Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bez regularnego oczyszczania systemu uzdatniania wody wewnątrz może dochodzić do gromadzenia się mikroorganizmów. Na szczęście sposób na zapobieganie powstawaniu takich sytuacji jest prosty! Wystarczy regularnie stosować nowość od marki Ecoperla – Ecoperla Antibacter.

O Ecoperla Antibacter

Ecoperla Antibacter to wydajny środek czyszczący do dezynfekcji i zapobiegania gromadzeniu się mikroorganizmów w urządzeniach filtracyjnych. Jest dostępny w formie płynu w buteleczce jednokrotnego użytku. Zawiera duże stężenie aktywnego chloru, dzięki czemu działa skutecznie i natychmiastowo.

Preparat można stosować do każdego typu urządzeń filtracyjnych.

Zaletą Ecoperla Antibacter jest fakt, że nie trzeba go odmierzać, ani przetrzymywać pozostałości do następnego użycia. Dozowanie jest proste i bezpieczne.

Kiedy warto zastosować Ecoperla Antibacter?

Sytuacji, w których warto zastosować Ecoperla Antibacter jest naprawdę wiele. Uniwersalność tego preparatu sprawia, że przydaje się w ramach profilaktyki, ale też wspomaga dezynfekcję podczas wystąpienia niewielkiego skażenia bakteriologicznego.

Użytkownicy decydują się na zakup Ecoperla Antibacter z myślą o profilaktycznym serwisie i konserwacji urządzenia filtracyjnego. Chcą zadbać o swój system uzdatniania i mieć pewność, że woda, z której korzystają jest pozbawiona mikroorganizmów.

Takie działania ochronne są ważne, jeśli w domu są małe dzieci i osoby starsze szczególnie wrażliwe na wszelkie pogorszenia jakości wody. Nawet, jeśli nigdy nie było problemów z bakteriami w instalacji, warto zabezpieczyć urządzenie na wszelki wypadek.

Oprócz tego środek jest polecany, jeśli na nowo chcemy zacząć korzystać ze stacji uzdatniania wody, która była nieczynna przez dłuższy czas. Nie wiadomo, czy na złożu lub wewnątrz nie doszło do skażenia. W takich przypadkach najlepiej działać zapobiegawczo.

Ecoperla Antibacter należy zastosować koniecznie, kiedy w instalacji doszło do skażenia bakteriami. Dotyczy to zarówno wody wodociągowej, jak i wody ze studni. W takich przypadkach dezynfekcja urządzenia jest koniecznością.

Jak stosować Ecoperla Antibacter?

Producent zaleca stosowanie Ecoperla Antibacter raz na rok. Najczęściej użytkownicy wybierają na jego dozowanie dzień profilaktycznego serwisu swojego urządzenia filtracyjnego. Zdarzają się jednak sytuacje (na przykład lekkie skażenie instalacji), gdzie preparat należy zastosować jak najszybciej.

Czynności związane ze stosowaniem Ecoperla Antibacter są ściśle powiązane z rodzajem stacji uzdatniania wody. Zazwyczaj należy wlać zawartość buteleczki do urządzenia, poczekać około 10 minut i dokładnie przepłukać wodą do momentu, aż chlor przestanie być wyczuwalny.

Ecoperla Antibacter a zmiękczacze wody

Ecoperla Antibacter jest szczególnie polecany do zastosowania w zmiękczaczach wody. Skutecznie ochrania żywicę jonowymienną przed gromadzeniem się na niej mikroorganizmów. Regularne stosowanie stanowi pewną ochronę całego urządzenia, a przy okazji bezpieczną w użytkowaniu wodę.

Czasami zdarza się, ze podczas dosypywania soli tabletkowanej, do zbiornika solanki mogą przedostawać się substancje przyczyniające się do rozwoju bakterii. Warto temu zapobiegać.

Zastosowanie płynu w przypadku tych urządzeń jest niezwykle proste. Wystarczy wlać zawartość butelki do studni zmiękczacza wody. Następnie odczekać około 10 minut i uruchomić regenerację wymuszoną.

Podczas regeneracji Ecoperla Antibacter przepływa przez złoże dezynfekując je. Po zakończeniu tego procesu ze zmiękczonej wody można normalnie i bezpiecznie korzystać.

Aby uzyskać najlepsze efekty w pielęgnacji zmiękczacza wody i cieszyć się bezpieczną oraz wydajną filtracją, należy stosować Ecoperla Antibacter na zmianę z Ecoperla Antidotum (granulatem do oczyszczania żywicy jonowymiennej z metali ciężkich).

Ecoperla Antibacter a odwrócona osmoza

Ecoperla Antibacter jest niezastąpiony przy systemach odwróconej osmozy. Preparat poleca się zastosować przed coroczną wymianą wkładów filtracyjnych na nowe. Dzięki płynowi dezynfekującemu jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić cały system odwróconej osmozy: od kloszy, przez wężyki i zbiornik magazynujący wodę aż po samą wylewkę.

Takie profilaktyczne działanie sprawia, że mamy pewność, iż całe urządzenie zostało dokładnie wyczyszczone, nie ma szans na zaleganie mikroorganizmów. Po dezynfekcji odwrócona osmoza będzie filtrowała wodę w sposób tak samo higieniczny jak przy pierwszym uruchomieniu.

Ecoperla Antibacter należy zastosować jak najszybciej, kiedy pomimo wymiany wkładów w systemie odwróconej osmozy, filtrowana woda charakteryzuje się dziwnym zapachem, natomiast surowa woda go nie posiada.

W przypadku odwróconej osmozy, Ecoperla Antibacter aplikuje się zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia. Zazwyczaj możemy je odnaleźć w instrukcji obsługi. Przy standardowych systemach odwróconej osmozy najczęściej wlewa się zawartość całej buteleczki.

Kiedy Ecoperla Antibacter nie jest wystarczający?

Głównym celem Ecoperla Antibacter jest ochrona urządzeń filtracyjnych przed wystąpieniem mikroorganizmów. Sprawdzi się przy niewielkim skażeniu bakteriologicznym, jednak nie da sobie rady w sytuacjach, kiedy woda posiada duże ilości bakterii.

W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się z ekspertem w celu doboru silnego środka dezynfekującego, który poradzi sobie z zaistniałą sytuacją.

Łatwy sposób na ochronę

Decyzja o zakupie urządzenia do uzdatniania wody zazwyczaj jest związana z tym, że chcemy czerpać z jakości wody jak najwięcej. Mieć pewność, że jest dobra i bezpieczna dla nas i naszych bliskich.

Nawet najlepsze filtry do wody mogą po latach działania ulegać zanieczyszczeniu. Woda może być najdokładniej filtrowana, ale nie będzie krystalicznie czysta, jeśli urządzenie przeznaczone do jej uzdatniania będzie brudne.

Ecoperla Antibacter pomaga w łatwy sposób zadbać o czystość urządzenia i zapewnić higieniczną filtrację wody przez cały rok.

Nowości od marki Ecoperla są dostępne w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!