Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


W przypadku jeśli zmiękczacz ma uzdatniać wodę w całym domu – podłącz urządzenie do głównej rury dopływowej na całą wewnętrzną instalację wodną. Rury znajdujące się na zewnątrz domu powinny być źródłem wody surowej.

Przestrzeń

Instalując system upewnij się, że przewidziałeś wystarczająco dużo miejsca na zmiękczacz wraz z wszystkimi akcesoriami. Pamiętaj również, że brak wolnej przestrzeni utrudni serwisowanie urządzenia.

Rura odpływowa

Podłączenie do kanalizacji, którędy odpływać będzie woda płucząca podczas regeneracji zmiękczacza powinno znajdować się poniżej głowicy sterującej zmiękczacza. Rura odpływowa musi być zawsze otwarta. Jej średnica nie może być mniejsza niż 1/2”, a odległość od zmiękczacza do odpływu nie może być większa niż 6 m. Odpływ powinien mieć średnicę minimum 25 mm.

Niezbędne warunki

Urządzenie musi zostać zainstalowane w warunkach spełniających wymogi higieniczne. Unikaj przecieków i wycieków, które mogą mieć kontakt z urządzeniem.

Zawory kulowe

Zaleca się zainstalowanie zaworów przed i po zmiękczaczu. Jeśli zainstalowane są zawory szybko-zamykające zaleca się zamontowanie urządzenia, które pozwoli uniknąć uderzeń hydraulicznych.

Jeśli zmiękczona woda ma być dostarczana do generatora pary wodnej, lub podgrzewana, upewnij się, że zainstalowałeś zawór zwrotny pomiędzy zmiękczaczem a generatorem. Zapobiegnie to uszkodzeniu urządzenia przez powracającą wodę.

Dostęp do prądu

Zmiękczacz działa przy napięciu 12 V – 50 Hz, które pochodzi z wbudowanego do systemu transformatora. Upewnij się, że transformator jest używany, oraz że jest podłączony do prądu 220– 240 V, 50Hz.

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!