Strona główna » Blog » Recenzja odwróconej osmozy Ecoperla Rosa

Recenzja odwróconej osmozy Ecoperla Rosa

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Recenzje produktów
Data aktualizacji: lut 6, 2017

Takiego systemu odwróconej osmozy w Polsce jeszcze nie było! Ecoperla Rosa nie tylko dokładnie oczyszcza wodę, ale do tego nadaje jej właściwości, które mają wpływ na kondycję organizmu. Jak to możliwe?

W tym tygodniu to właśnie system odwróconej osmozy marki Ecoperla został wzięty pod lupę. Posiada udoskonalenia, których nie da się doszukać w innych filtrach kuchennych tego typu.

Budowa Ecoperla Rosa

Obudowa systemu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa należy do najbardziej funkcjonalnych. Jedną z cech, która ma na to szczególny wpływ jest ruchomy stelaż – zapewnia spore ułatwienie podczas wymiany wkładów. Projektanci dodali specjalne uchwyty, które pomogą uporządkować podłączenia. W dodatku obudowa charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu całe urządzenie bez problemu zmieści się w szafce kuchennej.

Filtracja wody

System Ecoperla Rosa filtruje wodę w 6 etapach. Pierwszym z nich jest filtracja mechaniczna. W tej fazie z wody likwidowane są wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne, w tym piasek, muł, cząstki korozji. Następnie woda przepływa przez wkład węglowy sypki i wkład węglowy prasowany. Na tych etapach woda pozbawiana jest chloru, metali ciężkich, pyłku węglowego. Co ciekawe, w standardowych systemach odwróconej osmozy stosowane są dwa wkłady mechaniczne. Tutaj zdecydowano się na montaż dwóch wkładów węglowych, dzięki czemu woda może być jeszcze dokładniej oczyszczana.

Czwarty etap filtracji stanowi membrana osmotyczna, która usuwa z wody bakterie i wirusy, a także twardość wody. Wkład węglowy szlifujący dostatecznie doczyszcza wodę. Następnie ciecz filtrowana jest przez wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir.

Membrana osmotyczna

Ecoperla Rosa została zaopatrzona w najbardziej wydajną na rynku membranę osmotyczną FilmTec 100 GPD. Jest produkowana na terenie Stanów Zjednoczonych przez firmę Dow Chemical Company. Poszukując informacji o tym producencie można natknąć się na wiele pozytywnych opinii i pochwał. Jest uznawana za pioniera w branży chemicznej. Wszystkie membrany osmotyczne FilmTec są testowane i badane. Posiadają certyfikat CE i NSF. Zadaniem membrany osmotycznej jest wyłapanie wszystkich, nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń, w tym też bakterii i wirusów.

Wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir

Jednym z etapów filtracji w systemie odwróconej osmozy Ecoperla Rosa jest wkład rewitalizujący  Ecoperla Elixir. Został wykorzystany jako ostatni etap oczyszczania cieczy zamiast standardowo dodawanych mineralizatorów wody. Ecoperla Elixir jest nowością w Polsce, która zachwyca swoją skutecznością. Przed dystrybucją ten produkt został dokładnie przetestowany i okazuje się, ze najlepiej wzbogaca wodę w magnez i wysokie pH. Wkład rewitalizujący wodę zapewnia od 5 do nawet 10 razy większą ilość magnezu w cieczy w porównaniu ze standardowymi mineralizatorami wody. Woda po filtracji tego typu posiada także wysokie, zasadowe pH.

Takie właściwości są niebywale korzystne dla ludzkiego organizmu. Woda spożywana codziennie zapewnia lepszy stan organizmu, w tym: układu kostnego, mięśniowego i serca. Dodatkowo powstrzymywane są procesy starzenia się.

Ecoperla Security System

Ecoperla Security System jest systemem antyzalaniowym. To ogromna zaleta Ecoperli Rosa i „smaczek”, który czyni urządzenie w pełni bezpiecznym podczas eksploatacji. Działa bez potrzeby zasilania za pomocą prądu. Gdy tylko wykryje wyciek natychmiast blokuje dopływ wody do filtra kuchennego. Podobnie jak Ecoperla Elixir, był wielokrotnie testowany przez projektantów Ecoperla i za każdym razem okazywał się niezawodny.

Montaż Ecoperla Rosa

Ecoperla Rosa jest niezwykle łatwa w instalacji. Właśnie z tego powodu można ją przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy instrukcja obsługi, która w tym przypadku zawiera szczegółowe informacje i praktyczne porady oraz kilka narzędzi, które z pewnością znajdą się w każdym domu. Montaż nie powinien zająć dużo czasu. Zaletą tego systemu odwróconej osmozy jest fakt, że na stelażu znajdują się pomocne informacje dotyczące podłączenia poszczególnych wężyków.

Zamontowana odwrócona osmoza Ecoperla Rosa

Odwrócona osmoza Ecoperla Rosa zamontowana w szafce pod zlewem obok cargo. Zbiornik na wodę czystą umieszczony jest w szafce obok.

Tanie użytkowanie

W przypadku standardowych systemów odwróconej osmozy najczęstszym problemem dla przyszłych użytkowników okazuje się spory odrzut wody do kanalizacji. Czasami jest to nawet 5 litrów na litr czystej wody do użycia. Projektanci Ecoperla spędzili dużo czasu na poszukiwaniu rozwiązania, które mogłoby stać się doskonałym rozwiązaniem. Strzałem w dziesiątkę okazało się zastosowanie wydajnej membrany FilmTec. Przy jej użyciu odrzut wynosi w najgorszym wypadku 2 litry na litr wytworzonej, krystalicznie czystej wody.

Akcesoria

W zestawie znajdziemy wszystkie niezbędne elementy montażowe, zestaw wkładów filtracyjnych oraz designerską, dwudrożną wylewkę, której wygląd dopełni wystrój każdej kuchni.

Dane techniczne

Parametry Wartości
Waga 10 kg
Wymiary (w/s/g) 40,5 x 36,5 x 21,5 cm
Wymiary zbiornika (w/s) 42 x 28 cm
Membrana 100 GPD
Wydajność 378 l/dobę; 16 l/h

Podsumowanie

Na rynku pojawia się wiele systemów odwróconej osmozy, które działają na tej samej zasadzie i w podobnym stopniu oczyszczają wodę. Ecoperla zdecydowała się zaproponować zupełnie coś innego, świeżego i do tej pory niespotykanego. Nie dość, ze woda wzbogacana jest w bardzo dużą ilość magnezu (a obecnie jest to substancja pożądana dla każdego organizmu z powodu trybu życia, jaki prowadzimy) to w dodatku ma odczyn zasadowy, co zapewnia maksymalne korzyści dla zdrowia. W dodatku Ecoperla Security System daje gwarancję bezpieczeństwa. Czego chcieć więcej od takiego systemu filtracyjnego?

Recenzja na YouTube

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.