Wkłady do filtrów

Do filtrów narurowych stosuje się różnego rodzaju wkłady filtracyjne. Najbardziej popularne są wkłady piankowe, wkłady sznurkowe oraz wkłady węglowe. Dobór odpowiedniego wkładu zależy od jakości wody.
Wkłady standardowe

Wkłady standardowe

Najbardziej znane na polskim rynku są wkłady standardowe z płaskimi uszczelkami. Pasują one do korpusów trzyczęściowych renomowanych firm oraz chińskich zamienników. Dostępność takich wkładów jest bardzo duża i cena przystępna. Wkłady standardowe często również stosuje się jako filtry wstępne w systemach odwróconej osmozy.
Wkłady Big Blue

Wkłady Big Blue

Wkłady Big Blue są bardzo charakterystyczne dzięki swojej powiększonej średnicy w porównaniu do standardowych wkładów. Wkłady BB posiadają zwiększoną powierzchnię filtracji oraz wydłużony okres eksploatacji. Wkłady BB dzięki swojej dużej wydajności stosuje się w filtrach montowanych na głównych przyłączach w domu.
Wkłady do ciepłej wody

Wkłady do ciepłej wody

Do wody o wysokiej temperaturze używa się wkłady do wody ciepłej. Charakteryzują się one wzmocnioną konstrukcją oraz wyższą wytrzymałością. Wkłady do wody ciepłej są odporne na temperaturę do 93oC i na substancje chemiczne. Zastosowanie takich wkładów ma sens w przypadku posiadania korpusu o wzmocnionej konstrukcji z przeznaczeniem do filtracji gorącej wody.
Wkłady Atlas Filtri Hydra

Wkłady Atlas Filtri Hydra

Wkłady Atlas Filtri Hydra są oparte na plastikowym „stelażu”, który zwiększa ich wytrzymałość umożliwiając tym samym wielokrotne płukanie. Tak naprawdę wielu producentów filtrów do wody wymyśla swoje własne metody filtracji. Często są one dużo lepsze i bardziej wydajne od standardowych metod filtrowania wody.
Wkłady z podwójną uszczelką

Wkłady z podwójną uszczelką

Drugą kategorię wkładów filtracyjnych stanowią wkłady z podwójną uszczelką stosowane w filtrach Atlas Filtri BX. Podwójna uszczelka O-ring zapewnia doskonałą szczelność i zabezpiecza przed ewentualną awarią filtra. Warto dodać, że wkłady z podwójną uszczelką są dużo trwalsze i lepiej wykonane od wkładów standardowych.
Wkłady liniowe

Wkłady liniowe

W domowych filtrach osmotycznych stosowane są wkłady liniowe z gwintem wewnętrznym ¼ cala. Wkłady te najczęściej spełniają funkcję wkładów szlifujących (poprawiają smak i zapach wody), mineralizujących (dodają wartości mineralne wyjałowionej wodzie), bioceramicznych (nasycają wodę leczniczym promieniowaniem).
Wkłady Cintropur

Wkłady Cintropur

Inni producenci filtrów do wody posiadają swoje opatentowane metody filtracji oparte na autorskich wkładach filtracyjnych. Belgijski producent filtrów posiada w swojej ofercie wkłady skarpetkowe Cintropur, które nasuwa się na specjalny suport. Nie przypominają one w niczym tradycyjny wkład do filtra. Innym przykładem są produkty z serii Hydra włoskiej firmy Atlas Filtri.
Wkłady Honeywell

Wkłady Honeywell

Wkłady Honeywell cechują się zwiększoną odpornością na czynniki zewnętrzne oraz niezwykle dużą trwałością. Oryginalne wkłady Honeywell zapewniają bezawaryjną pracę filtra oraz bezproblemową eksploatację urządzenia. Wkłady dostosowane są do wielokrotnego płukania wodą bieżącą.

Właściwości, które mają filtry do wody zależą od zastosowanego wkładu, nie zaś od samego korpusu czy głowicy

Do najbardziej popularnych wkładów należą

Z

Wkłady mechaniczne

Z

Wkłady węglowe

Z

Wkłady zmiękczające

Z

Wkłady odżelaziające

Z

Wkłady antybakteryjne