Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Poszukujesz zmiękczacza wody, który nie tylko będzie funkcjonalny i wydajny, ale też nowoczesny? Jeżeli tak, to Ecoperla Toro jest doskonałym wyborem. Ten kompaktowy zmiękczaczy wody wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim optymalną filtracją wody przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

Ecoperla Toro to nowy produkt marki Ecoperla wyprodukowany na terenie Europy. Ten kompaktowy zmiękczacz wody posiada 20 litrów markowego złoża filtracyjnego wysokiej jakości. Jego nietypowa budowa zapewnia bardzo łatwy montaż, ale także pozwala na umieszczenie urządzenia w niewielkich przestrzeniach.

Poznaj najważniejsze cechy, dzięki którym Ecoperla Toro jest tak wyjątkowy.

Obudowa zmiękczacza

Obudowa to cecha, która zdecydowanie wyróżnia Ecoperla Toro na tle innych zmiękczaczy wody. Słowa, które najlepiej ją opiszą to: funkcjonalna, nowoczesna, estetyczna.

Ecoperla Toro zaskakuje swoim opływowym kształtem. Kabinet został wykonany z trwałego tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczenie zmiękczacza nawet w niewielkich przestrzeniach: pod blatami lub w szafkach.

Dość nietypowym rozwiązaniem było oddzielenie butli ze złożem od zbiornika na sól regeneracyjną. To nie tylko stanowi zabezpieczenie przed zachodzeniem jakichkolwiek reakcji chemicznych między butlą, a roztworem solanki, ale przede wszystkim ułatwia montaż.

Zbiornik na sól tabletkowaną znajduje się z przodu kabinetu. Sam proces dosypywania soli powinien być prosty. Pokrywa prowadząca do zbiornika została umieszczona na zawiasach.

Złoże filtracyjne

Złoże filtracyjne zastosowane w Ecoperla Toro to monosferyczna żywica jonowymienna Lewatit niemieckiej produkcji. Złoże charakteryzuje się niezwykłą wydajnością oraz długim okresem żywotności. Zastosowanie żywicy monosferycznej daje o wiele lepsze efekty filtracji w porównaniu ze złożami multisferycznymi. Wszystkie cząsteczki złoża Lewatit są takiej samej wielkości, a więc woda przepływając przez żywicę jest filtrowana w taki sam sposób w każdym miejscu.

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Perfect System został stworzony przez projektantów marki Ecoperla z myślą o kompaktowych zmiękczaczach wody i stacjach wielofunkcyjnych. Jest to system najlepiej dobranych ustawień głowicy sterującej urządzenia. Dzięki nim Ecoperla Toro będzie prawidłowo filtrował wodę przez długi czas i nie będzie ulegał awariom. Ecoperla Perfect System zapewnia niskie koszty eksploatacji urządzenia, mniejsze zużycie soli oraz wody na proces regeneracji. To właśnie ta innowacja sprawia, że Ecoperla Toro można uznać za jeden z najbardziej oszczędnych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku.

Istotne jest połączenie Ecoperla Perfect System z przepływem przeciwprądowym. Integracja tych dwóch elementów zapewnia niezwykle dokładną regenerację złoża przy stosunkowo niewielkim poborze roztworu solanki.

Montaż i programowanie

Montaż Ecoperla Toro jest prostszy w porównaniu z montażem standardowych kompaktowych zmiękczaczy wody. To udogodnienie zapewnia wbudowany Bypass oraz nietypowa budowa. Najpierw wystarczy podłączyć butlę epoksydową ze złożem do instalacji hydraulicznej, a następnie do tego dopasować kabinet ze zbiornikiem na solankę.

Dodatkowo w zestawie znajduje się elastyczny wąż, którego zadaniem jest odprowadzanie popłuczyn do kanalizacji. Stanowi to spore udogodnienie, ponieważ nie wszyscy producenci pamiętają lub chcą zamieszczać ten element w zestawie.

Ecoperla Toro wystarczy zaprogramować raz. Ustawienia są zapamiętywane, a praca urządzenia odbywa się według zaplanowanych wartości. Sam proces programowania został dokładnie rozpisany w instrukcji obsługi dołączonej do zmiękczacza. Jest dostępna w języku polskim. Panel został umieszczony w górnej części urządzenia.

Dane techniczne

ParametryWartości
Ilość złoża (l)20
Szerokość (mm)350
Wysokość (mm)850
Głębokość (mm)570
Złożeżywica jonowymienna monosferyczna Lewatit
Zużycie soli na regenerację (kg)*2,4
Zużycie wody na regenerację (l)*153
Maks. zalecany przepływ roboczy (m3/h)*2,0

Podsumowanie

Ecoperla Toro to idealny zmiękczacz wody do małych i średnich gospodarstw domowych. Jego wygląd oraz funkcjonalność zostały dokładnie przemyślane przez projektantów. W tym zmiękczaczu wody każdy szczegół ma znaczenie. Od prostego montażu, poprzez filtrację na najwyższym poziomie, aż po oszczędną eksploatację.

Zmiękczacz wody Ecoperla Toro dostępny jest w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!