Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Viessmann, Pentair i Ecoperla – co łączy tą trójkę? Przede wszystkim produkty do uzdatniania wody wysokiej jakości. Dowiedz się o kilku ciekawych faktach z działalności i poznaj najpopularniejsze urządzenia z ich ofert.

Kilka ciekawostek z historii producentów

Viessmann

Viessmann to przedsiębiorstwo założone w 1917 roku przez Johanna Viessmanna. Głównym profilem działalności są systemy grzewcze. Firma jest uznawana za jedną z największych w tej branży. Obecnie Viessmann działa na terenie 34 krajów. Główne zakłady produkcyjne znajdują się w Niemczech.

Viessmann produkuje urządzenia w 10 fabrykach na terenie Niemiec oraz w innych europejskich krajach.

W 2003 roku powstało Policealne Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann. Profil kształcenia jest związany z zastosowaniem systemów grzewczych.

W tej chwili oferta firmy Viessmann jest o wiele szersza. Z założenia miały być to rozwiązania, które wspomogą działanie kotłów grzewczych. Wśród zaproponowanych nowych produktów można znaleźć: grzejniki, ogrzewanie podłogowe, zbiorniki na olej, moduły świeżej wody, wymienniki ciepła, kolektory słoneczne, aplikacje oraz stacje uzdatniania wody.

Pentair

Pentair to wielka, międzynarodowa korporacja. Powstała w 1966 roku. Została założona przez pięciu znajomych przedsiębiorców. Rozwijała się w wielu gałęziach i została podzielona na przedsiębiorstwa o różnych nazwach, jednak pierwotna Pentair została przypisana działalności w uzdatnianiu wody. Pentair proponuje rozwiązania do wody basenowej oraz w uzdatnianiu wody do gospodarstw domowych oraz przemysłu. Są to urządzenia, komponenty, części zamienne oraz akcesoria.

Pentair stale rozwija swoją działalność na kolejne kraje. W jego skład wchodzi wiele marek i przedsiębiorstw, działających na rynku od wielu lat. Historia niektórych sięga nawet ponad 100. Jednym z przejętych przedsiębiorstw jest również dobrze znany i ceniony Erie Water Treatment (zobacz: Pentair przejął producenta zmiękczaczy wody Erie Water Treatment).

Ecoperla

Ecoperla to polska marka urządzeń filtracyjnych. Premiera w sklepach stacjonarnych i internetowych miała miejsce w styczniu 2017. Polska marka bezwzględnie może mierzyć się z największymi przedstawicielami branży uzdatniania wody, a jego produkty nierzadko wyróżniają się na tle konkurencji najlepszymi komponentami i atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Produkty są dedykowane do gospodarstw domowych, w których głównym ujęciem jest wodociąg lub studnia.

Wszystkie urządzenia posiadają cztery najważniejsze cechy: piękno, wydajność, funkcjonalność oraz innowacyjność. Zakłady produkcyjne znajdują się na terenie Europy, a materiały, z których zostały wykonane urządzenia zostały dokładnie wyselekcjonowane i dobrane z myślą o ich eksploatacji przez długie lata.

Marka Ecoperla oferuje bardzo korzystne warunki dla swoich klientów, a wśród nich najważniejszy jest stały dostęp do części zamiennych oraz pomoc techniczna zapewniana na każdym etapie eksploatacji. Oprócz tego dużym plusem są korzystne warunki gwarancyjne. Dzięki innowacyjnemu podejściu, marka w błyskawicznym tempie zdobywa popularność nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Co można znaleźć w ofercie?

Viessmann

Wśród stacji uzdatniania wody można znaleźć dwie linie: Aquahome przeznaczoną do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych oraz Aquaset przeznaczoną do zasilania kotłów.

Aquaset to urządzenia przeznaczone do uzdatniania wody w kotłowni. Oprócz tego osobną serię stanowią trzy rodzaje stacji uzdatniania wody: Aquahome, Aquamix i Aquacarbon. Aquahome jest przeznaczony do wody wodociągowej. Głównym zadaniem jest usuwanie twardości wody. Aquamix usuwa z wody pochodzącej z własnego ujęcia: twardość, żelazo, mangan i amoniak. Aquacarbon redukuje barwę oraz zapach wody z wody wodociągowej i z własnego ujęcia.

Najczęściej wybieranym produktem firmy Viessmann jest kompaktowy zmiękczacz wody Aquahome 20-N. Urządzenie porównywane jest często do Ecoperla Toro.

Pentair

Wśród produktów Pentair można wymienić znaną serię kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair IQsoft oraz odżelaziacze wody Pentair Proflow Oxy. Firma Pentair współpracuje z polską marką Ecoperla, współtworząc serię zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline.

Za flagową serię Pentair uznawane są kompaktowe zmiękczacze wody Pentair IQsoft. Jest to linia, w której skład wchodzą cztery produkty o różnej ilości złoża zmiękczającego. Dzięki temu każdy może dobrać wielkość najlepszą dla siebie. Pentair IQsoft jest serią bardzo ekonomiczną. Pobierają niezwykle mało wody oraz soli na regenerację. Ogromną zaletą jest obecność modułu WiFi. Dzięki temu istnieje możliwość zarządzania zmiękczaczem wody poprzez aplikację na urządzenia mobilne ConnectMySoftener. Więcej przeczytacie w artykule: Recenzja zmiękczaczy wody Pentair IQsoft

Ecoperla

Produkty Ecoperla zostały podzielone na 4 kategorie: filtry na cały dom, filtry do kuchni, wkłady filtracyjne oraz akcesoria. W kategorii filtrów na cały dom znajdują się kompaktowe zmiękczacze wody: seria Ecoperla Slimline, Ecoperla Vita, Ecoperla Softcab oraz Ecoperla Toro charakteryzujący się nietypową budową. Nowością na rynku są kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla Multicab.

Osobny segment produktów stanowi seria Ecoperla Tower – urządzenia o dużych wydajnościach do kompleksowego oczyszczania wody z zanieczyszczeń różnego rodzaju.

W kategorii filtrów do kuchni jest system odwróconej osmozy Ecoperla Rosa zapewniający użytkownikom 2 opcje poboru wody: oczyszczoną do przyrządzania potraw oraz napojów oraz wodę do picia o właściwościach prozdrowotnych. Druga propozycja to system nanofiltracji do ochrony jonizatorów wody Ecoperla Nano. Ecoperla proponuje także bezzbiornikową odwrócona osmozę Ecoperla Revo. Fanom naturalnie występujących minerałów w wodzie szczególnie może spodobać się ultrafiltracja Ecoperla Profine POU. W ofercie wkładów filtracyjnych jest Ecoperla Elixir. Wzbogaca wodę w wysokie pH oraz duże stężenie magnezu.

Warto podkreślić, że Ecoperla jest marką, a nie producentem. Wszystkie urządzenia są produkowane na terenie Europy w różnych fabrykach (w zależności od modelu). Na przykład seria zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline jest produkowana przy ścisłej współpracy z Pentair.

Złota trójca wyspecjalizowana w zmiękczaczach wody

Viessmann, Pentair oraz Ecoperla to obecnie najpopularniejsi producenci urządzeń zmiękczających wodę. Ich zmiękczacze wody należą do najchętniej wybieranych. Wszyscy posiadają produkty, którymi mogą się chwalić.

Najpopularniejsze serie Aquahome, Pentair IQsoft, Ecoperla Slimline, Ecoperla Toro, Ecoperla Softcab pomimo tej samej funkcji, którą spełniają różnią się od siebie zastosowanymi udoskonaleniami oraz materiałami. Pentair oraz Viessmann są obecni na światowym rynku już od wielu lat, Ecoperla pojawiła się na sklepowych półkach stosunkowo niedawno, a już ich kompaktowe zmiękczacze wody są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych.

Najlepsze metody na uzdatnianie wody

Viessmann, Pentair i Ecoperla zasłużyli sobie na swoją popularność za sprawą kompleksowych rozwiązań, które proponują. Ci producenci przywiązują szczególną uwagę do dobrej jakości oferowanych urządzeń filtracyjnych i dlatego są liderami w branży uzdatniania wody.