Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Z uwagi na niepokojącą liczbę reklamacji zmiękczaczy wody WaterMark i Denver, jaką odnotowaliśmy w ostatnim czasie, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie urządzenia sugerujemy zapoznać się z ofertą zmiękczaczy wody Ecoperla bądź skonsultować się bezpośrednio ze sprzedawcą

Opis zmiękczacza

Zmiękczacz wody Denver Plus 30 wyróżnia się wyjątkowo prostym montażem, małymi gabarytami, nowoczesnym wyglądem, łatwością uzupełniania soli, wbudowanym By-Pass’em z mieszaczem oraz wyjmowanym z obudowy elektronicznym programatorem.

Pochodzenie zmiękczacza

Zmiękczacze Denver Plus 30 importowane są z Hiszpanii, z europejskiego oddziału Puricom. Wszystkie produkty Puricom są testowane, mają numery seryjne, cała ich historia jest śledzona i ewidencjonowana.

Złoże jonowymienne

Zmiękczacze wody Denver Plus 30 posiadają żywicę jonowymienną GreenResin.

Głowica zmiękczacza

Zmiękczacz Denver posiada zmodyfikowaną i ulepszoną głowicę BNT. Podzespoły głowicy pochodzą z Tajwanu, ale składana jest w Hiszpanii.

Głowica posiada certyfikat NSF (niezależna organizacja, światowy lider w obszarze standardów jakościowych, testowaniu i certyfikacji wyrobów).

Głowica posiada wyjmowany, przyjazny dla użytkownika sterownik (wyświetlacz).

Ustawienia sterownika

Programowanie zmiękczacza można wykonać na własną rękę (przy użyciu instrukcji obsługi). Zmiana ustawień nie wymaga wzywania serwisu.

Montaż zmiękczacza Denver Plus 30

Ze zmiękczaczem znajduje się wyczerpująca, polska instrukcja obsługi. Urządzenie można podłączyć do każdej instalacji hydraulicznej.

W zestawie znajdują się podłączenia z gwintem zewnętrznym 1”, które można podłączyć do miedzi lutowanej, rur gwintowanych, rur plastikowych oraz innych materiałów podłączeniowych. Odpływ podłącza się wężykiem (ogrodowym) ½”.

Pobór soli i wody podczas regeneracji

Proces jednej regeneracji zmiękczacz wody Denver Plus 30 wykorzystuje 180 litrów wody. Ilość soli uzależniona jest od ustawionej wydajności (a ta od twardości wody). Średnio jest to koło 3,6 kg soli na regenerację. Przy standardowych ustawieniach łączne koszty eksploatacji zmiękczacza w domu gdzie mieszkają 4 osoby (włączając koszt wody na regenerację oraz soli) to koło 10zł. Z drugiej strony oszczędza się na detergentach i chroni się instalację hydrauliczną i urządzenia AGD.

Regulacja twardości wody

Za pomocą mieszacza lub dodatkowo z By-Passem można wyregulować dowolnie poziomu twardości wody za zmiękczaniem. Zmiękczacz Denver Plus 30 posiada wbudowany w głowicę mieszacz oraz dołączony By-Pass z przyłączami 1 cal.

Jak zmierzyć twardość wody?

Można sprawdzić na stronie internetowej wodociągów miejskich lub skontaktować się drogą telefoniczną. Dodatkowo można sprawdzić testem kropelkowym. W przypadku wody z ujęcia własnego (jeżeli nie mamy kartki z wynikami analizy wody z sanepidu) należy wykonać test kropelkowy.

Czy trzeba zmierzyć twardość wody?

W przypadku zmiękczacz wody Denver Plus 30 można przyjąć średnie wartości, ale lepiej mieć wynik analizy wody, żeby efekt zmiękczania był zadowalający. Podczas ostatniego etapu programowania głowicy zmiękczacza wody Denver Plus 30 trzeba określić wymaganą zdolność jonowymienną (między small, medium, large). Zależna jest ona od twardości wody. Zazwyczaj wystarczy medium, ale nie zawsze. Dlatego lepiej sprawdzić twardość wody.

Jak wygląda eksploatacja zmiękczacza?

Zmiękczacz wody Denver Plus 30 jest całkowicie bezobsługowy. Jedynie należy pamiętać, by raz na 2 miesiące dosypać worek soli tabletkowanej (koszt 30zł za 25kg). Złoże należy wymienić po 5-7 latach eksploatacji (koszt koło 600zł).

Czy można pić wodę zmiękczoną?

Wodę zmiękczoną można pić. Jedynie pewną ostrożność powinny zachować osoby, które stosują dietę bezsolną. Wypijając dziennie 3 litry wody zmiękczonej spożywamy tyle soli ile jest zawartej w 1 kromce białego pieczywa.

Czy zmiękczacz sprzyja namnażaniu się bakterii?

Przez zmiękczacz codziennie przepływa woda, dzięki czemu nie ma ryzyka rozwoju mikroorganizmów. Zmiękczanie wody zapobiega rozwojowi groźnych bakterii takich jak Legionella, które gromadzą się w kamieniu kotłowym.

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!