Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Wielofunkcyjne filtry nie były do tej pory tak popularne jak zmiękczacze wody. Ta sytuacja uległa jednak sporej zmianie w ostatnich miesiącach. Te urządzenia są coraz chętniej wybierane przez osoby posiadające własne ujęcie wody. Specjalnie dla nich powstał ten artykuł. Tutaj znajdziecie podstawowe informacje o filtrach wielofunkcyjnych.

Kilka słów o filtrach wielofunkcyjnych

Głównym zadaniem, do którego zostały stworzone kompaktowe i dwuelementowe filtry wielofunkcyjne jest kompleksowe oczyszczanie wody użytkowej pochodzącej z własnego ujęcia. W procesie filtracji usuwają z wody takie substancje jak:

 • Żelazo
 • Mangan
 • Amoniak
 • Związki organiczne
 • Wysoki stopień twardości wody

Jak działa filtr wielofunkcyjny? Jego pracę można porównać do działania zmiękczacza wody. Surowa woda wpływa do urządzenia i przepływa przez mieszankę złóż filtracyjnych. W tym procesie jest dokładnie oczyszczana. Następnie trafia bezpośrednio do użytkowników. Złoże filtracyjne musi zostać poddane okresowej regeneracji. Ten proces odbywa się przy udziale roztworu solanki.

Niedawno na rynku pojawiły się kompaktowe filtry wielofunkcyjne. Do tej pory większości znane były jedynie dwuelementowe stacje składające się z butli ze złożem oraz głowicy sterującej, a także oddzielnego zbiornika na sól regeneracyjną.

Te filtry są praktycznie bezobsługowe. Trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu zbiornika solą tabletkowaną. Regeneracja powinna odbywać się przy udziale przepływu DownFlow.

Co o filtrach wielofunkcyjnych piszą użytkownicy?

Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z istnienia kompaktowych stacji wielofunkcyjnych. Zawsze kojarzyły mi się z ogromną butlą i sporawym, plastikowym zbiornikiem na solankę. A tutaj proszę! Nie dość, że wydajne, to jeszcze w ładnej obudowie. Fajny pomysł i do tego idealny dla ludzi posiadających własne studnie. Czasem aż można za głowę się złapać przy takiej jakości wody z własnego ujęcia jak ludzie mają. Uzdatnianie jest koniecznością.

Witold Marek z Jarocina

Na początku wszystko było ok. Postawiliśmy sobie domek na uboczu, a budowa studni okazała się o wiele tańsza od doprowadzania wodociągów. Z czasem pożałowaliśmy tej decyzji, bo jej zapach, smak i kolor pozostawiały wiele do życzenia. Okazało się, że mamy problem i z żelazem, i z manganem i z twardością wody. Do tego wykryto związki organiczne. No dramat! Zdecydowaliśmy się na Ecoperla Multicab, czyli kompaktowy filtr wielofunkcyjny. Nareszcie z kranu leci czysta woda i bez obaw mogę wykąpać dzieciaki.

Julita Połoszyńska z Gdańska

Filtry wielofunkcyjne to spore ułatwienie dla użytkowników wody z własnego ujęcia, a wiem, bo jestem jedną z takich osób. Kiedyś przeczytałem jakiś artykuł na temat analizy wody ze studni, a z naszą coś z pewnością było nie tak, bo miała nieprzyjemny zapach. Co się okazało? Amoniak, żelazo, mangan i średni stopień twardości wody. Myślałem, że wydam ogromne pieniądze, żeby to wszystko usunąć, a tu wystarczy jedno urządzenie! Sprzedawca polecił nam te z Ecoperla Perfect System, ponoć są bardziej ekonomiczne. Ciężko to stwierdzić po tak krótkim czasie użytkowania. Wiem natomiast, że woda jest dobrze oczyszczona, bo po filtracji powtórzyłem badania.

Artur Męka z Warszawy

Jakbym miał polecić jakieś urządzenie tego typu, choć nie jest ich za wiele na polskim rynku, to z pewnością byłby to Ecoperla Multicab. Nie jestem fanem takiego „kadzenia”, ale w tym wypadku złamię swoje zasady. Kupiliśmy dom, szybko się przeprowadziliśmy, ale równie szybko okazało się, że woda jest koszmarnej jakości. Zakupiliśmy ten filtr wielofunkcyjny i zamontowaliśmy w piwnicy. Od tamtego czasu wszystko gra. Woda czysta, smaczna i przede wszystkim bezpieczna do wykorzystania. A samo urządzenie? Jesteśmy zadowoleni. Trzeba tylko pamiętać o dosypywaniu soli na regenerację.

Jan Kendziszewski z Olsztyna

Sprawa wyglądała następująco: własne ujęcie, woda beznadziejnej jakości – mętna, o rdzawym kolorze. Dom niedawno po remoncie, a w łazience ogromny osad na płytkach i baterii, jakby z dwa lata było niesprzątane. Głównym podejrzanym było żelazo, ale przy badaniu wyszło, że jest jeszcze mangan, amoniak i twardość. Zaczęliśmy szukać pomocy. Ekspert, z którym się skontaktowaliśmy na nasze warunki polecił nam średniego Ecoperla Multitowera. Działa bez zarzutów. Jak ktoś ma podobną sytuację to polecamy z czystym sumieniem.

Tomek Walizak z Radomia

Gdzie kupić filtr wielofunkcyjny?

Filtry wielofunkcyjne dwuelementowe i kompaktowe można znaleźć w dobrych sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Przy zakupie należy koniecznie zwrócić uwagę czy produkt posiada specjalny certyfikat świadczący o oryginalności produktu. Powinien posiadać hologram „Orginal product of Ecoperla”.

Dlaczego to jest tak istotne? Tylko oryginalne produkty Ecoperla posiadają autorskie systemy mające wpływ na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz długotrwałą pracę. W kompaktowych filtrach wielofunkcyjnych można znaleźć Ecoperla Perfect System, natomiast w dwuelementowych Ecoperla Smart System.

O wszystkich systemach Ecoperla przeczytasz tutaj.

Jakie są ceny?

Kompaktowy filtr wielofunkcyjny z 30 litrami złoża, jak na przykład Ecoperla Multicab, będzie kosztował około 3990 złotych. Koszt dwuelementowego filtra wielofunkcyjnego (na przykład Ecoperla Multitower) w zależności od rozmiaru waha się od 3850 złotych do 4690 złotych.

Co zyskasz stosując filtry wielofunkcyjne?

Filtry wielofunkcyjne mogą skutecznie rozwiązać wiele problemów powstałych w domu wskutek użytkowania zanieczyszczonej wody. Oto co możesz zyskać:

 • Większa wydajność instalacji grzewczych i hydraulicznych
 • Mniejsze zużycie detergentów, środków czyszczących i kosmetyków
 • Odpowiedni smak, zapach i barwa wody
 • Zdrowa woda nadająca się do celów spożywczych i użytkowych
 • Brak osadu na armaturze
 • Lepszy stan urządzeń AGD mających styczność z wodą
 • Woda doskonała do stosowania przez alergików i osoby z problemami skórnymi
 • Brak smug, zacieków na czyszczonych powierzchniach
 • Miękkie ubrania po praniu bez plam o rdzawym zabarwieniu

Czysta woda ze studni? To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać!

Jak widać nawet największa ilość zanieczyszczeń w wodzie nie jest problemem dla współczesnej filtracji wody. Problemom da się zaradzić w prosty sposób. Filtry wielofunkcyjne są rozwiązaniem, które pomogło już wielu użytkownikom wody pochodzącej z własnego ujęcia. Teraz i Ty możesz znaleźć się w gronie osób korzystających z czystej i bezpiecznej wody.