Strona główna » Blog » Recenzja elastycznych węży przyłączeniowych Fixaflex

Recenzja elastycznych węży przyłączeniowych Fixaflex

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: maj 22, 2017

Wybór węży przyłączeniowych przy wykonywaniu prac instalacyjnych często jest pomijanym elementem. Użytkownicy nie zwracają uwagi na ich jakość, co jest błędem. Firma Fixaflex proponuje elastyczne węże przyłączeniowe, które mogą przetrwać nawet ćwierć wieku, a przy tym ułatwić montaż i zapewnić bezpieczną eksploatację wybranych urządzeń.

Elastyczność, szybkość, jakość

Trzy cechy wymienione powyżej najlepiej opisują misję firmy Fixaflex. Ten wiodący producent węży elastycznych działa na rynku już od 35 lat. Zakłady produkcyjne znajdują się na terenie Belgii.

Fixaflex wytwarza produkty do systemów łączenia rur. Proponowane rozwiązania są zgodne ze ścisłymi normami. Istnieje możliwość zamówienia produktów standardowych oraz realizacji zleceń indywidualnych dopasowanych do konkretnego zastosowania.

Produkcja węży elastycznych Fixaflex

Zdjęcie przedstawia jeden z etapów produkcji węży elastycznych belgijskiego producenta Fixaflex.

Oferta elastycznych węży przyłączeniowych

Oferta została podzielona na poszczególne segmenty: pick-a-flex, think-a-flex, create-a-flex.

  1. Pick-a-flex to standardowy asortyment. Oplot oraz tuleje węży zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Ogromną zaletą tej części produktów jest odporność na korozje.
  2. Think-a-flex to specjalistyczne węże przeznaczone do kluczowych sektorów: sanitariaty, ogrzewanie, zmiękczacze wody.
  3. Create-a-flex to elastyczne węże przyłączeniowe wykonywane na zlecenie indywidualnego klienta.

W ofercie Fixaflex można znaleźć: węże sanitarne, elastyczne węże wodne, węże grzewcze oraz chłodnicze, węże przemysłowe, elastyczne węże gazowe, akcesoria.

Wśród akcesoriów warto wymienić: złącza, adaptery, zawory, regulatory ciśnienia.

Wszystkie elastyczne węże przyłączeniowe obejmuje 10 lat gwarancji, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Węże sanitarne oraz giętkie węże wodne

Węże Fixaflex są bezpieczne, nietoksyczne. Wykonano je z EPDM, PEX oraz silikonu. Wszystkie są wykończone warkoczem ze stali nierdzewnej. Produkty z tej kategorii są stosowane jako złączki kranowe, w podłączeniach zmywarek do naczyń oraz do innych połączeń sanitarnych. Posiadają certyfikat WRAS. Elastyczne węże przyłączeniowe nie powodują zmiany smaku i zapachu przepływającej przez nie wody. Te produkty są odporne na działanie temperatury do 160 °C.

Węże grzewcze oraz chłodzące

W tej kategorii można znaleźć: elastyczne węże grzewcze najwyższej jakości, elastyczne węże do podłączenia ciepłej wody wykonane z EPDM ze stalowym, nierdzewnym warkoczem, elastyczne węże chłodzące do podłączenia systemów ciśnienia. Produkty są stosowane do: podłączenia centralnego ogrzewania oraz kotłów, zmiękczaczy wody oraz jako ogólnie rozumiane materiały instalacyjne.

Węże przemysłowe

Elastyczne węże przyłączeniowe wykorzystywane do procesów produkcyjnych. Do najpopularniejszych produktów należą: elastyczne węże gazowe, węże paliwowe, węże hydrauliczne, chłodzące oraz do wody pitnej. Fixaflex oferuje możliwość stworzenia specjalnych węży dostosowanych do potrzeby, która wystąpiła w danej branży.

Dlaczego są lepsze od innych?

Przede wszystkim chodzi tu o europejską jakość wykonania oraz zastosowane materiały. Przewagą tych węży nad innymi jest aż dziesięcioletni okres gwarancyjny.

Elastyczne węże przyłączeniowe obecne dotychczas na polskim rynku już po kilku latach ulegały zniszczeniu i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem była ich wymiana na nowe. Awaryjne produkty często prowadziły do powstawania wycieków. 10 lat gwarancji w tym wypadku mówi samo za siebie. Sam Fixaflex przewiduje średnią żywotność swoich produktów na 25 lat.

Oferta Fixaflex w Polsce

Obecnie na rodzimym rynku w branżowych sklepach można znaleźć elastyczne węże Fixaflex przeznaczone do celów hydraulicznych i sanitarnych w różnych konfiguracjach przyłączeniowych: gwint wewnętrzny, gwint zewnętrzny, przyłącza kątowe.

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.