Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Woda wodorowa, woda alkaliczna oraz woda mineralna to obecnie coraz chętniej wybierane rodzaje wody spożywczej. Wiele osób szuka sposobu na jak najlepsze nawadnianie organizmu, ochronę zdrowia i podbudowanie gospodarki mineralnej. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wód? O którą z nich warto wzbogacić swoją dietę?

Postanowiłem przyjrzeć się bliżej wodzie wodorowej, alkalicznej oraz wodzie mineralnej. O wszystkich mówi się, że ich regularne spożywanie zapewnia wiele zdrowotnych korzyści. Czy faktycznie tak jest? W jaki sposób pozyskuje się poszczególne typy?

Woda wodorowa

Co to takiego?

Woda wodorowa to nic innego, jak życiodajna ciecz wzbogacona w bardzo wysokie stężenie wodoru. Jak już wspominałem w artykule Woda wodorowa w Twoim domu? Wykorzystaj wkład Ecoperla Elixir, woda wodorowa to jeden z najpopularniejszych sposobów na wzbogacanie organizmu w wodór. Już w latach 80-tych rozpoczęły się badania dotyczące pozytywnego wpływu aktywnego wodoru na organizm człowieka.

Woda wodorowa charakteryzuje się silnie ujemnym potencjałem REDOX oraz odpowiednim, zasadowym pH.

Jak jest wytwarzana?

Wodę wodorową można uzyskać poprzez rozpuszczenie wodoru w wodzie pod ciśnieniem, poprzez elektrolizę lub reakcję magnezu z wodą.

Jakie są zalety?

Woda wodorowa eliminuje wolne rodniki, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, wzmacnia odporność, wspomaga metabolizm, poprawia samopoczucie i witalność. W dodatku ma wpływ na poprawę kondycji, zapobiega starzeniu się komórek, ma wpływ na poprawę stanu skóry i włosów, wspomaga odchudzanie oraz walkę z cellulitem, a w dodatku skutecznie nawadnia.

Woda alkaliczna

Co to takiego?

Wodę alkaliczną można zdefiniować jako wodę pitną charakteryzującą się przede wszystkim bardzo wysokim pH oraz wysokim potencjałem przeciwutleniającym.

Jak jest wytwarzana?

Wodę alkaliczną można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest jonizacja. Woda alkaliczna powstaje na skutek elektrolizy. Przez wodę przechodzi prąd, a ta za jego pośrednictwem rozdzielana jest na dwie części. Tak właśnie powstaje woda alkaliczna (o pH wyższym niż 7) bogata w dodatnie jony magnezu, wapnia, potasu, sodu oraz woda kwaśna (o pH` niższym niż 7) bogata w ujemne jony siarki, chloru i fosforu.

Innym sposobem na uzyskanie wody alkalicznej jest wzbogacenie surowej wody o minerały lub związki zasadowe takie jak: wapń, magnez, krzem, potas czy wodorowęglany.

Jakie są zalety?

Wysoki potencjał przeciwutleniający wody alkalicznej pomaga eliminować wolne rodniki z organizmu. To z kolei według wielu źródeł przyczynia się do wzmocnienia systemu immunologicznego, ograniczeniu ulega obumieranie komórek, organizm wolniej się starzeje.

Wysokie pH wody alkalicznej wspomaga zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Związki alkaliczne są dostarczane w najłatwiej przyswajalnej formie, w dodatku tłuszcze są lepiej rozpuszczane.

Wielu znawców wody alkalicznej pisze o tym, że ten typ różni się od „zwykłej” wody swoją strukturą. Woda alkaliczna ma strukturę heksagonalną zbliżoną do płynów ustrojowych człowieka, dzięki czemu jest o wiele łatwiej przyswajalna, a mikroelementy są lepiej transportowane. Niewielkie napięcie powierzchniowe cząsteczek zapobiega gęstnieniu krwi.

Wodę alkaliczną poleca się sportowcom ze względu na to, że jest w stanie efektywniej przekazywać tlen komórkom. Dzięki temu neutralizowana jest nadprodukcja kwasów, a to sprawia, że osoby wykonujące wysiłek fizyczny nie odczuwają w dużym stopniu zakwasów.

Oprócz tego wśród zalet wody alkalicznej wymieniane są: przeciwdziałanie przewlekłemu zmęczeniu, ochrona DNA, wspomaganie leczenia niektórych chorób, przeciwdziałanie powstawaniu dny moczowej, cukrzycy, nadciśnienia, otyłości.

Woda z minerałami

Woda mineralna to woda, która zawiera rozpuszczone składniki mineralne w odpowiedniej ilości. W takiej wodzie może znajdować się nawet około 70 różnych minerałów, jednak zazwyczaj występują w śladowych ilościach. Zawsze jest w niej też jeden przeważający składnik, którego jest na tyle dużo, że woda zaczyna mieć znaczenie dla poprawy stanu organizmu.

Jednym z najważniejszych minerałów jest magnez i w wodzie powinien występować w ilości co najmniej 50 mg na litr. Jego niedobór w diecie sięga czasem nawet 30%. Magnez bierze udział w nawet ponad 300 reakcjach biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka. Ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego, nerwowego, a także immunologicznego. Jedną z bardziej znanych zalet tego pierwiastka jest fakt, że pomaga skutecznie walczyć ze stresem. Oprócz tego zapobiega powstawaniu zawałów, miażdżycy.

3 w 1, czyli dlaczego warto mieć wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir

Ecoperla Elixir jest wkładem, który zapewnia i wodę alkaliczną, i wodę bogatą w magnez, a jednocześnie też wodę wodorową. To sprawia, że nie trzeba już zastanawiać się, która będzie najlepsza i którą należy wybrać.

Warto jeszcze raz przytoczyć reakcję, jaka zachodzi w tym wkładzie rewitalizującym:

Jak działa wkład alkalizujący Ecoperla Elixir?

Czysta woda wchodzi w reakcję ze złożem znajdującym się w Ecoperla Elixir zawierającym czysty magnez. Produktem tej reakcji jest woda alkaliczna o wysokim pH, czysty magnez oraz aktywny wodór.

Dlaczego to dobra alternatywa?

Woda przefiltrowana przez wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir zapewnia wszystkie zalety, jakie można zyskać spożywając wodę alkaliczną, wodorową i pełną magnezu.

Ecoperla Elixir jest częścią systemu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa. Można go też zainstalować jako dodatkowy element do odwróconej osmozy Ecoperla Profine Zero lub jako ostatni etap filtracji w standardowych filtrach kuchennych (zamiast mineralizatora).

W dodatku jest łatwy do zainstalowania, jego cena jest znacznie niższa w porównaniu z jonizatorami wody oraz generatorami wodoru.

Wybór jest prosty

Ecoperla Elixir to produkt, który z pewnością skutecznie zażegna dylemat wyboru najlepszego rodzaju wody. Przy jego pomocy można cieszyć się walorami magnezu, wodoru oraz wysokiego pH. W dodatku woda filtrowana przez wkład rewitalizujący nie pozostawia osadu. To obecnie najwygodniejszy sposób na pozyskanie wody alkalicznej, wodorowej i bogatej w jeden z najważniejszych minerałów.

Urządzenia, które były omawiane w artykule dostępne są w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!