Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Viessmann, Erie i Ecoperla – co łączy tą trójkę? Przede wszystkim produkty do uzdatniania wody wysokiej jakości. Dowiedz się o kilku ciekawych faktach z działalności i poznaj najpopularniejsze urządzenia z ich ofert.

Kilka ciekawostek z historii

Viessmann

Viessmann to przedsiębiorstwo założone w 1917 roku przez Johanna Viessmanna. Głównym profilem działalności są systemy grzewcze. Firma jest uznawana za jedną z największych w tej branży. Obecnie Viessmann działa na terenie 34 krajów. Główne zakłady produkcyjne znajdują się w Niemczech.

Viessmann produkuje urządzenia w 10 fabrykach na terenie Niemiec oraz w innych europejskich krajach.

W 2003 roku powstało Policealne Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann. Profil kształcenia jest związany z zastosowaniem systemów grzewczych.

W tej chwili oferta firmy Viessmann jest o wiele szersza. Z założenia miały być to rozwiązania, które wspomogą działanie kotłów grzewczych. Wśród zaproponowanych nowych produktów można znaleźć: grzejniki, ogrzewanie podłogowe, zbiorniki na olej, moduły świeżej wody, wymienniki ciepła, kolektory słoneczne, aplikacje oraz stacje uzdatniania wody.

Erie

W roku 1943 Henrey Alfrey założył Erie Manufakturing Company. Co ciekawe, pierwszymi produktami wytwarzanymi w tym przedsiębiorstwie były tlenowe systemy ratunkowe przeznaczone dla lotnictwa wojskowego. Z czasem Erie stało się pionierem w produkcji systemów uzdatniania wody, urządzeń do pomiaru przepływu powietrza.

Działalność zdecydowanie rozwinęła się w kierunku technik uzdatniania wody. Wszystko za sprawą wydarzenia z 1947. Wtedy to firma Erie dostała prośbę o stworzenie automatycznej głowicy sterującej do zmiękczacza wody. W ten sposób przedsiębiorstwo stało się pierwszym na świecie producentem zaworów sterujących z automatyczną regeneracją.

W roku 1969 powstaje pierwsza filia na terenie Europy (w Belgii). W 2004 roku firma podejmuje decyzję o produkcji kompleksowych urządzeń do uzdatniania wody.

Misją Erie water treatment jest tworzenie trwałych rozwiązań, które poprawią jakość codziennego życia.

Ecoperla

Ecoperla to nowa marka urządzeń filtracyjnych. Premiera w sklepach stacjonarnych i internetowych miała miejsce w styczniu 2017. Polska marka bezwzględnie może mierzyć się z największymi przedstawicielami branży uzdatniania wody, a jego produkty nierzadko wyróżniają się na tle konkurencji najlepszymi komponentami i atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Produkty są dedykowane do gospodarstw domowych, w których głównym ujęciem jest wodociąg lub studnia.

Wszystkie urządzenia posiadają cztery najważniejsze cechy: piękno, wydajność, funkcjonalność oraz innowacyjność. Zakłady produkcyjne znajdują się na terenie Europy, a materiały, z których zostały wykonane urządzenia zostały dokładnie wyselekcjonowane i dobrane z myślą o ich eksploatacji przez długie lata.

Marka Ecoperla oferuje bardzo korzystne warunki dla swoich klientów, a wśród nich najważniejszy jest stały dostęp do części zamiennych oraz pomoc techniczna zapewniana na każdym etapie eksploatacji. Oprócz tego dużym plusem są korzystne warunki gwarancyjne. Dzięki innowacyjnemu podejściu, marka w błyskawicznym tempie zdobywa popularność nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Co można znaleźć w ofercie?

Viessmann

Wśród stacji uzdatniania wody można znaleźć dwie linie: Aquahome przeznaczoną do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych oraz Aquaset przeznaczoną do zasilania kotłów.

Aquaset to urządzenia przeznaczone do uzdatniania wody w kotłowni. Oprócz tego osobną serię stanowią trzy rodzaje stacji uzdatniania wody: Aquahome, Aquamix i Aquacarbon. Aquahome jest przeznaczony do wody wodociągowej. Głównym zadaniem jest usuwanie twardości wody. Aquamix usuwa z wody pochodzącej z własnego ujęcia: twardość, żelazo, mangan i amoniak. Aquacarbon redukuje barwę oraz zapach wody z wody wodociągowej i z własnego ujęcia.

Najczęściej wybieranym produktem firmy Viessmann jest kompaktowy zmiękczacz wody Aquahome 20-N. Urządzenie porównywane jest często do Ecoperla Toro.

Erie

Obecnie urządzenia Erie są dostępne w 3 kategoriach: urządzenia filtracyjne przeznaczone do domu, do przemysłu oraz do gastronomii.

Pierwsza kategoria obejmuje kilka marek: IQsoft, Softena, Maxima. W rozwiązaniach przemysłowych jest znana seria ProFlow.

Obecnie najważniejszą serią producenta są kompaktowe zmiękczacze wody Erie IQsoft. Urządzenia są stale ulepszane. Wprowadzane są innowacyjne rozwiązania, które mają sprawić, ze użytkowanie będzie jeszcze łatwiejsze. Największą zmianą ma być wprowadzenie technologii Wifi oraz aplikacji, za pomocą której będzie można kontrolować pracę oraz regenerację.

Ecoperla

Produkty Ecoperla zostały podzielone na 4 kategorie: filtry na cały dom, filtry do kuchni, wkłady filtracyjne oraz akcesoria.

W kategorii filtrów na cały dom znajdują się kompaktowe zmiękczacze wody: seria Ecoperla Slimline CS oraz Ecoperla Toro charakteryzujący się nietypową budową. Nowością na rynku są kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla Multicab i Ecoperla Slimline MMX.

Osobny segment produktów stanowi seria Ecoperla Tower – urządzenia o dużych wydajnościach do kompleksowego oczyszczania wody z zanieczyszczeń różnego rodzaju.

W kategorii filtrów do kuchni jest system odwróconej osmozy Ecoperla Rosa zapewniający użytkownikom 2 opcje poboru wody: oczyszczoną do przyrządzania potraw oraz napojów oraz wodę do picia o właściwościach prozdrowotnych. Druga propozycja to system nanofiltracji do ochrony jonizatorów wody Ecoperla Nano.

W ofercie wkładów filtracyjnych jest Ecoperla Elixir. Wzbogaca wodę w wysokie pH oraz duże stężenie magnezu.

Warto podkreślić, że Ecoperla jest marką, a nie producentem. Wszystkie urządzenia są produkowane na terenie Europy w różnych fabrykach (w zależności od modelu). Na przykład seria zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS oraz stacja wielofunkcyjna Ecoperla Slimline MMX są produkowane przy ścisłej współpracy z Erie. Linia będzie w przyszłości udoskonalana i poszerzana o kolejne urządzenia.

Złota trójca wyspecjalizowana w zmiękczaczach wody

Viessmann, Erie oraz Ecoperla to obecnie najpopularniejsi producenci urządzeń zmiękczających wodę. Ich zmiękczacze wody należą do najchętniej wybieranych. Wszyscy posiadają produkty, którymi mogą się chwalić.

Najpopularniejsze serie Aquahome, Erie IQsoft, Ecoperla Slimline CS, Ecoperla Toro pomimo tej samej funkcji, którą spełniają różnią się od siebie zastosowanymi udoskonaleniami oraz materiałami. Erie oraz Viessmann są obecni na światowym rynku już od wielu lat, Ecoperla pojawiła się na sklepowych półkach stosunkowo niedawno, a już ich kompaktowe zmiękczacze wody są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych.

Najlepsze metody na uzdatnianie wody

Viessmann, Erie i Ecoperla zasłużyli sobie na swoją popularność za sprawą kompleksowych rozwiązań, które proponują. Ci producenci przywiązują szczególną uwagę do dobrej jakości oferowanych urządzeń filtracyjnych i dlatego są liderami w branży uzdatniania wody.