Strona główna » Blog » Recenzja butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott

Recenzja butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: lip 6, 2020

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem bardziej ekologicznych nawyków w życie? A może szukasz odpowiedniego sposobu na to, by ulubiony napój mieć zawsze przy sobie, zwłaszcza teraz, kiedy zbliżają się największe upały? Oto produkt, który stanowi najlepszą odpowiedź na obie potrzeby – butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Polska marka Ecoperla ruszyła z nową inicjatywą! „Think Green with Ecoperla” ma promować rozwiązania związane z wodą i jej uzdatnianiem, które mają korzystny wpływ na kształtowanie dobrych nawyków ekologicznych i przyczyniają się do ochrony środowiska. Oto niewątpliwie jeden z najlepszych przykładów właśnie takiego produktu – niezwykła butelka Ecoperla Ecobott, wytwarzana z trzciny cukrowej! Pomoże Ci zadbać o prawidłowe nawodnienie, a przy tym jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i środowiska! Ma ujemny ślad węglowy, jest biodegradowalna i możliwa do recyklingu! Poznajcie bliżej ten fantastyczny gadżet!

Nie taka zwykła butelka

To, co się dzieje obecnie na świecie można uznać za przerażające – całą naszą planetę zalewa plastik, a zmiany klimatu stale postępują. Nikt już nie chce dalej przyczyniać się do wzrostu ilości produkowanych odpadów i tworzenia kolejnych śmieciowych wysp na oceanach. W związku z tym warto pomyśleć, co my możemy zrobić, żeby poprawić sytuację. Wiele pomysłów przedstawiłem już w artykule: Think Green with Ecoperla – eko inicjatywa w każdym domu! oraz w: Jak żyć bardziej ekologicznie?

Jednym z ciekawszych pomysłów, które można wdrożyć niemal natychmiast jest zamiana plastikowych, jednorazowych butelek na te wielokrotnego użytku. Dlaczego warto? O tym było już w artykule: Nie daj się nabić w butelkę! Co warto wiedzieć o wodzie w butelkach? Przy okazji możemy w prosty i ekologiczny sposób zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. A co dokładnie warto wiedzieć na ten temat? Przeczytajcie: Nawodnienie organizmu w czasie upałów – co warto wiedzieć?

Zastosowanie Ecoperla Ecobott

Butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, gdzie tylko chcesz i potrzebujesz! Jej niewielkie wymiary oraz kształt sprawiają, że z łatwością mieści się w plecaku, torebce lub torbie treningowej. Mimo braku silikonowych elementów jest bardzo szczelna i jeśli ją dobrze zakręcimy, nie ma powodu do obaw. Karabińczyk dołączony do zestawu pozwala podpiąć gadżet do plecaka, kluczy, paska i zabrać ze sobą w drogę. Butelka świetnie mieści się w uchwycie na kubek w samochodzie lub na bidon w rowerze. Doskonale leży w dłoni, nie wyślizguje się, a samo czyszczenie, picie i jej napełnianie są bardzo komfortowe.

To świetny sposób na codzienne zadbanie o prawidłowe nawodnienie, kiedy spędzamy czas poza domem. Ecoperla Ecobott dobrze sprawdzi się także w roli shakera. To tylko niektóre z miejsc, gdzie możesz ją ze sobą zabrać:

  • Praca
  • Trening
  • Szkoła
  • Spacer
  • Wycieczka
  • Uczelnia
  • Zakupy
  • Piknik
  • Siłownia
  • Bieganie

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott sprawdzi się tak samo dobrze w przypadku dorosłych i ich trybu życia, jak tez nastolatków i najmłodszych.

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott nad potokiem

Zdjęcie butelki Ecoperla Ecobott uchwycone nad morskim potokiem. Wielorazowa butelka idealnie nadaje się na różnego rodzaju wyprawy – czy to krótkie spacery czy wędrówki po górach.

Jakie napoje można w niej przechowywać?

Wybór napojów, które możemy przechowywać w butelce Ecoperla Ecobott jest naprawdę duży. Głównym przeznaczeniem jest woda, bo to najlepszy i najzdrowszy sposób na nawodnienie organizmu. Możesz wlać wodę prosto z kranu lub tą z filtra kuchennego (Jaki filtr wybrać do uzdatniania wody w kuchni? Co mamy do wyboru?). Ten gadżet to świetne dopełnienie systemów ultrafiltracji i odwróconej osmozy. Dzięki temu oczyszczoną wodę, której używamy na co dzień w domu, możemy zabrać ze sobą także podczas wyjścia. Oprócz tego to świetny sposób, aby mieć przy sobie ulubione smoothie, sok, a nawet napój białkowy.

Jedyne o czym musimy pamiętać i o czym przestrzega producent, to brak możliwości napełniania butelki napojami gorącymi. Lepiej też unikać przelewania napojów gazowanych ze względu na możliwość odkształcenia tworzywa oraz wystąpienia wycieków.

W pełni bezpieczna podczas użycia

Warto podkreślić i zaznaczyć, że tworzywo, z którego została wykonana Ecoperla Ecobott jest w pełni bezpieczne podczas użytkowania i pozostaje neutralne w stosunku do napoju, który znajduje się wewnątrz. To oznacza, że w przeciwieństwie do plastików syntetycznych, nie ma możliwości, aby do naszego organizmu przedostał się mikroplastik. Butelka Ecoperla Ecobott jest wolna od BPA, Bisfenolu A czy ftalanów. Nie ma wpływu na smak i zapach napoju. Możemy z niej korzystać bez żadnych obaw, a to nadal nie wszystkie zalety materiału, z którego powstała.

Ekologiczne spojrzenie na nawodnienie

Ecoperla Ecobott została wykonana z niezwykłego materiału, bo z trzciny cukrowej! I choć pod wieloma względami przypomina on plastik syntetyczny, na przykład swoją teksturą oraz wytrzymałością, to jednak jest to w pełni przyjazne środowisku tworzywo! Jest całkowicie biodegradowalne i nadaje się w całości do recyklingu, a ponadto jego produkcja zapewnia bardzo niski ślad środowiskowy. Innymi słowy, naprawdę ekologiczny produkt przemyślany w najdrobniejszych detalach.

Sam pomysł na zielony plastik powstał jeszcze nie tak dawno temu. Na całym świecie stale poszukuje się dobrej alternatywy plastiku wytwarzanego na bazie wyczerpalnego surowca, jakim jest ropa naftowa. Jedną z innowacji było właśnie zastosowanie w produkcji bagasse. Zauważono, że ten materiał naprawdę świetnie się sprawdza i w wielu przedsiębiorstwach jest już wdrażany, jako tworzywo do produkcji opakowań spożywczych, także tych jednorazowych. Być może za kilka lat jego użycie będzie standardem, a właściwości w pełni docenione? Być może dzięki trzcinie cukrowej plastik syntetyczny przestanie wreszcie zalewać świat?

Tak zwane bagasse to pozostałości po produkcji cukru w fabrykach. Trzcina cukrowa jest tam przewożona z plantacji. Ta roślina bardzo szybko rośnie, nie jest wymagająca pod względem uprawy i osiąga nawet do 3 metrów wysokości. Głównym produktem wykorzystywanym do produkcji cukru jest sok z trzciny cukrowej, natomiast produkt uboczny stanowią zmiażdżone łodygi, czyli właśnie bagasse. Zanim zaczęły być wykorzystywane na produkcję materiału opakowań, były zwyczajnie marnowane – wyrzucane lub palone, zaśmiecały dodatkowo środowisko.

A jak właściwie powstają takie butelki z trzciny cukrowej, jak Ecoperla Ecobott? W procesie dehydratacji etanol jest zamieniany na etylen, a w dalszych procesach na polietylen, zwany eko plastikiem. To materiał w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Butelka polskiej marki Ecoperla powstaje w Holandii.

Warto jeszcze wspomnieć o niskim śladzie środowiskowym. Otóż do produkcji butelek i innych wytłoków zużywane są najmniejsze możliwe ilości energii oraz wody. Sama trzcina cukrowa podczas procesu wzrostu pochłania z atmosfery dwutlenek węgla, co przyczynia się do powstawania ujemnego śladu węglowego. Jej utylizacja również nie potrzebuje zbyt wiele energii i skomplikowanych procesów. Już 1 kg butelek Ecoperla Ecobott pozwala zaoszczędzić do 5 kg CO2 w porównaniu z plastikowymi butelkami jednorazowego użytku. Przeczytaj więcej o śladzie wodnym: Ślad wodny, czyli ile tak naprawdę wody zużywamy?

Ecoperla Ecobott z praktycznego punktu widzenia

Ecoperla Ecobott posiada dwa otwory, dzięki czemu napełnianie butelki i picie z niej jest naprawdę wygodne, niezależnie od gęstości napoju. Do tego nie namęczymy się przy jej czyszczeniu. W przypadku niektórych butelek wielokrotnego użytku trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby dobrze je wymyć w środku. Tutaj można o tym zapomnieć – Ecoperla Ecobott myje się z przyjemnością, tym bardziej, ze istnieje możliwość czyszczenia w zmywarce.

Dane techniczne

Poniżej najważniejsze informacje techniczne dla ciekawych i tej strony, związane z butelką z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott:

Parametry Wartości
Pojemność 500 ml
Wysokość 20 cm
Szerokość 6,5 cm
Przeznaczenie woda i napoje zimne (soki, smoothie, odżywki, zimne herbaty, etc.)
Materiał wykonania trzcina cukrowa (wolna od BPA, ftalanów, Bisfenolu A)
Produkcja Holandia

Tego właśnie potrzebujesz!

Ecoperla Ecobott zdecydowanie wyróżnia się na tle innych butelek wielokrotnego użytku. To nie tylko sposób na wzorowe nawodnienie organizmu na co dzień, ale przede wszystkim autentyczne działanie na rzecz środowiska. Wybierając ją, przyczyniasz się do zmian na lepsze nie tylko dla siebie i najbliższych, ale i przyszłych pokoleń. Zadbaj o siebie, a przy tym daj dobry przykład! Z butelką Ecoperla Ecobott bycie eko to nic trudnego! Zacznij już dziś!

Recenzja na YouTube

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.