Strona główna » Blog » Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline

Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: paź 31, 2022

Ecoperla Slimline to nowoczesna seria kompaktowych zmiękczaczy wody z WiFi. Należy do produktów polskiej marki Ecoperla. Wyróżnia się wyglądem, wydajnością, innowacyjnością oraz wygodną obsługą. O tych zmiękczaczach wody z WiFi można powiedzieć, że są tanie w użytkowaniu, a do tego zapewniają maksimum wygody podczas eksploatacji. Z jakiego powodu?

Czym jest zmiękczacz wody z WiFi Ecoperla Slimline?

Ecoperla Slimline to seria kompaktowych zmiękczaczy wody z WiFi, przeznaczona do użytku w małych, średnich i dużych gospodarstwach domowych. Jest dostępny w trzech rozmiarach: 14, 17, 24 litry złoża. Ta linia posiada nowoczesne rozwiązania i wysokiej jakości komponenty, a przy okazji jest dostępna w przyzwoitej cenie. Warto poznać go z każdej strony i dowiedzieć się, jakie ma zalety. Zaczynamy!

Wykonany przez specjalistów, dopasowany do potrzeb użytkowników

Ecoperla Slimline jest to seria urządzeń zmiękczających wodę polskiej marki Ecoperla, która podbija rynek. Wszystko za sprawą innowacyjnych pomysłów wprowadzonych przez projektantów marki. Ecoperla proponuje eleganckie i wydajne rozwiązania filtracyjne do gospodarstw domowych. Z Ecoperla Slimline nie mogło być inaczej.

Ta linia zmiękczaczy wody z WiFi powstała przy współpracy ze światowym liderem w branży uzdatniania wody – firmą Pentair. Jest to pionier w produkcji głowic sterujących przeznaczonych do urządzeń filtracyjnych. Na całym świecie są znane jego konstrukcje z elektrozaworami. Cały zmiękczacz wody z WiFi Ecoperla Slimline został wykonany z trwałych tworzyw, z dbałością o szczegóły.

Funkcjonalna obudowa zmiękczacza wody z WiFi Ecoperla Slimline

To, że zmiękczacze wody z WiFi Ecoperla Slimline są nowoczesne i funkcjonalne, widać już na pierwszy rzut oka. Plusem jest zróżnicowana wielkość kabinetów, które zmieszczą się nawet w niewielkich przestrzeniach. Obudowa została wykonana z trwałego tworzywa sztucznego, które nie powinno łatwo ulegać jakimkolwiek uszkodzeniom, w tym uszkodzeniom mechanicznym. Materiał jest na tyle trwały, że nie ma przeszkód, by móc filtrować ciepłą wodę. Udogodnieniem jest wysuwany wyświetlacz. Można wybrać kąt jego nachylenia w taki sposób, by obsługa panelu sterowania była jak najbardziej wygodna. Funkcja podświetlenia sprawdzi się w ciemnych pomieszczeniach.

Przy opisie obudowy nie należy zapominać o zbiorniku przeznaczonym na sól regeneracyjną, ponieważ użytkownik będzie miał z nim styczność przy każdym dosypywaniu soli tabletkowanej. Prowadzi do niego klapa umieszczona w rogu. To rozwiązanie może okazać się bardzo wygodne.

Model zmiękczacza wody z WiFi Ecoperla Slimline 14 jest idealnym rozwiązaniem do mniejszych przestrzeni w budynkach wielomieszkalnych, jak apartamenty czy mieszkania. Zajmuje niewiele miejsca i jest na tyle niski, że wejdzie pod blat w zabudowie. Dzięki temu rozwiązaniu miękką wodą mogą cieszyć się nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych. Przed montażem zmiękczacza wody w bloku, należy sprawdzić czy są na to warunki, o czym opowiadałem już w artykule: Zmiękczacz wody do mieszkania – jak zmiękczyć wodę w bloku? Z kolei zmiękczacze wody z WiFi Ecoperla Slimline 17 i Ecoperla Slimline 24 znacznie lepiej sprawdzą się w domach, pomieszczeniach gospodarczych.

Łatwa obsługa zmiękczaczy wody z WiFi Ecoperla Slimline

Programowanie i obsługa zmiękczacza wody z WiFi Ecoperla Slimline są proste nie tylko ze względu na funkcjonalny kabinet, ale także oprogramowanie niezbędne do obsługi głowicy sterującej. Menu jest dostępne w wielu językach, w tym także w języku polskim. Programowanie i montaż zmiękczacza wody nie stanowią problemu ze względu na dokładne opisy zamieszczone w instrukcji obsługi. Wiele ustawień jesteśmy w stanie wprowadzić także za pośrednictwem aplikacji.

Wydajne złoże w zmiękczaczach wody z WiFi Ecoperla Slimline

Złoże zastosowane w zmiękczaczach wody z WiFi Ecoperla Slimline to najwyższej jakości monosferyczna żywica jonowymienna. Charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią filtracyjną zapewniającą optymalny kontakt wody ze złożem. Oprócz tego jego ogromną zaletą jest długa żywotność i równomierna eksploatacja.

Bezpieczne rozwiązania w zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline

Projektanci marki Ecoperla zadbali o to, by zaproponowane przez nich urządzenia były bezpieczne dla użytkowników. W tym celu zdecydowano się na wprowadzenie suchego zbiornika solanki. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie urządzenia przed powstawaniem trudnych do usunięcia i powodujących awarie mostów solnych. Woda jest podawana do zbiornika z solą tabletkowaną dopiero przed rozpoczęciem regeneracji. O tym, czym są mosty solne i dlaczego najlepiej ich unikać, znajdziecie informacje w artykule: Jak usunąć most solny w zmiękczaczu wody? Oprócz tego zmiękczacze wody z WiFi Ecoperla Slimline posiadają kolanko przelewowe, a głowica sterująca działa w oparciu o elektrozawory.

Komfort użytkowania zmiękczaczy wody z WiFi Ecoperla Slimline

Zmiękczacze wody z WiFi Ecoperla Slimline to także komfortowe w użytkowaniu patenty. Wśród nich warto wymienić alarm dosypywania soli. Dzięki informacji o jej niskim poziomie w zbiorniku, użytkownik zmiękczacza wody zawsze będzie wiedział, kiedy dosypać sól tabletkowaną. Świetne rozwiązanie dla osób, które już i tak mają dużo na głowie i oczywiście dla zapominalskich. Największą zaletą serii kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline jest jednak wbudowany moduł WiFi. To zapewnia możliwość stałej kontroli, szybkiej reakcji i zdalnego sterowania urządzeniem!

Ecoperla Slimline – zmiękczacze wody z WiFi

Odmieniona seria kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline została wyposażona w moduł WiFi! To fantastyczne i bardzo nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w obecnych czasach. Inteligentne domy są lepiej dostosowane do swoich użytkowników i zapewniają im większy komfort. Zdalne sterowanie urządzeniami staje się standardem. Powodów, aby wybrać zmiękczacz wody z WiFi jest mnóstwo. Opisywałem je w artykule: Zmiękczacz wody z WiFi – kontroluj pracę urządzenia ze swojego telefonu

Aby móc kierować zmiękczaczem wody Ecoperla Slimline poprzez WiFi, należy zainstalować aplikację ConnectMySoftener na urządzenia mobilne. Po integracji zmiękczacza wody z telefonem lub tabletem, możemy już w pełni korzystać z dobrodziejstw aplikacji. ConnectMySoftener daje następujące możliwości:

  • Śledzenie zużycia i przepływ wody w wybranym okresie
  • Zarządzanie regeneracją zmiękczacza wody
  • Ustawienie trybu urlopowego, podczas którego zmiękczacz wody nie przeprowadza zbędnych regeneracji
  • Przypomnienia dotyczące dosypywania soli do zbiornika solanki
  • Przypomnienia dotyczące potrzeby umówienia serwisu

Jeśli korzystamy z aplikacji ConnectMySoftener, mamy jeszcze jedną bardzo fajną możliwość. Urządzenie można zarejestrować na Dealer Web Portal. Jest to portal, w którym pojawiają się informacje związane z działaniem zmiękczacza wody (dotyczące zużycia wody, przepływu, regeneracji). Ma do nich dostęp nie tylko użytkownik, ale również dział techniczny sklepu, w którym urządzenie zostało zakupione. Dzięki temu serwisant ma szybki podgląd do informacji w razie problemów. Wiele usterek i awarii można rozwiązać zdalnie, przez Dealer Web Portal – bez konieczności przyjazdu serwisu na miejsce. Jest to więc spore ułatwienie.

Oszczędna eksploatacja zmiękczacza wody z WiFi Ecoperla Slimline

Kompaktowe zmiękczacze wody z WiFi Ecoperla Slimline są uznawane za jedne z najtańszych w eksploatacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego Ecoperla Perfect System. Jest to system ustawień głowicy sterującej połączony z przepływem przeciwprądowym. Kumulacja tych dwóch elementów zapewnia optymalną pracę i regenerację systemu przez długie lata, a w dodatku oszczędności. Zdecydowano się na skrócenie regeneracji o cykl. Badania wykazały, ze nie jest on konieczny do „odnowy” złoża, a jego brak pozwala zaoszczędzić sól i wodę. Wykorzystano także solankowanie proporcjonalne, dzięki czemu urządzenie podaje tylko tyle soli, ile faktycznie potrzebuje na regenerację.

Zamontowany zmiękczacz wody Ecoperla Slimline

Zamontowany zmiękczacz wody Ecoperla Slimline w parze z kolumną węglową odpowiedzialną za poprawę smaku i zapachu wody. W powyższej realizacji inwestor wybrał montaż na sztywnych rurach. Urządzenia nie stoją obok siebie, ponieważ pomiędzy nimi są zawory kulowe, do których inwestor chciał mieć swobodny dostęp.

Długa gwarancja zmiękczacza wody z WiFi Ecoperla Slimline

Ecoperla zapewnia bardzo dobre warunki gwarancji – 10 lat kabinet urządzenia oraz butla ciśnieniowa, 3 lata głowica sterująca, natomiast 2 lata elektronika. Producent nie wymaga montażu ani pierwszego uruchomienia przez swojego serwisanta, jako warunku koniecznego do utrzymania gwarancji. Klient ma dowolny wybór osoby, która zajmie się instalacją i serwisem, a przy tym zachowuje wszystkie prawa gwarancyjne. Mało który producent decyduje się na zaoferowanie tak korzystnych warunków gwarancji. Ta decyzja ze strony twórców urządzeń Ecoperla zdecydowanie działa na ich plus, a przy okazji świadczy o dobrej jakości proponowanych produktów.

Dane techniczne zmiękczaczy wody z WiFi Ecoperla Slimline

Model Ecoperla Slimline 14 Ecoperla Slimline 17 Ecoperla Slimline 24
Wymiary (w/g/s) 54,6 / 44,2 / 35,2 cm 68 / 44,2 / 35,2 cm 96,3 / 46,7 / 39,1 cm
Zużycie wody płuczącej na regenerację 64 litry 74 litry 96 litrów
Ilość złoża 14 litrów 17 litrów 24 litry
Zużycie soli na regenerację 1,8 kg 2,1 kg 3,0 kg
Ciśnienie (min / max) 1,4 / 8,3 bar 1,4 / 8,3 bar 1,4 / 8,3 bar
Temperatura (min / max) 2 / 48 °C 2 / 48 °C 2 / 48 °C
Złoże Monosferyczna żywica jonowymienna Monosferyczna żywica jonowymienna Monosferyczna żywica jonowymienna
Głowica sterująca Pentair Pentair Pentair

Czy Ecoperla Slimline to dobre rozwiązanie problemów z twardą wodą?

Zdecydowanie. Wszystkie przytoczone rozwiązania zastosowane w tej serii zmiękczaczy wody z WiFi przemawiają na ich korzyść. Ich użytkowanie powinno przebiegać bezpiecznie i bezawaryjnie, ale przede wszystkim oszczędnie. Spory wybór rozmiarów pozwala na dobór urządzenia, które optymalnie poradzi sobie w zastanych warunkach. Jeżeli więc poszukujesz bezawaryjnego zmiękczacza wody, na którego nie poświęcisz fortuny i nie będziesz musiał dokładać dużych kwot na prawidłowe działanie to z pewnością Ecoperla Slimline będzie dobrym wyborem.

Recenzja na YouTube

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.