Strona główna » Blog » Podsumowanie 2019 roku w branży uzdatniania wody

Podsumowanie 2019 roku w branży uzdatniania wody

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Informacje
Data aktualizacji: gru 30, 2019

Muszę przyznać, że ten rok minął błyskawicznie. Ledwo się obejrzałem, a już za chwilę będziemy świętować nadejście nowego. Ostatnie dni grudnia 2019 to jak zawsze najlepszy czas na podsumowania i refleksję. Zaczynamy!

Już tradycyjnie koniec roku wiąże się z wielkim podsumowaniem minionych wydarzeń w branży uzdatniania wody. Najważniejsze informacje i ciekawostki z zeszłych lat znajdziecie w poprzednich podsumowaniach: Podsumowanie 2017 roku w branży uzdatniania wody oraz Podsumowanie 2018 roku w branży uzdatniania wody

A co ciekawego wydarzyło się w tym roku?

Trochę statystyk na dobry początek

2019 rok to 52 nowe wpisy na blogu z praktycznymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi wody, jej jakości oraz metod uzdatniania. W tym roku swoją wiedzę można było poszerzyć nie tylko o zagadnienia związane z uzdatnianiem wody w gospodarstwach domowych, ale również w sektorze przemysłowym. Wpisy jak zwykle były publikowane w każdy poniedziałek o 11.

Na uzyskanie sporej dawki nowych informacji miały szansę osoby zainteresowane kupnem zmiękczacza wody. Już od początku publikowane były wpisy właśnie o tej tematyce. Najlepszy przykład? Ile kosztuje eksploatacja zmiękczacza wody?

W związku z użytkowaniem zmiękczaczy wody pojawiło się kilka artykułów poradnikowych związanych z przedstawieniem i rozwiązaniem najczęściej występujących problemów podczas eksploatacji. Poruszyłem również kwestię, o którą pytaliście dość często, czyli wpływu zmiękczonej wody na zdrowie. Kto chciałby o tym jeszcze przeczytać, artykuł znajdzie tutaj: Zmiękczacz wody a zdrowie – co warto wiedzieć?

Napisałem też trochę artykułów o wpływie twardej wody na gospodarstwo domowe i instalacje.

Nie zabrakło treści dla właścicieli własnych ujęć, którzy najczęściej borykają się z bardzo różnymi problemami związanymi z jakością wody. Postarałem się odpowiedzieć na pytanie, czym jest kurzawka i jak ją usuwać? Co zrobić, jeśli w wodzie wystąpiły iły? Jaki rodzaj urządzenia przyda się przy kłopotach z siarkowodorem?

Sporą część wpisów stanowiły te, związane z przemysłem, wymaganą jakością wody w sektorach przemysłowych i przemysłowymi stacjami uzdatniania wody. Artykuły dotyczyły między innym: przemysłowych odżelaziaczy wody, demineralizacji wody w przemyśle, przemysłowych zmiękczaczy wody.

Wśród 52 nowych tekstów opublikowane zostały również te związane z samą wodą. Odpowiedziałem na pytanie: Czy w Polsce może zabraknąć wody? i Jak żyć bardziej ekologicznie w 2019 roku?

Nowe produkty zrobiły wrażenie!

Ten rok obfitował w bardzo ciekawe premiery od polskiej marki Ecoperla. Zaproponowane urządzenia to prawdziwe nowości, także w kontekście działania.

Przede wszystkim należy wspomnieć o kompaktowym zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero. To urządzenie zostało dopracowane i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Zmiękczacze wody z węglem aktywnym to absolutna nowość na rynku, a w przypadku Ecoperla Hero mamy do czynienia z bardzo dużą ilością dobrego jakościowo złoża filtracyjnego.

To doskonały sposób na poprawę jakości wody w domu. Połączenie węgla aktywnego ze zmiękczaniem wody jest uznawane za jedno z najbardziej atrakcyjnych i przynoszących naprawdę dobre efekty pod względem komfortu korzystania z wody. Szczegółowe informacje w recenzji: Recenzja zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Kolejną premierą, która pojawiła się w 2019 roku jest Ecoperla Slimline POU – niewielki, ekonomiczny i ekologiczny system ultrafiltracji przeznaczony do montażu w okolicach zlewozmywaka. Wielu z Was ujęło to, że w przypadku tego filtra kuchennego nie ma odrzutu do kanalizacji, a w wodzie pozostają naturalnie występujące minerały. Więcej na temat Ecoperla Slimline POU przeczytacie tutaj: Recenzja systemu ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU

W maju pojawił się jeszcze jeden bardzo atrakcyjny produkt: Ecoperla Oxytower, czyli odżelaziacz i odmanganiacz z wbudowaną komorą sprężonego powietrza. Dzięki niemu możliwa jest redukcja żelaza, manganu i siarkowodoru nawet jeśli w gospodarstwie domowym działa hydrofor z przeponą. O produkcie dowiecie się z artykułu: Recenzja stacji do usuwania żelaza i manganu Ecoperla Oxytower

Wśród recenzji produktów można było przeczytać również artykuł na temat lamp bakteriobójczych Cintropur, serii filtrów narurowych z powłoką bakteriostatyczną Atlas Filtri Sanic oraz kilka słów o głowicach sterujących od Fobrite.

Co czytaliście najchętniej?

Prawdziwą furorę w czasie wakacji zrobił artykuł na temat usuwania żelaza z wody basenowej za pomocą witaminy C (Czy witamina C oczyszcza wodę w basenie?). Wiedziałem, że to temat stanowiący ciekawostkę, jednak nie przewidziałem aż takiego zainteresowania.

Oprócz tego niezmiennie w czołówce pozostaje artykuł dotyczący zakupu dzbanka filtrującego wodę. Chętnie korzystacie z kalkulatora twardości wody i sięgacie po informacje dotyczące badania wody ze studni.

Co się wydarzy w 2020 roku?

Na to pytanie jeszcze nie znam odpowiedzi, jednak jestem nastawiony bardzo optymistycznie. Osobiście liczę na wiele ciekawych premier i mam nadzieję, że znowu uda mi się Was zaskoczyć dużą dawką ważnych informacji o uzdatnianiu wody.

Tymczasem życzę Wam i sobie, by 2020 rok okazał się rokiem pozytywnych zaskoczeń i był udany.

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.