Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Czy słyszeliście już o hybrydowych zmiękczaczach wody? To prawdziwy hit zapewniający sporo możliwości! Jak działają hybrydowe zmiękczacze wody? Który wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie hybrydowego zmiękczacza wody?

Czym jest hybrydowy zmiękczacz wody?

Hybrydowy zmiękczacz wody można inaczej nazwać stacją uzdatniania wody 2 w 1 lub zmiękczaczem wody z węglem aktywnym. To urządzenie jest niekiedy proponowane osobom poszukującym sposobu nie tylko na miękką wodę w domu, ale i wodę o odpowiednich właściwościach organoleptycznych. Oprócz żywicy jonowymiennej w butli ciśnieniowej znajduje się również węgiel aktywny, który stanowi pierwszą warstwę.

Jak to działa? Zasada działania i regeneracji jest taka sama jak w przypadku centralnych zmiękczaczy wody, z tą różnicą, że woda najpierw przepływając przez węgiel aktywny, jest oczyszczana z: chloru, jego pochodnych, substancji toksycznych, związków organicznych, substancji pogarszających smak i zapach wody. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Węgiel aktywny, czyli adsorpcja doskonała

Dlaczego połączenie węgla aktywnego z żywicą jonowymienną jest korzystne?

Zastosowanie hybrydowego zmiękczacza wody niesie ze sobą całą masę korzyści. Płyną one już właściwie dla samego urządzenia. Węgiel aktywny, stanowiący pierwszą warstwę, to bardzo dobra ochrona żywicy jonowymiennej przed osiadaniem na jej powierzchni zanieczyszczeń. Te mogłyby blokować proces wymiany jonowej i doprowadzać do szybszej potrzeby wymiany złoża zmiękczającego na nowe.

Oprócz tego miękka i oczyszczona przez węgiel aktywny woda zapewnia:

Hybrydowy zmiękczacz wody – kiedy warto go wybrać?

Hybrydowy zmiękczacz wody będzie dobrym wyborem, kiedy od wody płynącej w domowej instalacji oczekujemy najwyższej jakości. Oprócz tego, aby była miękka chcemy, aby nadawała się na cele spożywcze, była smaczna, przyjazna dla skóry, idealna do wykorzystania w wielu obowiązkach domowych.

To bardzo dobra propozycja, z powodu kompaktowych wymiarów, dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu gospodarczym. Eksperci w przypadku braku warunków na instalację proponują hybrydowy zmiękczacz wody zamiast zmiękczacza wody i kolumny węglowej.

Uważaj na to, jaki hybrydowy zmiękczacz wody wybierasz?

Choć oferta hybrydowych zmiękczaczy wody jest naprawdę rozbudowana i bardzo atrakcyjna, warto zachować ostrożność. W Internecie aż roi się od chińskich produktów kiepskiej jakości. Wielu z nich, pomimo atrakcyjnej ceny, lepiej unikać. Mogą być wykonane z materiałów, które nie zostały dopuszczone do kontaktu z wodą pitną. Często okazują się być bardzo awaryjne i trzeba zapłacić podwójnie. Warto postawić na wysokiej klasy komponenty, znane marki i producentów. To da gwarancję pewności, że hybrydowy zmiękczacz wody faktycznie posłuży nam przez długie lata.

Jakość złoża – warto się o to dowiedzieć

Przy wyborze hybrydowego zmiękczacza wody szczególną uwagę powinniśmy zwracać na jakość złóż filtracyjnych, którymi została wypełniona butla. To będzie miało duże przełożenie na wydajność, skuteczność i trwałość pracy całego urządzenia. Pierwszą kwestią jest to, aby upewnić się, że złoża nie zmieszają się ze sobą podczas procesu regeneracji. Jeśli do tego dojdzie, rola hybrydowego zmiękczacza wody zostanie praktycznie zatracona. A teraz po kolei o złożach.

Węgiel aktywny powinien być wykonany z najlepszych surowców. Ten z łupin orzechów kokosowych charakteryzuje się dużą powierzchnią filtracyjną, trwałością i świetnie spełnia swoją funkcję. Szczególnie ceniony i rekomendowany jest węgiel aktywny impregnowany srebrem. Poleca się hybrydowe zmiękczacze wody, które są wyposażone w taką odmianę. Wynika to z faktu, że srebro ma doskonałe właściwości bakteriostatyczne. Dzięki impregnacji węgla, na powierzchni nie dochodzi do rozwoju żadnych drobnoustrojów. Nawet po przestoju w trakcie wyjazdu domowników, higiena oczyszczania wody pozostanie na niezmiennie wysokim poziomie. Powłoka ze srebra nie oddziałuje na wodę, ani nie ma wpływu na działanie węgla aktywnego. Zapewnia dodatkową ochronę obu złożom. Właściwości srebra są wykorzystywane między innymi w technologii Microban®, o której można przeczytać tutaj: Technologia Microban® – o to takiego?

Warto też zorientować się, z jaką żywicą jonowymienną mamy do czynienia. W hybrydowym zmiękczaczu wody może znajdować się żywica polisferyczna lub monosferyczna. Ten drugi rodzaj będzie znacznie lepszym wyborem. O zaletach można przeczytać w artykule: Żywica monosferyczna i polisferyczna. Chodzi głównie o to, że żywica monosferyczna charakteryzuje się jednakowym wyglądem każdego ziarenka. Przez to zmiękczanie wody jest równomierne na całej powierzchni złoża, podobnie jak regeneracja i zużycie żywicy jonowymiennej. Ten typ jest znacznie trwalszy.

Ecoperla Hero – hybrydowy zmiękczacz wody do Twojego domu

Jednym z przykładów hybrydowych zmiękczaczy wody jest Ecoperla Hero. To produkt od polskiej marki Ecoperla, który został stworzony przy współpracy z Clack. Ten producent zasłynął na całym świecie z projektów i wytwarzania wysokiej klasy głowic sterujących, charakteryzujących się bezawaryjnością i możliwością łatwego serwisowania w razie wystąpienia takiej konieczności. Głowica sterująca w Ecoperla Hero została dokładnie dopasowana do obudowy. Całość zajmuje naprawdę mało miejsca. Kabinet został przemyślany w taki sposób, aby być w pełni funkcjonalnym nawet na bardzo małej przestrzeni.

We wnętrzu zmiękczacza wody z węglem aktywnym znajduje się 40 litrów mieszanki złóż filtracyjnych. Pierwsze 10 litrów to wysokiej klasy węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzechów kokosowych impregnowany srebrem. Pozostałe 30 litrów to monosferyczna żywica jonowymienna marki Lewatit. Charakteryzuje ją bardzo wysoka skuteczność oraz trwałość. Średnio należy ją wymienić dopiero po 10 latach. To również bardzo dobre warunki gwarancji. Szczegółowe informacje o tym hybrydowym zmiękczaczu wody do znalezienia w artykule: Recenzja zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero, a także w poniższym video. Obejrzyjcie, by poznać wszystkie cechy Ecoperla Hero:

Hybrydowy zmiękczacz wody przerośnie Twoje oczekiwania!

Hybrydowy zmiękczacz wody może zapewnić wodę na najwyższym poziomie, bardzo dobrej jakości, do zastosowania nie tylko w celach użytkowych, ale również spożywczych. Jest to produkt, który z całą pewnością może zdobyć serce swoich użytkowników. Daje dostęp do miękkiej wody, o idealnym smaku i zapachu, a to przecież ogromny komfort, wygoda i całe mnóstwo zalet dla gospodarstwa domowego. To kandydatura szczególnie warta rozpatrzenia!

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero dostępny jest w sklepie internetowym