Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Ecoperla Slimline CS to nowoczesna seria kompaktowych zmiękczaczy wody. Należy do produktów nowej marki Ecoperla. Wyróżnia się wyglądem, wydajnością i innowacyjnością. Poznaj 8 powodów, dla których warto przemyśleć wybór właśnie tych zmiękczaczy wody.

Czym jest Ecoperla Slimline CS?

Ecoperla Slimline CS to seria kompaktowych zmiękczaczy wody przeznaczona do użytku w małych, średnich i dużych gospodarstwach domowych. Jest dostępny w pięciu rozmiarach: 11, 14, 17, 24 i 30 litrów. Ta linia posiada nowoczesne rozwiązania i wysokiej jakości komponenty, a przy okazji jest dostępna w przyzwoitej cenie.

Poniżej 8 argumentów, które oprócz tego, że świadczą o jakości tych urządzeń filtracyjnych, to w dodatku doskonale opisują ich cechy.

1. Wykonany przez specjalistów, dopasowany do potrzeb użytkowników

Ecoperla Slimline CS jest to seria urządzeń zmiękczających wodę nowej marki Ecoperla, która podbija polski rynek. Wszystko za sprawą innowacyjnych pomysłów wprowadzonych przez projektantów marki. Ecoperla proponuje eleganckie i wydajne rozwiązania filtracyjne do gospodarstw domowych. Z Ecoperla Slimline CS nie mogło być inaczej.

Ta linia zmiękczaczy wody powstała przy współpracy ze światowym liderem w branży uzdatniania wody – firmą Erie water treatment. Jest to pionier w produkcji głowic sterujących przeznaczonych do urządzeń filtracyjnych.

Wszystkie zmiękczacze Ecoperla Slimline CS są produkowane na terenie Europy z dobrych i solidnych komponentów. Największą zaletą tej serii jest fakt, że wszystkie głowice sterujące przed wysyłką są dokładnie testowane i nie mają ani jednej, nawet najmniejszej części, która pochodziłaby z Chin.

2. Funkcjonalny kabinet

To, że zmiękczacze Ecoperla Slimline CS są nowoczesne i funkcjonalne widać już na pierwszy rzut oka. Plusem jest zróżnicowana wielkość kabinetów, które zmieszczą się nawet w niewielkich przestrzeniach. Obudowa została wykonana z trwałego tworzywa sztucznego, które nie powinno łatwo ulegać jakimkolwiek uszkodzeniom, w tym uszkodzeniom mechanicznym. Materiał jest na tyle trwały, że nie ma przeszkód, by móc filtrować ciepłą wodę.

Udogodnieniem jest wysuwany wyświetlacz. Można wybrać kąt jego nachylenia w taki sposób, by obsługa panelu sterowania była jak najbardziej wygodna. Funkcja podświetlenia sprawdzi się w ciemnych pomieszczeniach.

Przy opisie obudowy nie należy zapominać o zbiorniku przeznaczonym na sól regeneracyjną, ponieważ użytkownik będzie miał z nim styczność przy każdym dosypywaniu soli tabletkowanej. Prowadzi do niego klapa umieszczona w rogu. To rozwiązanie może okazać się bardzo wygodne.

3. Łatwa obsługa

Programowanie i obsługa Ecoperla Slimline CS są proste nie tylko ze względu na funkcjonalny kabinet, ale także oprogramowanie niezbędne do obsługi głowicy sterującej. Menu jest dostępne w wielu językach, w tym także w języku polskim. Programowanie i montaż zmiękczacza wody nie stanowią problemu ze względu na dokładne opisy zamieszczone w instrukcji obsługi.

4. Wydajne złoże

Złoże zastosowane w zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline CS to najwyższej jakości monosferyczna żywica jonowymienna Lewatit. Charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią filtracyjną zapewniającą optymalny kontakt wody ze złożem. Oprócz tego jego ogromną zaletą jest długa żywotność i równomierna eksploatacja. Złoże Lewatit przeznaczone do zmiękczaczy wody jest powszechnie uznawane za jedno z najdoskonalszych dostępnych na rynku.

5. Bezpieczne rozwiązania

Projektanci marki Ecoperla zadbali o to, by zaproponowane przez nich urządzenia były bezpieczne dla użytkowników. W tym celu zdecydowano się na wprowadzenie suchego zbiornika solanki. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie urządzenia przed powstawaniem trudnych do usunięcia i powodujących awarie mostów solnych. Woda jest podawana do zbiornika z solą tabletkowaną dopiero przed rozpoczęciem regeneracji. Oprócz tego zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS posiadają kolanko przelewowe, a głowica sterująca działa w oparciu o elektrozawory.

6. Komfort użytkowania

Ecoperla Slimline CS to także komfortowe w użytkowaniu patenty. Wśród nich warto wymienić alarm dosypywania soli. Dzięki informacji o jej niskim poziomie w zbiorniku użytkownik zmiękczacza zawsze będzie wiedział, kiedy dosypać sól tabletkowaną. Świetne rozwiązanie dla osób, które już i tak mają dużo na głowie i oczywiście dla zapominalskich.

7. Oszczędna eksploatacja

Kompaktowe zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS są uznawane za jedne z najtańszych w eksploatacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego Ecoperla Perfect System. Jest to system ustawień głowicy sterującej połączony z przepływem przeciwprądowym. Kumulacja tych dwóch elementów zapewnia optymalną pracę i regenerację systemu przez długie lata, a w dodatku oszczędności. Zdecydowano się na skrócenie regeneracji o cykl. Badania wykazały, ze nie jest on konieczny do „odnowy” złoża, a jego brak pozwala zaoszczędzić sól i wodę. Wykorzystano także solankowanie proporcjonalne, dzięki czemu urządzenie podaje tylko tyle soli, ile faktycznie potrzebuje na regenerację.

8. Długa gwarancja

Ecoperla zapewnia bardzo dobre warunki gwarancji – 10 lat kabinet urządzenia oraz butla ciśnieniowa, 5 lat głowica sterująca, natomiast 3 lata elektronika. Producent nie wymaga montażu ani pierwszego uruchomienia przez swojego serwisanta, jako warunku koniecznego do utrzymania gwarancji. Klient ma dowolny wybór osoby, która zajmie się instalacją i serwisem, a przy tym zachowuje wszystkie prawa gwarancyjne.

Mało który producent decyduje się na zaoferowanie tak korzystnych warunków gwarancji. Ta decyzja ze strony twórców urządzeń Ecoperla zdecydowanie działa na ich plus, a przy okazji świadczy o dobrej jakości proponowanych produktów.

Dane techniczne

ModelEcoperla Slimline CS 11Ecoperla Slimline CS 14Ecoperla Slimline CS 17Ecoperla Slimline CS 24Ecoperla Slimline CS 30
Ilość złoża (l)1114172430
Szerokość (mm)352352352391391
Wysokość (mm)546546680963963
Głębokość (mm)442442442467467
Waga (kg)19,521,525,035,541,0
Maks. pojemność magazynowania soli (kg)2525376565
Zużycie soli na regenerację (kg)*1,41,82,13,03,8
Zużycie wody płuczącej na regenerację (l)*616478117144
Maks. zalecany przepływ roboczy (m3/h)*1,11,41,72,43,0

Czy Ecoperla Slimline CS to dobre rozwiązanie problemów z twardą wodą?

Zdecydowanie. Wszystkie przytoczone rozwiązania zastosowane w tej serii zmiękczaczy wody przemawiają na ich korzyść. Ich użytkowanie powinno przebiegać bezpiecznie i bezawaryjnie, ale przede wszystkim oszczędnie. Duży wybór rozmiarów pozwala na dobór urządzenia, które optymalnie poradzi sobie w zastanych warunkach. Jeżeli więc poszukujesz bezawaryjnego zmiękczacza wody, na którego nie poświęcisz fortuny i nie będziesz musiał dokładać dużych kwot na prawidłowe działanie to z pewnością Ecoperla Slimline CS będzie dobrym wyborem.

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS dostępne są w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!