Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Ecoperla Toro to niewątpliwie jeden z flagowych produktów marki Ecoperla, który szybko podbił serca osób poszukujących najlepszego sposobu na redukcję wysokiej twardości wody. Do jego zakupu przyciąga nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność oraz ekonomiczność. Teraz Ecoperla Toro jest dostępny z jeszcze większą ilością złoża, by zaspokoić potrzeby dużych gospodarstw domowych. Poznajcie Ecoperla Toro 35!

Twarda woda to niezliczona ilość kłopotów, które wiążą się ze stresem, stratami finansowymi, awariami i obniżeniem wygody codziennego życia. O tym, jak duża jest skala niedogodności świadczą między innymi artykuły: Jak twarda woda wpływa na Twoje życie?, Twarda woda w domu – poznaj szokujące fakty!

Najlepsze rozwiązanie tych problemów? Centralny zmiękczacz wody działający na zasadzie wymiany jonowej. To urządzenie zapewni miękką wodę w całej instalacji. O tym, jak bardzo popularne i satysfakcjonujące jest to rozwiązanie świadczą między innymi wyniki ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników: Czy założyłbyś ponownie zmiękczacz wody – wyniki ankiety?

Nie ma co ukrywać, że kompaktowe zmiękczacze wody tej marki cieszą się ogromną popularnością, a wiele zapytań dotyczy właśnie Ecoperla Toro. Obecnie to już kultowy i rozpoznawalny zmiękczacz wody, który znalazł swoje miejsce w gospodarstwach domowych w całej Polsce. To rozwiązanie zachwyca ze względu na swoją nietuzinkowość.

Teraz marka Ecoperla zdecydowała się na poszerzenie serii Ecoperla Toro o większy, choć nadal kompaktowy model z aż 35 litrami złoża! To jeden z największych kompaktowych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku! Co ciekawe, mimo wielkości, to nadal niezwykle ekonomiczne rozwiązanie na twardą wodę w domu!

I tutaj same dobre wieści, bo zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 właśnie trafił do sprzedaży! Znajdziecie go także w naszym sklepie internetowym.

Ecoperla Toro zdobył uznanie!

Mniejsza wersja Ecoperla Toro 24 okazała się prawdziwym hitem. To zmiękczacz wody, który miał zaspokoić potrzeby czteroosobowej rodziny na miękką wodę.

Nie da się ukryć, że urządzenie przyciąga swoim nowoczesnym i estetycznym wyglądem! Zdecydowanie wyróżnia się wśród innych kompaktowych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku. Jego projektantom nie można jednak odmówić także praktycznego podejścia. Nie zostało przecież stworzone z główną myślą, aby ładnie wyglądało (choć to ogromna zaleta), ale przede wszystkim było funkcjonalne.

Opływowy kształt oraz niezbyt duża szerokość i głębokość sprawiły, że bez trudu mieści się nawet we wnękach. Dosypywanie soli regeneracyjnej jest błyskawiczne, a proces ułatwia klapa na zawiasach. Informacje na temat pracy i aktualnego jej przebiegu wyświetlają się na ekranie z funkcją podświetlenia, a panel do sterowania działaniem jest bardzo intuicyjny.

Jeśli chodzi o budowę, to jest jeszcze jedna zaleta, o której warto wspomnieć, a mianowicie rozdzielenie butli ciśnieniowej ze złożem i zbiornika solanki. Dzięki temu zostaje zachowana pełna higiena podczas zmiękczania wody, a w dodatku montaż jest dziecinnie prosty.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, co znajduje się w środku. Żywica jonowymienna to wysokiej klasy złoże filtracyjne w postaci monosferycznej. Żywica jonowymienna tego typu jest niezwykle szanowana i doceniana na rynku ze względu na wydajność i trwałość.

Oba modele Ecoperla Toro są też wyposażone w Ecoperla Perfect System, mieszacz i obejście by-pass. Regeneracja odbywa się z udziałem przepływu przeciwprądowego.

Dokładne informacje znajdziecie w artykule: Jak działa zmiękczacz wody Ecoperla Toro?

Najważniejsze zalety Ecoperla Toro

Przy okazji pojawienia się w sprzedaży zmiękczacza wody Ecoperla Toro 35 warto przypomnieć o najważniejszych cechach tego produktu, dzięki którym seria zdobyła serca wielu użytkowników.

Przede wszystkim dobra cena za wysoką jakość komponentów. Seria Ecoperla Toro powstaje na terenie Unii Europejskiej. Wszystkie komponenty są wykonane z wytrzymałych materiałów i były wcześniej poddawane wielu testom. Wszystko, by nie doszło do ich szybkiego zużycia. Ponadto wysokiej klasy żywica jonowymienna zapewnia ogromną wydajność. Sama jest w stanie wytrzymać nawet około 10 lat, jednak wiele zależy od jakości wody z konkretnego ujęcia.

Obecność mieszacza umożliwia dopasowanie stopnia twardości wody dokładnie do swoich potrzeb, natomiast obejście by-pass zapewnia szybkie przełączenie na dostarczanie wody surowej do instalacji w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Tym, co jednak przyciąga najbardziej są naprawdę niskie koszty utrzymania. Ecoperla Toro zużywa mało wody i soli tabletkowanej na regenerację. Wpływ mają na to między innymi Ecoperla Perfect System oraz regeneracja UpFlow.

Podsumowując można powiedzieć, że oba zmiękczacze wody serii Ecoperla Toro to wygoda, funkcjonalność, ekonomiczność i wydajność w bardzo atrakcyjnej cenie. Kuszący wydaje się też okres gwarancyjny! Możemy liczyć aż na 10 lat gwarancji od polskiej marki Ecoperla przy zakupie jednego z serii Ecoperla Toro.

Ecoperla Toro 35 – tym się wyróżnia!

Ecoperla Toro 35 pojawił się w ofercie marki Ecoperla z myślą o dużych gospodarstwach domowych. Spora ilość monosferycznej żywicy jonowymiennej, bo aż 35 litrów, umożliwia niezwykle wydajne zmiękczanie wody nawet przy bardzo wysokim stopniu twardości lub/i sporym zużyciu wody.

Pomimo dużej powierzchni filtracyjnej, zmiękczacz wody nadal jest kompaktowy. To oznacza dużą łatwość w utrzymaniu w czystości, większą estetykę i mniej zajętego miejsca w pomieszczeniu gospodarczym.

Pomimo tak dużej powierzchni filtracyjnej zużywa naprawdę niewielkie ilości wody i soli regeneracyjnej, co generuje oszczędności w kontekście miesięcznych kosztów eksploatacyjnych. Regeneracja, dzięki ustawieniom Ecoperla Perfect System, odbywa się w sposób optymalny, dzięki czemu skuteczność zmiękczania wody zostaje utrzymana na takim samym poziomie przez wiele lat.

Dla kogo jest przeznaczony Ecoperla Toro 35?

Ecoperla Toro 35, ze względu na dużą powierzchnię filtracyjną, sprawdzi się w każdym większym gospodarstwie domowym, zamieszkiwanym przez 5-6 osób, a nawet więcej. Duża ilość miejsc poboru wody oraz jej znaczne zużycie nie będą przeszkodą do prawidłowego działania.

To może być satysfakcjonujące rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia z bardzo wysokim stopniem twardości wody. Duża ilość złoża filtracyjnego podoła redukcji tego parametru, a sama żywica jonowymienna nie będzie musiała być regenerowana z większą częstotliwością, tak jak miałoby to miejsce przy mniejszych pojemnościach. Nie będzie narażona na zbyt szybkie wytracanie swoich właściwości.

Niezwykle oszczędna eksploatacja

Ecoperla Toro 35, podobnie jak wersja z 24 litrami żywicy jonowymiennej, jest wyposażony w Ecoperla Perfect System. Są to specjalnie dobrane ustawienia głowicy sterującej, w pełni kompatybilne z przepływem przeciwprądowym.

Dzięki Ecoperla Perfect System praca zmiękczacza wody jest zrównoważona, a w dodatku bardzo ekonomiczna. Urządzenie zużywa najmniejsze możliwe ilości wody i soli na regenerację (czyli dwa czynniki generujące największe miesięczne koszty utrzymania). Przy tym sam proces regeneracji jest w pełni wydajny i skuteczny. Warto przeczytać więcej na te temat w artykule: Uważaj na dane techniczne zmiękczaczy wody

Rzut oka na dane techniczne

Oto tabela z parametrami oraz wymiarami zmiękczacza wody Ecoperla Toro 35

WłaściwośćParametr
Ilość złoża 35 l
Wysokość118 cm
Szerokość35 cm
Głębokość57 cm
Zużycie soli
na regenerację
3,8 kg
Zużycie wody
na regenerację
160 l
Maks. zalecany
przepływ roboczy
2,4 m3/h
Przyłącze3/4"
Temperatura
(min/max)
2/48 °C
Ciśnienie
(min/max)
2,5/6 bar
Wymagane
ciśnienie podczas
płukania [bar]
2,5 bar

Nowy w rodzinnie Ecoperla!

Ecoperla Toro 35 to zmiękczacz wody o naprawdę dużej wydajności. Z pewnością posłuży, jako niezastąpione źródło miękkiej wody w wielu domach. Ogromna ilość zalet i atrakcyjna cena to powody, dla których zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę przy poszukiwaniach idealnego zmiękczacza wody do swojego gospodarstwa domowego.

Przeczytaj recenzję serii Ecoperla Toro: Recenzja zmiękczaczy wody Ecopera Toro

Już teraz znajdziesz zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 w sklepie internetowym!