Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Do rodziny zmiękczaczy wody dołącza nowa seria kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft. Jest to proste rozwiązanie na miękką wodę w całym domu, dostępne w trzech rozmiarach do wyboru. Jakie zalety mają zmiękczacze wody Pentair RiverSoft? Kiedy warto postawić na wybór tego urządzenia? Komu jest dedykowane?

Pentair RiverSoft to nowa seria kompaktowych zmiękczaczy wody od giganta branży uzdatniania wody Pentair. Sam producent wymienia trzy bardzo ważne cechy stworzonej przez siebie linii. Są to: kompaktowy rozmiar, intuicyjna elektronika oraz optymalna regeneracja. Ta seria została w całości wyprodukowana w fabrykach Pentair przy zastosowaniu naprawdę trwałych i solidnych komponentów, które nie zawiodą przez wiele lat eksploatacji.

Zmiękczacze wody Pentair RiverSoft należą do grupy budżetowych urządzeń. To oznacza, że skuteczność, wydajność i trwałość zmiękczania wody otrzymujemy w przystępnej cenie. Jest to seria dedykowana użytkownikom, którzy nie chcą przeznaczać dużych kwot na inwestycję, a od urządzenia oczekują, aby po prostu spełniało swoją funkcję jak najlepiej. Pentair RiverSoft to ekonomiczne i skuteczne zmiękczacze wody.

Produkt w całości wykonany przez Pentair

Seria kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft powstaje w całości w fabrykach międzynarodowej korporacji Pentair. Jedna z fabryk znajduje się na terenie Europy, we Włoszech. Pentair w swoich projektach i produktach stawia na zrównoważony rozwój oraz rozwiązania przyjazne środowisku. Firma cieszy się ogromną renomą na całym świecie ze względu na dobrą jakość oferowanych produktów oraz ich bezawaryjność.

Początki Pentair sięgają lat 60-tych ubiegłego wieku. Wtedy to została założona w USA. Obecnie jest to korporacja o międzynarodowym zasięgu. Dystrybutorzy znajdują się na całym świecie. Samo Pentair specjalizuje się w rozwiązaniach do uzdatniania wody oraz wody basenowej. Pod skrzydła tego przedsiębiorstwa trafia wiele lokalnych firm z wieloletnią tradycją. Część Pentair stanowi między innymi dobrze znany Erie, o czym można przeczytać w artykule: Pentair przejął producenta zmiękczaczy wody Erie Water Treatment

Obudowa zmiękczacza wody

Pentair RiverSoft są zmiękczaczami wody o prostej budowie i ponadczasowym designie. Tworzywo, z którego zostały wykonane jest trwałe. Nie ulegnie łatwo zniszczeniom mechanicznym. Wymiary są dopasowane do potrzeb użytkowników, którzy chcieliby zainstalować zmiękczacz wody w zabudowie lub na bardzo wąskiej przestrzeni.

Producent daje do wyboru trzy rozmiary: 8 litrów, 15 litrów i 30 litrów. Najmniejszy ze zmiękczaczy wody, Pentair RiverSoft 8, ze względu na swoje wymiary, świetnie sprawdzi się do montażu nawet pod kuchennym blatem. Ta wielkość może bardzo dobrze posłużyć w mieszkaniu lub apartamencie, oczywiście o ile pozwalają na to warunki. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu: Zmiękczacz wody do mieszkania – jak zmiękczyć wodę w bloku? Pentair RiverSoft 15 będzie dobrym rozwiązaniem dla 3-4 osobowych rodzin. Z kolei zmiękczacz wody Pentair RiverSoft 30 to już wydajne rozwiązanie nawet dla 5-6 osób.

Wymiary zmiękczacza wody Pentair Riversoft 8 po zdjęciu pokrywy

Górna pokrywa zmiękczaczy wody Pentair Riversoft (tzw. „czapka”) zajmuje sporo miejsca. Osoby, którym zależy na niższym zmiękczaczu wody, śmiało mogą eksploatować ten model bez pokrywy. Nie wpływa ona na funkcjonowanie samego urządzenia, a bez niej zyskujemy 15 cm. To szczególnie ważne przy ciasnych miejscach montażowych, jak np. szafka pod zlewem w kuchni czy wnęka w zabudowie stolarskiej.

Głowica sterująca

W serii zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft zastosowano bezawaryjną i bardzo dobrą jakościowo głowicę sterującą Autotrol serii 368. Ten model wyróżnia przede wszystkim bardzo prosta konstrukcja. To nie tylko ułatwia użytkowanie, ale również ewentualny serwis.

Głowice sterujące produkowane przez Pentair są doceniane na całym świecie przede wszystkim ze względu na trwałość i bezawaryjność. Producent stosuje solidne materiały wysokiej klasy, tak, aby komponenty nie zawodziły na przestrzeni wielu lat użytkowania. Głowica sterująca Autotrol 368 jest produkowana w Europie. Posiada certyfikat ISO 9001: 2015. Ogromną zaletą tego rodzaju głowic sterujących jest: nieścieralność uszczelek, brak zużywających się części wewnątrz zaworu, długa żywotność, dłuższe okresy międzyobsługowe.

Złoże filtracyjne

W kompaktowych zmiękczaczach wody Pentair RiverSoft zastosowano trwałą żywicę jonowymienną. Proces zmiękczania wody odbywa się na zasadzie dobrze znanej wymiany jonowej. Regeneracja przeprowadzana jest w 7 cyklach z przepływem DownFlow. Sam producent pisze o tym, że regeneracja 7-cyklowa pozwala lepiej odzyskiwać właściwości żywicy jonowymiennej i przedłużyć jej trwałość niż tradycyjnie stosowana, krótsza o dwa cykle.

Gwarancja door to door (D2D)

Ogromną zaletą serii kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft jest przysługująca na nie gwarancja. Warunki są naprawdę korzystne. W razie napotkania jakichkolwiek problemów podczas eksploatacji zmiękczacza wody, wystarczy je jedynie zgłosić. Resztą zajmie się profesjonalny serwis, który zapuka do drzwi i ustali przyczynę problemów, dołoży wszelkich starań, aby ją naprawić. Wszystko to w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu! To ogromna oszczędność czasu i nerwów.

Montaż i programowanie

Montaż kompaktowego zmiękczacza wody Pentair RiverSoft nie jest skomplikowany. Tradycyjnie urządzenie powinno zostać założone na wejściu wody do budynku. Zmiękczacz wody należy podpiąć pod prąd, instalację, odpływ do kanalizacji. Musimy mu zapewnić płaskie podłoże i temperaturę w pomieszczeniu powyżej zera stopni. Więcej informacji w artykule: Wybór miejsca instalacji zmiękczacza wody – co jest ważne? Przed zmiękczaczem wody konieczna jest instalacja filtra wstępnego. To najlepsza ochrona komponentów urządzenia przed zanieczyszczeniami mechanicznymi. Dodatkowo zmiękczacz wody można zamontować z pomocą elastycznych węży przyłączeniowych FixaFlex.

Pentair RiverSoft wyróżnia bardzo proste programowanie głowicy sterującej. Panel jest intuicyjny, prosty w obsłudze, a informacje łatwe do odczytania z ekranu. Właściwie wszystko opiera się o wprowadzenie trzech danych: datę, dane związane z dosypywaniem soli regeneracyjnej, dane związane z regeneracją. W zmiękczaczach wody Pentair RiverSoft znajdziemy wbudowany mieszacz. Dzięki temu dodatkowi można dowolnie wyregulować stopień twardości wody na wyjściu. Możemy korzystać z dokładnie takiej wody, jak chcemy!

Dane techniczne

Czas poznać dane techniczne trzech modeli z serii kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft. Przyjrzyjmy się bliżej wymiarom kabinetów i parametrom technicznym pracy.

Parametr Pentair RiverSoft 8 Pentair RiverSoft 15 Pentair RiverSoft 30
Wymiary obudowy (w/s/g) 68 x 31 x 43,5 cm 113,5 x 31 x 43,5 cm 113,5 x 31 x 43,5 cm
Głowica sterująca Autotrol 368 Autotrol 368 Autotrol 368
Wydajność (max) 0,4 m³/h 0,96 m³/h 1,5 m³/h
Przyłącza 3/4″ 3/4″ 3/4″
Ilość złoża 8 litrów 15 litrów 30 litrów
Złoże Dowex Dowex Dowex
Użycie soli na regenerację 0,96 kg 1,92 kg 3,0 kg
Użycie wody na regenerację 47 litrów 117 litrów 123 litry
Temperatura (min / max) 2 / 38 °C 2 / 38 °C 2 / 38 °C
Ciśnienie (min / max) 1,5 / 8,0 bar 1,5 / 8,0 bar 1,5 / 8,0 bar

Podsumowanie

Kompaktowe zmiękczacze wody Pentair RiverSoft mogą być dobrym wyborem dla osób, które nie chcą lub nie mają zbyt wielkich funduszy na taką inwestycję, a chcieliby cieszyć się dobrą jakością wody w swoim domu lub zakupić zmiękczacz wody do lokalu pod wynajem. Komponenty tego urządzenia z pewnością nie zawiodą. To trwałość, solidne wykonanie i skuteczność dostępne w przystępnej cenie.

Prezentacja na YouTube