Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Seria Ecoperla Toro to wydajne zmiękczacze wody produkowane przez polską markę Ecoperla, która od samego początku swojego istnienia wyróżnia się na tle konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu technik uzdatniania wody. Wraz z pojawieniem się na rynku tej firmy, kamień kotłowy w domu po prostu przestał być problemem. Za zakupem zmiękczacza wody z serii Ecoperla Toro przemawia nie tylko jego skuteczność, ale też funkcjonalność, ekonomiczna eksploatacja i unikalny design. Teraz dostępny jest Ecoperla Toro 24 z ulepszoną głowicą, dzięki której zmiękczanie wody stało się jeszcze łatwiejsze i bardziej oszczędne.

Twarda woda to problem, który dotyka większości gospodarstw domowych na terenie naszego kraju i znacząco obniża komfort życia. Straty finansowe, częstsze awarie sprzętu AGD, problemy z suchością skóry i włosów oraz niższa efektywność prania i sprzątania świadczą o tym jak duża jest skala niedogodności spowodowanych przez wysoki stopień twardości wody. Na łamach bloga pisałem już o tym wielokrotnie, dlatego tym razem odsyłam do odpowiednich artykułów:

Choć kłopoty wynikające ze stosowania twardej wody pojawiają się na wielu różnych płaszczyznach, wystarczy zaledwie jedno urządzenie – centralny zmiękczacz wody – aby pozbyć się ich wszystkich. O olbrzymiej popularności takiego rozwiązania świadczą między innymi wyniki ankiety przeprowadzonej wśród dotychczasowych użytkowników: Czy założyłbyś ponownie zmiękczacz wody – wyniki ankiety?

Seria zmiękczaczy wody Ecoperla Toro cieszy się olbrzymią popularnością od pierwszych dni na rynku. Kultowy już model Ecoperla Toro 35 zmiękcza dziś wodę w dużych gospodarstwach domowych na terenie całej Polski.

Inżynierowie marki nie zapomnieli jednak o mniejszych rodzinach (1-4 osoby), w których zużycie wody jest stosunkowo niskie. Do sprzedaży trafiła bowiem nowa, ulepszona wersja mniejszego modelu z tej samej serii – Ecoperla Toro 24. Urządzenie zawiera 24 litry żywicy jonowymiennej (o 4 litery więcej w porównaniu do poprzedniego modelu), co w praktyce oznacza lepszą wydajność zmiękczania wody, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poboru wody i soli niezbędnych do przeprowadzenia procesu regeneracji. Zmiękczacz wody Ecoperla Toro 24 znajdziesz już w naszym sklepie internetowym. Ale to nie wszystko!

Firma Ecoperla znana jest na rynku z innowacyjnych systemów do uzdatniania wody, będących odpowiedzią na potrzeby coraz większej liczby zadowolonych użytkowników. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto rozważyć montaż akurat tego modelu, zachęcam do zapoznania się z recenzją całej serii Ecoperla Toro dostępnej na oficjalnym kanale marki.

Ecoperla Toro 24, czyli co się zmieniło?

Mniejsza wersja modelu z popularnej serii Ecoperla Toro, zawierająca 24 litry złoża jonowymiennego, to zmiękczacz wody, który zaspokoi potrzeby czteroosobowej rodziny na miękką wodę w całej instalacji. Choć na pierwszy rzut oka urządzenie przyciąga uwagę przede wszystkim designerskim wyglądem, ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko opływowe kształty i niewielkie gabaryty. Na tle innych innych kompaktowych zmiękczaczy wody dostępnych obecnie na rynku, Ecoperla Toro 24 wyróżnia się przede wszystkim wydajnością i funkcjonalnością. Zanim jednak przejdziemy do tych kwestii, chciałabym omówić zmiany, jakie zaszły w budowie tego urządzenia.

Ulepszona głowica i jeszcze bardziej intuicyjna obsługa

W Ecoperla Toro 24 zamontowano udoskonalony model głowicy sterującej, dzięki której obsługa całego urządzenia jest jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna. Wyjątkowo czytelny wyświetlacz z mniejszą liczbą przycisków pozwala szybko zaprogramować urządzenie, w zaledwie kilka minut. Dzięki informacjom wyświetlanym w panelu sterowania, można na bieżąco kontrolować aktualny stan pracy zmiękczacza wody, a możliwość podświetlenia ekranu świetnie się sprawdza w niedoświetlonych lub ciemnych pomieszczeniach. Innowacyjna budowa głowicy pozwoliła także na zastosowanie wyższej butli epoksydowej, ale przy zachowaniu tych samych wymiarów urządzenia, co poprzednia wersja.

Większa wydajność, ale wciąż te same niskie koszty eksploatacyjne

Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 24 łączy w sobie zwiększoną ilość złoża filtracyjnego, co z kolei przekłada się na lepszą wydajność, z niezmienionym – niskim poborem wody i soli niezbędnych do przeprowadzenia procesu regeneracji. Innowacyjny Ecoperla Perfect System, charakteryzujący wszystkie zmiękczacze z serii Ecoperla Toro, zapewnia jeszcze bardziej oszczędną pracę urządzenia poprzez regenerację przy użyciu najmniejszych możliwych ilości surowców. W praktyce może to oznaczać tylko jedno – mniejsze koszty eksploatacyjne. Więcej na temat temat dowiesz się z poprzedniego artykułu: Jak działa zmiękczacz wody Ecoperla Toro?

Najważniejsze zalety Ecoperla Toro 24

Opływowy kształt oraz niewielkie gabaryty sprawiają, że zmiękczacze wody Ecoperla Toro bez trudu mieszczą się nawet w mało ustawnych wnękach. Dzięki temu dosypywanie soli regeneracyjnej przebiega szybko i bez problemu, a samą czynność ułatwia dodatkowo klapa na zawiasach. Informacje na temat pracy i aktualnego jej przebiegu wyświetlają się na ekranie z funkcją podświetlenia, a panel do sterowania działaniem jest bardzo intuicyjny. Pozostając w temacie budowy urządzenia, warto również zwrócić uwagę na jeszcze jedna cechę urządzenia. Otóż, inżynierowie marki Ecoperla rozdzielili butlę ciśnieniową ze złożem od zbiornika solanki. Co daje takie rozwiązanie? Użytkowanie zmiękczacza wody Ecoperla Toro 24 jest bardziej higieniczne, a sam montaż niemal dziecinnie prosty.

Żywica jonowymienna znajdująca się w butli epoksydowej to wysokiej klasy monosferyczne złoże filtracyjne. Użytkownicy zmiękczaczy wody doceniają takie rozwiązanie przede wszystkim ze względu na jego wydajność i trwałość. Zachęcam w tym miejscu do zapoznania się z moim poprzednim artykułem, w którym dokładnie wyjaśniłem, czym jest żywica monosferyczna i polisferyczna.

Zarówno Ecoperla Toro 24, jak i większy model z tej samej serii Ecoperla Toro 35 zostały wyposażone w Ecoperla Perfect System, mieszacz i obejście by-pass. Regeneracja złoża jonowymiennego odbywa się z udziałem najkorzystniejszego przepływu przeciwprądowego. Obecność mieszacza pozwala dopasować stopień twardości wody do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, natomiast obejście typu by-pass umożliwia szybkie przełączenie instalacji na wodę surową, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba.

Dane techniczne Ecoperla Toro 24

Najważniejsze parametry techniczne zmiękczacza wody Ecoperla Toro 24 zebrałem w zamieszczonej poniżej tabeli.

WłaściwośćParametr
Ilość złoża 24 l
Wysokość85 cm
Szerokość35 cm
Głębokość57 cm
Zużycie soli
na regenerację
2,9 kg
Zużycie wody
na regenerację
130 l
Maks. zalecany
przepływ roboczy
2,0 m3/h
Przyłącze3/4”
Temperatura
(min/max)
2/48 °C
Ciśnienie
(min/max)
2,5/6 bar
Wymagane
ciśnienie podczas
płukania [bar]
2,5 bar

Świetna jakość, bezkonkurencyjna skuteczność  oraz atrakcyjna cena

Ecoperla Toro 24 (podobnie jak model z 35 litrami żywicy jonowymiennej) charakteryzuje świetna jakość wykonania i konkurencyjna cena. Nie ulega też wątpliwości, że producent dopracował  całą serię w najdrobniejszych szczegółach również pod kątem funkcjonalności. Z drugiej strony tym, co równie mocno przyciąga nowych użytkowników, są naprawdę niskie koszty utrzymania urządzenia. Dzięki Ecoperla Perfect System oraz regeneracji UpFlow, zmiękczacze wody Ecoperla Toro (pomimo dużej powierzchni filtracyjnej) zużywają mniej wody i soli niż inne dostępne na rynku modele o podobnej wydajności. 

Ewenementem na polskim rynku jest aż 10-letni okres gwarancji od polskiej marki Ecoperla przy zakupie każdego zmiękczacza wody z serii Ecoperla Toro.

Warto również pamiętać, że cała seria Ecoperla Toro powstaje na terenie Unii Europejskiej. Wszystkie komponenty są wytwarzane z wytrzymałych materiałów, które przechodzą najbardziej rygorystyczne testy jakościowe. Wszystko po to, aby urządzenie mogło pracować przez wiele lat bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych, czy awarii.

Ecoperla Toro 24 – idealny wybór dla małych i średnich gospodarstw domowych

Ecoperla Toro 24 został przystosowany do pracy w każdym gospodarstwie domowym, zamieszkiwanym przez maksymalnie 4 osoby. Urządzenie doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie woda w kranie (zarówno wodociągowa, jak i studzienna) charakteryzuje się wysokim stopniem twardości. Zmiękczacz wody, dzięki powiększonej objętości żywicy jonowymiennej, jeszcze skuteczniej redukuje problem kamienia kotłowego, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na regenerację. Oszczędne użytkowanie zmiękczacza gwarantuje także Ecoperla Perfect System, obejmująca specjalnie dobrane ustawienia głowicy sterującej, kompatybilne z, najbardziej korzystnym dla pracy urządzenia, przepływem przeciwprądowym. Urządzenie zużywa w efekcie najmniejsze możliwe ilości wody i soli na regenerację (czyli dwa czynniki generujące największe miesięczne koszty utrzymania). Zachęcam Cię w tym kontekście do zapoznania się z moim wcześniejszym artykułem: Uważaj na dane techniczne zmiękczaczy wody, dzięki któremu unikniesz wielu błędów.

Zanim podejmiesz decyzję w kwestii instalacji, przeczytaj recenzję całej serii Ecoperla Toro: Recenzja zmiękczaczy wody Ecoperla Toro, a już teraz znajdziesz zmiękczacze wody Ecoperla Toro 24 i Ecoperla Toro 35 w sklepie internetowym!