Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Technologia z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowana. Coraz częściej wybieramy mieszkanie w inteligentnych domach, w których większość urządzeń jest sterowana za pomocą WiFi. Wśród tych produktów są także zmiękczacze wody. Teraz można cieszyć się pełną kontrolą nad jakością wody!

Inteligentne domy są w modzie

Inteligentne systemy sterujące w domach to coraz częściej stosowane rozwiązania. Głównymi powodami ich zakładania jest większe bezpieczeństwo i wygoda codziennego przebywania w domu. Właściciele domów coraz chętniej zakładają systemy BMS oraz IIBMS. Te zaawansowane technologicznie systemy są zintegrowane z układami, domowymi urządzeniami i świetnie radzą sobie z ich obsługą.

W układzie inteligentnego domu możemy podłączyć na przykład: centralne ogrzewanie, podgrzewanie wody, klimatyzację, panele solarne, instalację elektryczną, oświetlenie, alarm, zraszacze, żaluzje, a nawet zmiękczacz wody lub inne urządzenie filtracyjne.

Coraz częściej zdarza się, że sercem zarządzania tymi systemami nie jest wcale listwa z przyciskami, ani stacjonarny panel lecz nasz tablet czy telefon. Jesteśmy w stanie sprawdzić, co się dzieje w naszym domu, ustawić w nim odpowiednią temperaturę nie ruszając się zza biurka w pracy, kontrolować oświetlenie, a nawet przepływ wody. Wszystko dzięki mocy Internetu i WiFi.

Producenci filtrów do wody wcale nie pozostają w tyle

Zmiękczacze wody z WiFi pojawiły się na rynku niemal tak szybko jak systemy sterowania roletami i podobne rozwiązania. Już ponad trzy lata temu mogliśmy kupić zmiękczacze wody z modułem WiFi, które były zintegrowane z aplikacją do pobrania na telefon. Już wtedy zmiękczacz wody SMSem informował o potrzebie dosypania soli, wysyłał wiadomości do serwisanta o potrzebie konserwacji lub naprawy. Sama aplikacja pokazywała jaki jest przepływ wody każdego dnia, informacje o regeneracji oraz aktualnym zużyciu soli.

W tym roku do prekursorów w dziedzinie urządzeń filtracyjnych z WiFi dołączyło także Erie ze swoim czołowym modelem IQsoft Eco. O tej i innych innowacjach w najnowszej wersji zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco przeczytasz w artykule Dobre wieści od Erie i Ecoperla – nowa wersja IQsoft i Slimline już w sprzedaży

Zalety systemów WiFi

Największą zaletą podpięcia zmiękczacza wody pod WiFi jest pełna kontrola urządzenia. Cały czas wiadomo, co się z nim dzieje, jakie jest zużycie wody, czy urządzenie nie uległo awarii. Wiemy kiedy trzeba dokupić sól do regeneracji i w pełni panujemy nad zużyciem wody w domu. Dzięki aplikacji łatwiej nam wyliczyć koszty eksploatacji zmiękczacza oraz rachunki za wodę. Wszystkie przedstawione w aplikacji dane można intepretować i wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Bez trudu można dopasować pracę zmiękczacza wody do naszych potrzeb i trybu życia.

The Erie Connect – wszystko pod kontrolą

The Erie Connect to aplikacja dostępna na telefony i tablety działające w systemie Android lub IOS stworzona przez Erie. Jest w pełni kompatybilna ze zmiękczaczami wody Erie IQsoft Eco. Wystarczy ją pobrać, skonfigurować oraz podłączyć nasze urządzenie pod sieć WiFi, aby mieć pełną kontrolę nad działaniem i procesami zachodzącymi w zmiękczaczu wody. Aplikacja pozwala na monitorowanie zużycia wody oraz zdalne zarządzanie działaniem IQsofta.

Ta funkcjonalność pozwala między innymi na uruchomienie trybu wakacyjnego na odległość. Dzięki temu zmiękczacz wody będzie się rzadziej regenerował i zużywał mniejsze ilości wody na ten proces. Jeśli w trakcie naszej nieobecności wystąpi jakiś problem (na przykład zbyt wysoki przepływ wody), aplikacja nas o tym poinformuje. Oprócz tego o każdej porze i bez większego wysiłku sprawdzisz:

  • Jaki jest poziom soli tabletkowanej w zbiorniku? Kiedy trzeba będzie ją dosypać?
  • Jakie jest Twoje codzienne zużycie wody?
  • Jaki jest bieżący przepływ wody?

Technologia na wyciągnięcie ręki

W dzisiejszych czasach wszyscy chcemy mieć jak najwięcej informacji, które nas interesują w jak najkrótszym czasie. Ta zasada sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, kiedy chodzi o nasz dom oraz urządzenia, które się w nim znajdują. Tym razem Erie wyszło naprzeciw oczekiwaniom użytkowników zmiękczaczy wody i zaproponowało coś na miarę XXI wieku. Teraz możemy cieszyć się nie tylko odpowiednio miękką wodą, która sama w sobie ma wiele zalet, ale także pełną kontrolą nad działaniem zmiękczacza wody.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco dostępne są w sklepie internetowym