Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Ecoperla Nano to ukłon w stronę właścicieli jonizatorów wody i osób, które nie chcą korzystać z systemu odwróconej osmozy. Co wyróżnia ten system nanofiltracyjny i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Ecoperla Nano jest systemem nanofiltracji, który oczyszcza wodę oraz redukuje stopień twardości i wskaźnik TDS. Projektanci Ecoperla stworzyli go z myślą o właścicielach jonizatorów wody, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby korzystały z niego osoby, które nie mają przekonania do systemów odwróconej osmozy, a chciałyby spożywać wodę oczyszczoną z chloru i cząstek mechanicznych, która jednocześnie posiada występujące w niej naturalnie minerały.

Co interesującego można znaleźć w tym systemie nanofiltracyjnym?

Budowa Ecoperla Nano

Stelaż wykonany ze stali nierdzewnej to ogromna zaleta tego systemu nanofiltracji. Charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu zajmuje naprawdę mało miejsca. Posiada uchwyty, dzięki którym całe urządzenie może zostać zawieszone w szafce kuchennej. W dodatku stelaż został wyposażony w mechanizm uchylny, co znacznie ułatwia wymianę wkładów.

Filtracja wody

Ecoperla Nano to pięć etapów filtracji. Najpierw woda oczyszczana jest wstępnie z dużych cząstek mechanicznych. Później przepływa przez dwa wkłady węglowe usuwające z niej chlor, metale ciężkie i pyłki. Kolejnym etapem jest membrana nanofiltracyjna. Na koniec wkład szlifujący poprawia smak i zapach wody.

W całym procesie filtracji z wody usuwane są: azotany, siarczany, metale ciężkie, bakterie, wirusy, pestycydy. Redukowany jest chlor, twardość wody oraz wskaźnik TDS.

Membrana nanofiltracyjna

Membrana nanofiltracyjna zastosowana w Ecoperla Nano jest na licencji marki Ecoperla. Została dobrana specjalnie do tego urządzenia, by dawać optymalne efekty filtracji. Usuwa z wody bakterie, wirusy, redukuje twardość wody od 40 do nawet 70%. Jej wydajność to 90 GPD. Jest w stanie przefiltrować 340 litrów wody na dobę.

Bezpieczne użytkowanie

System nanofiltracji Ecoperla Nano posiada zabezpieczenia, dzięki którym podczas eksploatacji nie dojdzie do zalania szafek kuchennych i podłóg w trakcie awarii. Ecoperla Security System jest innowacyjnym systemem antyzalaniowym, który zadziała bez potrzeby zasilania za pomocą prądu. Kiedy system wykryje wyciek, zamyka dopływ wody do Ecoperla Nano. Działa natychmiast i jest bardzo łatwy do podłączenia.

Montaż

Montaż Ecoperla Nano można przeprowadzić samodzielnie. Jest to możliwe, dzięki dobrze napisanej, czytelnej instrukcji obsługi oraz wszystkim niezbędnym akcesoriom dostępnym w zestawie. Dodatkowo na stelażu zostały umieszczone informacje ułatwiające podłączenie wężyków.

Ecoperla Nano może zostać podłączona pod jonizator wody i wstępnie oczyszczać wodę z substancji, które mogłyby powodować awarie jonizatorów. Systemy nanofiltracji są zalecane do montażu przez osoby posiadające urządzenia do wytwarzania wody alkalicznej w procesie elektrolizy. Ecoperla Nano znacznie przedłuża żywotność i wytwarza wodę o parametrach idealnych do jonizacji.

Do zestawu dołączona jest wylewka, dzięki czemu Ecoperla Nano może funkcjonować, jako typowy filtr kuchenny zapewniający wodę do picia.

Dane techniczne

ParametryWartości
Szerokość (mm)405
Wysokość (mm)365
Głębokość (mm)215
Membrana90 GPD
Zalecana przewodność wody na wejściu2 000 ppm
Wydajność membrany340 litrów/24h
Zmiękczanie wody40 do 70%

Podsumowanie

Ecoperla Nano to naprawdę wydajny system z dobrze dobraną membraną nanofiltracyjną. Dzięki niemu żaden jonizator wody z pewnością nie ulegnie awarii. Zastosowanie Ecoperla Security System to dodatkowe zabezpieczenie, które zapewnia komfort użytkowania.

System nanofiltracji Ecoperla Nano dostępny jest w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!