Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Początek drugiego kwartału tego roku przyniósł ze sobą nowinkę technologiczną od Erie. Na rynku pojawiła się nowa wersja zmiękczaczy wody z prestiżowej serii IQsoft Eco. Jakie zmiany przygotował dla nas belgijski producent?

Zmiany w oparciu o elektronikę

  • Powiadomienie dźwiękowe o niskim poziomie soli – możliwa regulacja głośności
  • Dźwięk w trakcie naciskania przycisków na sterowniku – możliwa regulacja głośności
  • Wyświetlanie na sterowniku na zmianę obecnego przepływu wody oraz ilości wody zużytej od regeneracji
  • Mocniejsza pamięć SuperCap, która utrzymuje ustawienia urządzenia nawet do 20 godzin po odłączeniu go od prądu
  • Dodatkowe wyjście na sygnał relay (dla normalnego użytkowania bez znaczenia)

Płytka elektroniczna w sterowniku jest takiej samej wielkości, także obudowa urządzenia nie uległa zmianie. Sam interfejs wprowadzania ustawień nie zmienił się.

Zmiany związane z gwarancją

W nowej wersji zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco producent zdecydował się na rozszerzenie okresu gwarancyjnego. Tyczy się to elektroniki głowicy sterującej – były 3 lata gwarancji, aktualnie jest aż 5 lat gwarancji na ten element urządzenia.

Okres gwarancyjny na pozostałe podzespoły – butlę i obudowę 10 lat i głowicę 5 lat – nie zmienia się.

Zmiany w akcesoriach

Do tej pory do By-Pass z mieszaczem stanowił opcjonalny element, który był dodatkowo płatny (190 zł). W nowej wersji zawór obejściowy jest w standardzie. Dodatkowo do urządzenia dostaniemy dwa testery twardości wody – jeden do pomiaru twardości w skali niemieckiej, a drugi w skali francuskiej.

Zmiany w cenach

Wraz z nowinkami technologicznymi wzrosną delikatnie ceny produktów. Cena powinna obejmować dodatki (By-Pass oraz dwa testery twardości wody), które oferuje producent. Sklepy internetowe i tradycyjne ze swojej strony mogą dodatkowo oferować filtry mechaniczne i sól w tabletkach. Filtr mechaniczny musi być zainstalowany przed zmiękczaczem wody, a sól w tabletkach konieczna jest do eksploatacji urządzenia.

Co dalej z serią Erie IQsoft Eco?

To nie wszystko! Producent planuje rozbudowę technologiczną swojego urządzenia dodając do niego funkcjonalność w postaci WiFi i aplikacji na telefony. Na to niestety przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Co więcej, w niedalekiej przyszłości w zmiękczaczach wody Erie IQsoft Eco ma pojawić się podświetlanie zbiornika na sól. Producent wciąż pracuje nad usprawnieniami.

Aktualizacja 25.01.2018 – nowa wersja Erie IQsoft już w sprzedaży!

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco dostępne są w sklepie internetowym