Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Każda osoba, wybierając zmiękczacz wody, chce, aby jego urządzenie posiadało dobre parametry oraz odpowiednie komponenty. Wiele osób zakłada pewne kryteria kwotowe i chce kupić najlepsze urządzenie w danym przedziale finansowym. W takim wypadku często się okazuję, że ciężko jest pogodzić niskie koszta początkowe urządzenia z markowymi komponentami. Tutaj z pomocą przychodzą nam azjatyccy producenci głowic. Doskonałym przykładem jest Fobrite, czyli firma tworząca swoje sterowniki, wzorując się na jednym z najlepszych producentów – Fleck.

Historia producenta głowic Fobrite

Fobrite został założony w 2006 roku. Jest jedną z wiodących, chińskich firm w projektowaniu, opracowywaniu, produkcji i sprzedaży zaworów sterujących do zmiękczaczy wody. Jako prekursor w tej dziedzinie, w Chinach, Fobrite otrzymał ponad 100 patentów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Otrzymał certyfikat ISO 9001 i uzyskał certyfikat „High-Tech Enterprise” prowincji Jiangsu.

Fobrite – filozofia firmy

Firma Fobrite od samego początku skupiała swoje siły na produkcji profesjonalnych głowic do zmiękczaczy wody. Przez lata sytuacja nie uległa zmianie i nieustannie prace idą w kierunku rozwoju tego filaru działalności. W czasach, gdy wiele przedsiębiorstw dywersyfikuje swoją działalność, Fobrite trzyma się swojego celu, skupiając siły na badaniach i rozwoju produktów, planując przyszłe działania i promując przewagi konkurencyjnych w tej dziedzinie.

Jak powstają głowice Fobrite?

Zespół technologów pracujący w Fobrite opiera swoją wiedzę na ponad 10 letnim doświadczeniu w produkcji głowic do zmiękczaczy wody. Jakość urządzeń potwierdzają certyfikaty, a stosowane technologie są cały czas udoskonalane. Obecnie wprowadzane są głowice z WiFi, które umożliwiają bezprzewodową łączność urządzenia z telefonem użytkownika.

Każda głowica Fobrite przechodzi rygorystyczne testy przed opuszczeniem fabryki. Produkty posiadają certyfikaty jakości przyznawane przez niezależne instytucje.

Wzorowane na Fleck

Budowa głowic Fobrite inspirowana jest sterownikami Fleck (produkowane od 1950 roku). Jest to jedna z trzech marek głowic sterujących korporacji Pentair. Obecnie głowice Fleck produkowane są we Włoszech, tak samo jak Autotrol i Siata. Razem z głowicami od Clack i Erie stoją w czołówce producentów na skalę światową.

Dlaczego warto zaufać Fobrite?

  1. Fobrite zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją głowic do zmiękczaczy wody (zarówno domowych, jak i przemysłowych). Także całość nakładów pracy idzie właśnie na produkowanie i ulepszanie sterowników (nie ma dywersyfikacji działalności).
  2. Głowice Fobrite są w pełni rozbieralne i serwisowalne. Co to oznacza dla użytkownika? W przypadku jakiejkolwiek awarii czy konieczności serwisu – każdy element głowicy można bez problemu wyczyścić, naprawić, wymienić. Nie trzeba kupować nowej głowicy.
  3. Nie powinniśmy od razu nastawiać się negatywnie do wszystkiego co „chińskie”. Wiele rzeczy, komponentów, podzespołów produkowanych jest w Chinach. W Polsce chińskie marki ostatnimi czasy podbiły rynek telefonów komórkowych (np. xiaomi, huawai, honor, pocophone, oneplus, oppo) i zbierają pozytywne opinie. Tak samo może być w sektorze uzdatniania wody i głowic sterujących. Nie wszystko co „chińskie” jest złe.