Strona główna » Blog » Recenzja odwróconej osmozy Ecoperla Revo

Recenzja odwróconej osmozy Ecoperla Revo

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: mar 21, 2022

Oto urządzenie, które może zaskoczyć tych, którzy właśnie poszukują idealnego filtra kuchennego do domu. Ta odwrócona osmoza bez zbiornika nie przypomina standardowych systemów. To w pełni inteligentny produkt, naszpikowany rozwiązaniami zapewniającymi: skuteczne działanie, bezpieczną pracę, wodę najwyższej jakości, pełną wygodę użytkowania. Trudno znaleźć podobną odwróconą osmozę, tak przemyślaną pod każdym względem. Poznajcie nowość od polskiej marki Ecoperla – odwróconą osmozę bez zbiornika Ecoperla Revo.

To odwrócona osmoza, której zalety bardzo trudno zmieścić w jednym, niewielkim opisie. Czym się przede wszystkim wyróżnia spośród innych produktów dostępnych na rynku? Możliwością kontroli jakości wody, zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, ogromną higieną i prostotą użytkowania, a to nadal nie wszystko!

Budowa odwróconej osmozy bez zbiornika Ecoperla Revo

Już na pierwszy rzut oka widać, że Ecoperla Revo jest bardzo elegancką i nowoczesną odwróconą osmozą. Można ją zamontować w pionie lub poziomie. Ma niewielkie wymiary, dzięki czemu może znaleźć swoje miejsce nawet w wysuwanej szufladzie. Brak zbiornika na magazynowanie wody to dodatkowa oszczędność przestrzeni. Od początku można też zaobserwować bardzo łatwy dostęp do wkładów. Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko! Aż trudno sobie wyobrazić, jak wiele kryje się wewnątrz tego urządzenia!

Oczyszczanie wody przez Ecoperla Revo

W odwróconej osmozie Ecoperla Revo mamy do czynienia z trzema etapami oczyszczania wody. Wszystkie wkłady są wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się na tle innych dużą żywotnością oraz trwałością. Nad prawidłową pracą czuwa bardzo cicha pompa ciśnieniowa, dzięki której w ciągu minuty pobierzemy ponad 1,5 litra wody!

  1. Najpierw woda trafia na wkład wstępny. To połączenie wkładu mechanicznego z węglem aktywnym. Wkład zatrzyma wszelkie zanieczyszczenia do wielkości 5 mikronów, w tym chlor, jego pochodne, cząstki stałe
  2. Kolejny etap to już membrana osmotyczna o wydajności 600 GPD. Niezwykle dokładne oczyszczanie, podczas którego z wody redukowane są: bakterie, wirusy, metale ciężkie, związki organiczne i nieorganiczne
  3. Ostatni etap to wkład szlifujący, na którym woda nabiera właściwego smaku, zapachu i barwy

Systemy zabezpieczające w Ecoperla Revo

Użytkując Ecoperla Revo, możesz spać spokojnie! Ta odwrócona osmoza zapewnia pełną kontrolę pod względem bezpieczeństwa i nie tylko. Filtr kuchenny jest wprost naszpikowany rozwiązaniami, które same dbają o prawidłowe działanie oraz najlepsze efekty oczyszczania wody. Dźwiękowy alarm poinformuje nas, jeśli: wystąpi brak ciśnienia wewnątrz urządzenia, nastąpi wyciek, urządzenie wykryje możliwość zalania. System Aquastop to bardzo czuły detektor, który natychmiast po wykryciu awarii zatrzyma dopływ wody. Wszystko po to, aby nie zalało kuchni. Wśród tych wszystkich nowinek jest również mikroprocesor. Na bieżąco diagnozuje pracę Ecoperla Revo, a jeśli ta nie jest używana przez więcej niż dobę, przepłukuje wnętrze w celu zachowania najwyższej higieny działania.

Informacja o wymianie wkładów w Ecoperla Revo

Ecoperla Revo jest urządzeniem, którego zadaniem jest maksymalne uproszczenie użytkowania. W związku z tym posiada wiele udogodnień, także przypominające o potrzebie wymiany wkładów na nowe. Przede wszystkim będzie to sygnał dźwiękowy. Oprócz tego na obudowie zaświeci się dioda LED przypisana konkretnemu wkładowi. Taką informację dostaniemy również dzięki wyświetlaczowi przy wylewce. Obwódka zmieni kolor na fioletowy, a następnie na czerwony przy konieczności natychmiastowej wymiany wkładów filtracyjnych na nowe.

Informacje związane ze zmianą koloru obwódki na wyświetlaczu:

  • obwódka o kolorze niebieskim – optymalna jakość wody, nie trzeba wymieniać wkładów filtracyjnych
  • obwódka o kolorze fioletowym – normalna jakość wody. Wkłady trzeba będzie wkrótce wymienić. Do wymiany zostało mniej niż 150 litrów wody lub mniej niż 15 dni
  • obwódka o kolorze czerwonym – zła jakość wody, wkłady należy wymienić natychmiast. Oznacza, że zużyto już 150 litrów wody lub minęło 15 dni,, o których wcześniej informował kolor fioletowy

Kontrola jakości wody w Ecoperla Revo

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo zapewnia możliwość kontroli jakości przepływającej, oczyszczonej wody. Jest to możliwe dzięki obecności miernika TDS, który na bieżąco kontroluje jakość wody dostarczanej użytkownikom. Zbierane informacje przekładają się na kolor kropelek na wyświetlaczu zintegrowanym z wylewką. Niebieski kolor świadczy o najwyższej jakości wody, zaś czerwony o natychmiastowej potrzebie wymiany wkładów na nowe.

Informacje dotyczące jakości wody na wyświetlaczu:

  • Niebieski kolor kropelki – najlepsza jakość wody. Miernik TDS ocenia, że wskaźnik nie przekracza 100 ppm. Z wody można korzystać bez przeszkód
  • Fioletowy kolor kropelki – miernik TDS wskazuje na wartość między 100 ppm a 150 ppm. Jakość wody jest dobra, jednak w najbliższym czasie będzie konieczna wymiana wkładów lub membrany na nowe
  • Czerwony kolor kropelki – miernik TDS wykazuje, że przekroczona jest wartość 150 ppm. Niewłaściwa jakość wody. Wkłady filtracyjne lub membranę osmotyczna należy wymienić natychmiast
Inteligentny kranik odwróconej osmozy Ecoperla Revo

Powyżej wizualna prezentacja kranika z wyświetlaczem. Dokładnie widać tu, jak wyglądają oznaczenia oraz zmiana kolorów.

Montaż odwróconej osmozy bez zbiornika Ecoperla Revo

Ecoperla Revo jest filtrem kuchennym przystosowanym do samodzielnego montażu. Cały proces przeprowadzimy bez trudu z zastosowaniem akcesoriów z zestawu oraz szczegółowej instrukcji obsługi. Podłączenie znacznie ułatwiają oznaczenia na obudowie tej odwróconej osmozy. Należy wziąć pod uwagę konieczność domontowania wylewki, a co za tym idzie, zrobić na nią miejsce.

Warto wspomnieć jeszcze kilka słów o serwisie. Ten jest banalnie prosty i opiera się jedynie o wymianę wkładów filtracyjnych zgodnie z informacjami podawanymi przez urządzenie. Wkłady filtracyjne należy średnio wymieniać co 12 miesięcy, natomiast membranę osmotyczną co 3 lata. Jak to działa? Wystarczy przekręcić, wyjąć zużyty wkład i w jego miejsce założyć nowy. Gotowe! Wkłady filtracyjne posiadają dodatkowo wbudowaną uszczelkę, dzięki czemu konserwacja odwróconej osmozy jest maksymalnie uproszczona, a możliwość jakiejkolwiek potrzeby wymiany komponentów zminimalizowana.

Zamontowana odwrócona osmoza Ecoperla Revo

Kompaktowa odwrócona osmoza nie zajmuje wiele miejsca. W tym wypadku inwestor miał przeznaczoną boczną szafkę pod montaż filtra kuchennego. Po lewej stronie widać zasilacz do odwróconej osmozy Ecoplera Revo oraz na górze zamontowany do ściany szafki filtr liniowy Ecoperla Elixir (oferowany jako opcja do rozbudowy). Dostęp do wymiany wkładów będzie bezproblemowy, wszystko na wyciągnięcie ręki.

Tanie użytkowanie Ecoperla Revo

Ecoperla Revo jest odwróconą osmozą, która pozwoli zaoszczędzić swoim użytkownikom. Przede wszystkim na serwisie. Opiera się on wyłącznie na wymianie wkładów, a ta jest stosunkowo rzadka. Do tego na 2 litry krystalicznie czystej wody przypada jedynie litr odrzutu do kanalizacji. To świetna, ekonomiczna propozycja.

Think Green with Ecoperla

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo jest jednym z produktów oznaczonych jako Think Green with Ecoperla. To inicjatywa polskiej marki Ecoperla, mająca na celu zwrócić uwagę na urządzenia, które mogą przyczyniać się choćby w najmniejszym stopniu do ochrony środowiska. Wybierając filtr kuchenny zamiast zgrzewek plastikowych butelek, możemy przyczynić się do zmniejszenia swojego śladu środowiskowego, minimalizacji produkcji odpadów, zmniejszenia produkcji plastiku. Wspólnie możemy odciążyć środowisko od zanieczyszczeń rozkładających się przez długie lata. Szczegóły także w artykule: Think Green with Ecoperla – eko inicjatywa w każdym domu!

Akcesoria

Tym, czego nie znajdziemy w zestawie z Ecoperla Revo jest dodatkowy zbiornik na magazynowanie wody. Jest to osmoza bez zbiornika. Dzięki temu filtr zajmuje naprawdę mało miejsca! Za to w zestawie znajdują się wszelkie niezbędne akcesoria montażowe oraz bardzo designerski kranik, o którym było wspomniane już wyżej. Pobór wody jest dzięki niemu naprawdę bardzo wygodny. Jest zintegrowany z wyświetlaczem wskazującym jakość wody, a także poziom zużycia wkładów filtracyjnych. Dopasuje się do wystroju każdej kuchni.

Dane techniczne

Warto przyjrzeć się jeszcze danymi technicznymi odwróconej osmozy Ecoperla Revo:

Parametry Wartość
Wysokość (mm) 414 mm
Szerokość (mm) 130 mm
Głębokość (mm) 414 mm
Temperatura na wejściu (max/min) 38 / 5 °C
Ciśnienie na wejściu (min/max) 4 / 1,5 bar
Membrana osmotyczna 600 GPD

Podsumowanie

Ecoperla Revo to rewolucja i rewelacja wśród filtrów kuchennych. Inteligentny, nowoczesny, zajmuje mało miejsca, dba o bezpieczeństwo użytkowników, daje możliwość kontroli jakości wody – ma wszystko, czego można oczekiwać od naprawdę nowoczesnego urządzenia! To świetny pomysł na oczyszczanie wody dla tych, którzy chcieliby korzystać z takiego urządzenia w sposób w pełni luksusowy. Warto wziąć pod uwagę tą propozycję.

Recenzja na YouTube

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.