Strona główna » Blog » Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Toro

Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Toro

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: lis 21, 2023

Poszukujesz zmiękczacza wody, który nie tylko będzie funkcjonalny i wydajny, ale też nowoczesny? Jeżeli tak, to seria Ecoperla Toro jest doskonałym wyborem. Te kompaktowe zmiękczacze wody wyróżniają się na tle konkurencji nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim optymalną filtracją wody przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

Ecoperla Toro to nowy produkt marki Ecoperla wyprodukowany na terenie Europy. Ten kompaktowy zmiękczacz wody posiada 24 lub alternatywnie 35 litrów markowego złoża filtracyjnego wysokiej jakości. Jego nietypowa budowa zapewnia bardzo łatwy montaż, ale także pozwala na umieszczenie urządzenia w niewielkich przestrzeniach.

Obudowa zmiękczacza wody

Obudowa to cecha, która zdecydowanie wyróżnia Ecoperla Toro na tle innych zmiękczaczy wody. Słowa, które najlepiej ją opiszą to: funkcjonalna, nowoczesna, estetyczna.

Ecoperla Toro zaskakuje swoim opływowym kształtem. Kabinet został wykonany z trwałego tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczenie zmiękczacza nawet w niewielkich przestrzeniach. Ecoperla Toro 24 zmieści się nawet pod blatami lub w szafkach. Ecoperla Toro 35 jest wyższy ze względu na większą pojemność butli filtracyjnej, jednak oba modele posiadają taką samą szerokość i głębokość.

Dość nietypowym rozwiązaniem było oddzielenie butli ze złożem od zbiornika na sól regeneracyjną. To nie tylko stanowi zabezpieczenie przed zachodzeniem jakichkolwiek reakcji chemicznych między butlą, a roztworem solanki, ale przede wszystkim ułatwia montaż.

Zbiornik na sól tabletkowaną znajduje się z przodu kabinetu. Sam proces dosypywania soli powinien być prosty. Pokrywa prowadząca do zbiornika została umieszczona na zawiasach.

Złoże filtracyjne

Złoże filtracyjne zastosowane w Ecoperla Toro to monosferyczna żywica jonowymienna. Złoże charakteryzuje się niezwykłą wydajnością oraz długim okresem żywotności. Zastosowanie żywicy monosferycznej daje o wiele lepsze efekty filtracji w porównaniu ze złożami polisferycznymi. Wszystkie cząsteczki złoża są takiej samej wielkości, a więc woda przepływając przez żywicę jest filtrowana w taki sam sposób w każdym miejscu.

Ecoperla Toro 24 zawiera 24 litry żywicy jonowymiennej, co czyni go optymalnym rozwiązaniem do standardowych gospodarstw domowych, zamieszkałych przez około 4 osoby. Z kolei Ecoperla Toro 35 jest najlepszy  rozwiązaniem do dużych gospodarstw domowych, przy dużym zużyciu wody i/lub bardzo twardej wodzie. Większa ilość złoża filtracyjnego to większa wydajność.

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Perfect System został stworzony przez projektantów marki Ecoperla z myślą o kompaktowych zmiękczaczach wody i stacjach wielofunkcyjnych. Jest to system najlepiej dobranych ustawień głowicy sterującej urządzenia. Dzięki nim Ecoperla Toro będzie prawidłowo filtrował wodę przez długi czas i nie będzie ulegał awariom. Ecoperla Perfect System zapewnia niskie koszty eksploatacji urządzenia, mniejsze zużycie soli oraz wody na proces regeneracji. To właśnie ta innowacja sprawia, że Ecoperla Toro można uznać za jeden z najbardziej oszczędnych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku.

Istotne jest połączenie Ecoperla Perfect System z przepływem przeciwprądowym. Integracja tych dwóch elementów zapewnia niezwykle dokładną regenerację złoża przy stosunkowo niewielkim poborze roztworu solanki.

10 lat gwarancji na zmiękczacze wody Ecoperla Toro

Kompaktowe zmiękczacze wody Ecoperla Toro posiadają jedną z najdłuższych gwarancji! Dostaniemy na nie aż 10 lat! To najlepszy argument świadczący o jakości.

Montaż i programowanie

Montaż Ecoperla Toro jest prostszy w porównaniu z montażem standardowych kompaktowych zmiękczaczy wody. To udogodnienie zapewnia wbudowany Bypass oraz nietypowa budowa. Najpierw wystarczy podłączyć butlę epoksydową ze złożem do instalacji hydraulicznej, a następnie do tego dopasować kabinet ze zbiornikiem na solankę.

Dodatkowo w zestawie znajduje się elastyczny wąż, którego zadaniem jest odprowadzanie popłuczyn do kanalizacji. Stanowi to spore udogodnienie, ponieważ nie wszyscy producenci pamiętają lub chcą zamieszczać ten element w zestawie.

Zamontowany zmiękczacz wody Ecoperla Toro

Zamontowany zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 zaraz obok głównego licznika wody zimnej w domu. Schludny montaż na elastycznych wężach przyłączeniowych Fixaflex. Zmiękczacz wody dosunięty pod samą ścianę, ale bez problemu, w razie konieczności można odczepić front obudowy i przesunąć konstrukcję. Za zmiękczaczem wody znajduje się zamontowany na ścianie filtr mechaniczny wstępny.

Ecoperla Toro wystarczy zaprogramować raz. Ustawienia są zapamiętywane, a praca urządzenia odbywa się według zaplanowanych wartości. Sam proces programowania został dokładnie rozpisany w instrukcji obsługi dołączonej do zmiękczacza. Jest dostępna w języku polskim. Panel został umieszczony w górnej części urządzenia.

Dane techniczne

Parametry Ecoperla Toro 24 Ecoperla Toro 35
Ilość złoża 24 litry 35 litrów
Wymiary (s/w/g) 35 / 85 / 57 cm 35 / 118 / 57 cm
Złoże Żywica jonowymienna monosferyczna Żywica jonowymienna monosferyczna
Zużycie soli na regenerację 2,9 kg 4,2 kg
Zużycie wody na regenerację 130 litry 160 litrów
Maks. zalecany przepływ roboczy 2,0 m³/h 2,4 m³/h

Podsumowanie

Ecoperla Toro to idealna, ekonomiczna i efektywna seria zmiękczaczy wody do małych, średnich i naprawdę dużych gospodarstw domowych. Jego wygląd oraz funkcjonalność zostały dokładnie przemyślane przez projektantów. W tym zmiękczaczu wody każdy szczegół ma znaczenie. Od prostego montażu, poprzez filtrację na najwyższym poziomie, aż po oszczędną eksploatację.

Przeżyjmy to jeszcze raz! Oto relacja z pojawienia się zmiękczacza wody Ecoperla Toro 35 na rynku: Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 już w sprzedaży!

Recenzja na YouTube

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.