie produktem jest Ecoperla Multicab – kompaktowa stacja wielofunkcyjna. Co ją wyróżnia na tle standardowych dwuelementowych multifunkcyjnych stacji uzdatniania wody?

W Polsce kompaktowe stacje wielofunkcyjne nadal jeszcze są rzadkością. Stąd właśnie decyzja projektantów marki Ecoperla o stworzeniu takich produktów. Z przeprowadzonych badań wynika, ze urządzenia filtracyjne tego typu zdobywają za granicą coraz większą popularność. Nasz rodzimy rynek wcale nie pozostaje w tyle. Ecoperla Multicab do doskonała propozycja dla właścicieli gospodarstw, których głównym ujęciem wody jest studnia, borykają się z wieloma zanieczyszczeniami wody i chcieliby posiadać urządzenia o estetycznym wyglądzie.

Czas przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu. Czym tym razem zaskoczyli projektanci Ecoperla?

Kompaktowa obudowa

Kompaktowa obudowa to z pewnością jeden z „asów”, które wyciągnęli z rękawa eksperci Ecoperli. Wielu klientów narzekało na stacje dwuelementowe, często odstraszał ich wygląd. Tutaj wszystkie części składowe zostały umieszczone w kabinecie o opływowym kształcie wykonanym z tworzywa najwyższej jakości. Ecoperla Multicab nie wygląda na produkt, który mógłby szybko ulec uszkodzeniom mechanicznym. Pomimo dużej ilości złoża filtracyjnego w butli, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca. Jego wymiary zostały przemyślane w taki sposób, by bez problemu zmieścił się nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Ciekawym rozwiązaniem jest przesuwana klapa prowadząca bezpośrednio do zbiornika solanki oraz panelu z wyświetlaczem. Wszystkie najważniejsze elementy zostały sprytnie ukryte. Plusem jest fakt, że nie ulegną ani zabrudzeniom, ani uszkodzeniom.

Dodatkowo Ecoperla Multicab posiada elastyczny wąż do odprowadzania popłuczyn, co pozwala na łatwiejszy montaż oraz niweluje dodatkowe wydatki.

Złoże filtracyjne

Złoże zastosowane w Ecoperla Multicab to autorska mieszanka filtracyjna marki Ecoperla. Jest uznawana za jedną z najbardziej wydajnych na rynku, o największej powierzchni filtracyjnej. Co to oznacza? Oznacza to, że zanieczyszczona woda ma odpowiednio długi kontakt z mieszanką, by została dokładnie i optymalnie oczyszczona.

Podczas procesu filtracji z wody usuwane są: żelazo, mangan, zanieczyszczenia organiczne, amoniaki. Następuje redukcja stopnia twardości wody oraz barwy.

Użycie aż 30 litrów złoża jest związane ze zwiększoną wydajnością, rzadszą regeneracją, spowolnionym procesem zużycia.

Głowica sterująca

Głowica sterująca do Ecoperla Multicab została wyprodukowana przez znanego, amerykańskiego producenta – firmę Clack. Jest to jeden z nowszych modeli wprowadzonych na rynek. Jakie są zalety tego komponentu?

Podświetlenie wyświetlacza to przydatna funkcja, zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach. Głowica posiada funkcję regeneracji wymuszonej, inteligentnego wyliczania częstotliwości regeneracji. Wyświetla historię oraz diagnozuje pracę zaworu.

Zabezpieczenie przed awariami stanowi alarm, który blokuje pracę głowicy, jeżeli do jej wnętrza przedostaną się zanieczyszczenia mechaniczne.

Ecoperla Perfect System

Zastosowanie Ecoperla Perfect System wiąże się z mniejszymi kosztami eksploatacji. Ecoperla Multicab w porównaniu ze stacjami dwuelementowymi jest o wiele tańszy w użytkowaniu. Jest to możliwe z powodu zastosowania odpowiednich ustawień głowicy sterującej, Parametry pracy są dobrane w taki sposób, by urządzenie działało bez awarii przez długi czas i pobierało niewielkie ilości wody i soli na regenerację.

Montaż i programowanie

Urządzenie montuje się w taki sam sposób, jak kompaktowe zmiękczacze wody. Poszczególne czynności zostały dokładnie opisane w instrukcji obsługi dołączonej do Ecoperla Multicab. Instalacji można dokonać samodzielnie lub z pomocą wybranego specjalisty. Producent daje pełną dowolność. Nie ma konieczności korzystania z serwisu Ecoperla do utrzymania warunków gwarancji.

Dane techniczne

ParametryWartości
Ilość złoża (l)30
Szerokość (mm)320
Wysokość (mm)1145
Głębokość (mm)510
Zużycie soli na regenerację (kg)*3,6
Zużycie wody płuczącej na regenerację (l)*270
Ciśnienie robocze (bar) min/max2,5 - 6,0
Maks. zalecany przepływ roboczy (m3/h)*2,4

Podsumowanie

Ecoperla Multicab to naprawdę ciekawa, niestandardowa propozycja. Warto dodać, ze wszystkie urządzenia są produkowane na terenie Europy z markowych, sprawdzonych komponentów. Tym, co wyróżnia Ecoperla Multicab jest z pewnością wysokiej jakości głowica sterująca, zastosowanie Ecoperla Perfect System oraz złoża, które bez problemu może konkurować z najczęściej wybieranymi na rynku. Kompaktowa obudowa to nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie. Może więc zamiast urządzenia dwuelementowego warto przemyśleć zakup właśnie kompaktowej wielofunkcyjnej stacji uzdatniania wody?

Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multicab dostępna jest w sklepie internetowym