Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Czy słyszeliście już najnowsze nowinki z branży uzdatniania wody? Znany, światowy producent Erie Water Treatment przechodzi w ręce korporacji Pentair. Co to dokładnie oznacza? Kim jest Pentair?

Erie Water Treatment częścią Pentair – nadchodzi nowe

Erie Water Treatment jest firmą, której nikomu nie trzeba przedstawiać. To producent jednych z lepszych i solidniejszych głowic sterujących na rynku. Doskonale znacie to przedsiębiorstwo choćby z serii zmiękczaczy wody z WiFi. Możecie o niej przeczytać między innymi w artykule:  Recenzja zmiękczaczy wody Pentair IQsoft, Inteligentny zmiękczacz wody – poznaj aplikację ConnectMySoftener Oprócz tego produkowali wiele innych rozwiązań do domu i przemysłu. To na bazie ich komponentów oparta jest konstrukcja jednej z serii zmiękczaczy wody marki Ecoperla – Ecoperla Simline CS.

Obecnie w funkcjonowaniu Erie Water Treatment weszły pewne zmiany. Niedawno firma została wchłonięta przez Pentair i stała się jej nieodłączną częścią. Dziś kilka słów o nowym właścicielu.

Czym zajmuje się Pentair?

Pentair to duża korporacja nastawiona na proponowanie rozwiązań z branży uzdatniania wody. Do firmy przynależy wiele światowych marek i firm proponujących komponenty i urządzenia związane z poprawą jakości wody, dedykowane do gospodarstw domowych oraz z sektora przemysłowego. Obecnie część Pentair stanowi również Erie Water Treatment. Wśród produktów Pentair znajdują się więc między innymi zmiękczacze wody o dobrze już znanym wyglądzie oraz bazujące na komponentach opracowanych wcześniej przez Erie. Oprócz tego także filtry na cały dom oraz filtry kuchenne wraz z akcesoriami.

Do głównych gałęzi działalności można zaliczyć:

  • Rozwiązania do basenów i SPA – rozwiązania związane z filtracją, dezynfekcją oraz czyszczeniem basenów. W ofercie także urządzenia dedykowane automatycznemu sterowaniu i kontroli
  • Uzdatnianie wody dla klientów indywidualnych oraz przemysłu – rozwiązania w uzdatnianiu wody pozwalające dopasować ją do oczekiwań odbiorców, niezależnie od potrzeb, wielkości zużycia i wyjściowych parametrów. Produkcja obejmuje urządzenia, akcesoria oraz części zamienne

Wartości firmy Pentair

Za cel firma Pentair stawia sobie inspirację ludzi do pełnego cieszenia się, korzystania i udoskonalania podstawowych zasobów tak, aby życie było szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej komfortowe. Wśród swoich wartości Pentair wymienia między innymi: uczciwość, pełną odpowiedzialność za oferowane rozwiązania, innowacyjność projektów, stawianie na potrzeby klientów, szacunek oraz zespołową pracę. Przedsiębiorstwo chce tworzyć urządzenia, które wspomogą zrównoważone i komfortowe życie.

Pentair jest świadomy problemów ekologicznych, czemu daje wyraz wprowadzając w swojej działalności rozwiązania mające na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, wspieranie zrównoważonego rozwoju gospodarki wodnej, projektowanie rozwiązań oszczędzających energię, tworzenie odpowiedzialnego łańcucha dostaw.

Historia firmy Pentair

Firma Pentair została założona w 1966 roku przez pięciu inwestorów, do czego nawiązuje sama nazwa. Już po krótkim czasie Pentair rozszerzyło swoją działalność na wiele gałęzi przemysłu, stając się przedsiębiorstwem wielobranżowym. Ostatecznie Pentair skupił się na segmencie uzdatniania wody i to stanowi główną gałąź specjalizacji tej firmy. W jej skład wchodzi z roku na rok coraz więcej lokalnych marek z dziedziny uzdatniania wody, które są obecne na rynku nawet od 150 lat. W ostatnim czasie dotyczyło to także dobrze znanego nam Erie Water Treatment.

Czego spodziewać się po Pentair?

Pentair chce kontynuować działania podjęte przez Erie Water Treatment i proponować rozwiązania skuteczne oraz solidne w uzdatnianiu wody. Jedną z głównych rozwijanych gałęzi będą zmiękczacze wody do gospodarstw domowych. W związku z tym mogą pojawić się w tym zakresie nowości oraz udoskonalenia w seriach. O wszelkich nowinach w tym zakresie będę Was informował na bieżąco.