Strona główna » Blog » Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab

Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: gru 13, 2021

Polska marka Ecoperla nie przystaje z pomysłami nawet na koniec roku! Do rodziny produktów właśnie dołączyły nowe kompaktowe zmiękczacze wody. Ecoperla Softcab to wydajny i funkcjonalny sposób na miękką wodę w domu, który nie zawiedzie. Jeśli właśnie szukacie zmiękczacza wody wyposażonego w solidne komponenty, w rozsądnej cenie, warto dowiedzieć się więcej!

Temat miękkiej wody staje się naprawdę popularny, a centralny zmiękczacz wody jest już uznawany za podstawowe wyposażenie domu. Nic dziwnego, bo miękka woda pozwala pozbyć się wielu codziennych problemów i zwiększyć komfort życia. Wybór idealnego zmiękczacza wody do domu nie zawsze jest prosty. Polska marka Ecoperla właśnie wprowadziła nową serię, mającą jak najlepiej dopasować się do potrzeb domowników. Dobre komponenty, ekonomiczna eksploatacja i funkcjonalność w rozsądnej cenie to nie wszystkie zalety.

W serii Ecoperla Softcab znalazły się trzy modele do wyboru. Każdy z nich przeznaczony na nieco inne potrzeby gospodarstwa domowego:

  • Ecoperla Softcab 12 – to zmiękczacz wody o niewielkich gabarytach, dzięki czemu może sprawdzić się w mieszkaniu w bloku. Dobrze nadaje się do domów z niewielkim zużyciem wody. Najlepiej dostosowuje się do potrzeb 1-2 osób
  • Ecoperla Softcab 25 – ten model to dobra propozycja dla 4-5 osób. Świetnie radzi sobie w większości gospodarstw domowych
  • Ecoperla Softcab 35 – to największy zmiękczacz wody tej serii. Duża ilość złoża zmiękczającego świetnie sprawdza się przy nieco wyższym zapotrzebowaniu na wodę, na przykład w domach, gdzie jest dużo miejsc poboru wody lub tam, gdzie mieszka wieloosobowa, duża rodzina. Mimo dużej ilości żywicy jonowymiennej, wszystkie komponenty są ukryte w eleganckiej obudowie

Obudowa zmiękczacza wody

Już tradycyjnie, zaczynamy od tego, co jako pierwsze przykuwa nasz wzrok – od obudowy zmiękczacza wody. Przede wszystkim warto wspomnieć, że w produkcji zostało zastosowane tworzywo o dużej trwałości. Solidne wykonanie i materiał sprawiają, że to urządzenie nie będzie łatwo ulegało jakimkolwiek uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto jest też bardzo proste do utrzymania w czystości. Dostęp do panelu sterującego oraz zbiornika na sól regeneracyjną jest możliwy dzięki wygodnej, przesuwnej klapie.

Panel sterujący z wyświetlaczem znajdują się z przodu. Dodatkową ochronę, która zabezpiecza je podczas dosypywania soli, stanowi specjalna osłonka. Dzięki niej nie ma szans na przedostanie się zanieczyszczeń z zewnątrz czy zarysowania. Samo uzupełnianie soli jest proste. Kabinet został zaprojektowany tak, aby dopełnianie braków było szybkie i nie sprawiało żadnych problemów.

Oprócz tego, że zmiękczacze wody Ecoperla Softcab są solidnie wykonane, to jeszcze ich wymiary sprawiają, że nie powinno być problemów ze znalezieniem miejsca na instalację. Zmieszczą się we wnękach, między innymi urządzeniami lub w zabudowie. Są bardzo wąskie.

Projektanci Ecoperla Softcab zatroszczyli się o pełne bezpieczeństwo użytkowników. Urządzenia zostały wyposażone w systemy bezpieczeństwa w postaci zaworu przelewowego oraz pływaka ochraniającego przed przelaniem.

Głowica sterująca

W zmiękczaczach wody Ecoperla Softcab znajdziemy wysokiej klasy głowicę sterującą od amerykańskiego producenta Clack. Obudowa jest profilowana i zaprojektowana specjalnie pod nią. Warto przypomnieć, że Clack słynie z produkcji głowic sterujących i się specjalizuje w tej dziedzinie. Ich produkty są doceniane za bezawaryjność oraz prostą budowę, która w razie czego ułatwia serwisowanie. Głowica sterująca w Ecoperla Softcab jest zintegrowana z mieszaczem. Dzięki temu można regulować twardość wody po zmiękczaczu wody. Nie musi to być wartość zerowa, a może na przykład wynosić 60 mg CaCO3/l.

Złoże filtracyjne

W zmiękczaczach wody Ecoperla Softcab znajdziemy wysokiej klasy żywicę jonowymienną. To monosferyczne złoże zmiękczajace. Jest to bardzo dobry wybór ze względu na trwałość i żywotność, bo może ona sięgać nawet 10 lat. Każda cząsteczka złoża jest taka sama, a to zapewnia równomierne i skuteczne zmiękczanie wody, ale i wydajny proces regeneracji – tak samo na całej powierzchni.

Regeneracja złoża odbywa się z udziałem przepływu przeciwprądowego. Regeneracja UpFlow pozwala zaoszczędzić na zużyciu wody i soli na regenerację, dokładnie przepłukuje żywicę jonowymienną. W połączeniu z Ecoperla Perfect System zapewnia naprawdę dobre efekty i ekonomiczne działanie. Bardzo ważne jest utrzymywanie stałego poziomu soli w zbiorniku solanki.

Ecoperla Perfect System

Ważnym elementem zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab jest dodatek, który stanowi Ecoperla Perfect System. To specjalnie dobrane ustawienia głowicy sterującej, które można znaleźć także w innych kompaktowych zmiękczaczach wody od Ecoperla. Jest to system skomponowany przez specjalistów na bazie wieloletniego doświadczenia. Ecoperla Perfect System sprawia, że na regenerację pobierane są minimalne potrzebne ilości wody oraz soli, co generuje niższy koszt utrzymania urządzenia. Ponadto zapewnia trwałość żywicy jonowymiennej, dba o bezawaryjność, niezmienną, prawidłową pracę na przestrzeni lat.

10 lat gwarancji na zmiękczacz wody Ecoperla Softcab

Polska marka Ecoperla zapewnia 10 lat gwarancji na całe urządzenie. Zmiękczacze wody Ecoperla Softcab objęte są długim okresem gwarancyjnym, co stanowi dodatkowe poświadczenie o solidności i jakości wykorzystanych w produkcji tworzyw. Ecoperla zapewnia też dostęp do akcesoriów i części zamiennych. Ponadto można liczyć na konsultacje z działem technicznym. Można więc powiedzieć, że w cenie dostajemy nie tylko sam zmiękczacz wody, ale też całe niezbędne zaplecze, które zapewnia spokój podczas użytkowania.

Montaż i programowanie

Montaż zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab można realizować samodzielnie. Aby przeprowadzić ten proces, warto kierować się krokami z instrukcji obsługi. Zmiękczaczowi wody należy zapewnić czynne gniazdko elektryczne w pobliżu miejsca montażu, płaskie, stabilne podłoże oraz odpływ do kanalizacji. Instalacji można dokonać z pomocą węży elastycznych. Przed zmiękczaczem wody Ecoperla Softcab powinien znaleźć się filtr mechaniczny. To najlepsza ochrona urządzenia przed awarią z powodu zanieczyszczeń stałych, które mogą przedostawać się z instalacji.

Programowanie zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab to nic skomplikowanego! Wszystko znajdziecie w instrukcji obsługi. Interfejs jest bardzo przyjazny. Menu dostępne w języku polskim z łatwością można odczytać na podświetlanym ekranie. Sam panel jest umieszczony w bardzo wygodnym miejscu, mamy do niego łatwy dostęp.

Zamontowany zmiękczacz wody Ecoperla Softcab

Estetycznie wpasowany zmiękczacz wody Ecoperla Softcab w przestrzeń w kotłowni. Zmiękczacz wody stoi w tym przypadku obok pompy ciepła Panasonic. Po drugiej stronie znajduje się bufor wody grzewczej. Zmiękczacz wody podłączony jest w tym przypadku na wężach elastycznych w oplocie matalowym marki Fixaflex. Za zmiękczaczem, na ścianie zamontowany jest narurowy filtr mechaniczny.

Dane techniczne

Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje techniczne dotyczące wszystkich trzech modeli zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab:

Parametr Ecoperla Softcab 12 Ecoperla Softcab 25 Ecoperla Softcab 35
Wymiary obudowy (w/s/g) 71,0 x 32,0 x 51,0 cm 114,5 x 32,0 x 51,0 cm 114,5 x 32,0 x 51,0 cm
Głowica sterująca Ulepszona głowica Clack Ulepszona głowica Clack Ulepszona głowica Clack
Wydajność (max) 2,0 m³/h 3,0 m³/h 3,6 m³/h
Przyłącze 1″ 1″ 1″
Ilość złoża 12 litrów 25 litrów 35 litrów
Złoże Żywica jonowymienna monosferyczna Żywica jonowymienna monosferyczna Żywica jonowymienna monosferyczna
Użycie soli na regenerację 1,4 kg 3,0 kg 4,2 kg
Użycie wody na regenerację 85 litrów 120 litrów 160 litrów
Temperatura (min / max) 2 / 48 °C 2 / 48 °C 2 / 48 °C
Ciśnienie (min / max) 2 / 6 bar 2 / 6 bar 2 / 6 bar

Podsumowanie

Wszystkie trzy zmiękczacze wody z serii Ecoperla Softcab wypadają bardzo dobrze na tle konkurencji. Śmiało można je zaproponować osobom poszukującym solidnych i niezawodnych rozwiązań w dobrej cenie. Tym, co zasługuje na szczególną uwagę, jest dokładne dopasowanie obudowy do głowicy sterującej oraz oczywiście komponenty tworzone przez znanych i cenionych w branży uzdatniania wody producentów.

Ecoperla Softcab będzie przede wszystkim solidnie zmiękczał wodę. Przy tym nie trzeba się obawiać o koszty eksploatacyjne. Dodatkowym plusem jest fakt, że w sklepie internetowym znajdziecie te zmiękczacze wody w zestawie z przydatnymi akcesoriami, w tym choćby z filtrem mechanicznym z powłoką bakteriostatyczną Atlas Filtri Sanic. To naprawdę rozsądny wybór sposobu na miękką wodę w domu.

Recenzja na YouTube

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.