Strona główna » Blog » Woda wodorowa okiem eksperta

Woda wodorowa okiem eksperta

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Informacje
Data aktualizacji: paź 16, 2017

Ostatnio na popularności zyskuje woda, która nie tylko jest doskonale czysta, ale także charakteryzuje się właściwościami, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Jednym z najczęściej wymienianych typów jest woda wodorowa. Jak się okazuje bez trudu można ją uzyskać we własnej kuchni.

Czy wodór może wspierać nasz organizm?

Wodór to nie tylko najlżejszy, ale też powszechnie występujący pierwiastek chemiczny. Już od dawna ciekawił naukowców. Liczne badania wykazały, że można go wykorzystywać w celach medycznych. Udowodniono, że pozytywnie oddziałuje na zdrowie człowieka. Pewnie dlatego został przez wielu uznany za priorytet w dziedzinie terapeutycznych gazów medycznych.

Za najważniejsze cechy wodoru gazowego naukowcy uznali:

  • Właściwości antyoksydacyjne
  • Zapobieganie powstawaniu martwicy poreperfuzyjnej
  • Ochrania mózg, serce, wątrobę przed urazem niedokrwienno-reperfuzyjnym
  • Ochrania przed wystąpieniem udaru

Przeprowadzane na różnych polach badania dowiodły, że wodór podawany do organizmu w dowolnej formie wykazuje silne właściwości ochraniające komórki oraz całe narządy przed martwicą niedokrwienną. Ponadto wykazano, że wodór radzi sobie doskonale w terapii w przypadku zakażenia pasożytami, a także mieszaną florą bakteryjną.

Sposoby podawania wodoru

Wodór jest obecnie podawany na kilka sposobów.

  • Pierwszym z możliwych sposobów jest podawanie wodoru bezpośrednio do układu oddechowego poprzez inhalację.
  • Inną drogą jest przewód pokarmowy. Podawana jest woda wodorowa, surowe warzywa i owoce również są bogate w wodór.
  • Alternatywą jest podawanie dożylnie płynu bogatego w wodór

Woda wodorowa – jak się ją uzyskuje?

Woda wodorowa jest najczęściej wybieraną metodą wzbogacania organizmu o ten pierwiastek. Jest to związane z prostotą dozowania, ale to też bezpieczny sposób na aplikację wodoru cząsteczkowego. Nie zauważono żadnych różnic w efektywności takiego podania w stosunku do wdychania wodoru. Obie metody cechują się podobną skutecznością.

Wodę wodorową można uzyskać na kilka sposobów. W tym trzy najpopularniejsze i najchętniej stosowane to:

  1. Elektroliza wody w specjalnym urządzeniu z błoną półprzepuszczalną – chodzi tu między innymi o popularne jonizatory wody. Użytkownik napełnia zbiornik wodą, która jest poddawana procesowi elektrolizy. W taki sposób powstaje woda żywa i martwa.
  2. Rozpuszczenie wodoru w wodzie pod ciśnieniem. Do tej grupy nalezą przenośne generatory wodoru.
  3. Reakcja magnezu z wodą. W taki sposób działa na przykład wkład alkalizujący wodę Ecoperla Elixir

Ecoperla Elixir – nie tylko wodór, ale też magnez

Największą zaletą pozyskiwania wody wodorowej poprzez reakcję wody i magnezu jest fakt, że oprócz wzrostu pH, spadku potencjału Redoks (przeczytaj: Co to jest potencjał Redox i wskaźnik ORP?) w wodzie pozostaje duże stężenie magnezu. Obecnie każdy może się spotkać z ogromną ilością reklam suplementów diety z magnezem, gdzie głównym argumentem nakłaniającym do zakupu jest występujący u wielu osób niedobór tego pierwiastka. Przy użytkowaniu wkładów alkalizujących jak Ecoperla Elixir ten problem rozwiązuje się sam, ponieważ pijąc wodę po filtracji dostarczamy odpowiednią ilość dobrze przyswajalnego magnezu i wodoru. Więcej informacji o tym wkładzie alkalizującym wodę można znaleźć w recenzji Ecoperla Elixir – recepta na zdrowie i dobre samopoczucie.

Reakcja, jaka zachodzi w wodzie podczas filtracji za pośrednictwem wkładu jonizującego Ecoperla Elixir wygląda właśnie tak:

Jak działa wkład alkalizujący Ecoperla Elixir?

Już przefiltrowana woda przechodzi przez wkład alkalizujący Ecoperla Elixir ze złożem bogatym w czysty magnez. Tam zachodzi reakcja chemiczna w wyniku której powstają jony magnezu, jony hydroksylowe oraz wodór.

Wygodna metoda na wodę wodorową

Ecoperla Elixir jest bardzo wygodnym sposobem pozyskiwania wody wodorowej. Jeśli tylko w domu znajduje się filtr kuchenny oczyszczający wodę, wystarczy dołączyć ten wkład alkalizujący, by cieszyć się wodą o odpowiednich parametrach. Jest to produkt zdecydowanie tańszy i łatwiejszy w eksploatacji niż pozostałe urządzenia zapewniające wodę wodorową.

Jeśli w domu nie ma żadnego filtra kuchennego, a użytkownik zdecyduje się na pozyskiwanie wody wodorowej za pośrednictwem właśnie tej metody, dobrą propozycją jest zakup systemu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa z już wbudowanym wkładem alkalizującym Ecoperla Elixir, który stanowi ostatni stopień oczyszczania. W Ecoperla Revo można doinstalować Ecoperla Elixir na złącza (podobnie jak do standardowych filtrów kuchennych).

Woda o niezwykłych właściwościach

Woda wodorowa to doskonały sposób na to, by naturalnie zadbać o zdrowie. Ecoperla Elixir jest potwierdzeniem tego, że w tej chwili każdy może we własnym domowym zaciszu korzystać z dobrodziejstwa takiej wody wcale nie poświęcając na to dużych środków.

Urządzenia, które pomogą w pozyskaniu wody wodorowej dostępne są w sklepie internetowym

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.