Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Na Allegro konkuruje się ceną. Nie idzie ona w parze z jakością. Tanie wkłady do filtrów są tragicznej jakości. Może jednak czasem oprócz ceny, warto pomyśleć o innych istotnych rzeczach, takich jak na przykład jakość? Zdrowie? Wkłady filtracyjne oczyszczają wodę z zanieczyszczeń. Przynajmniej taką powinny spełniać funkcję. Problem tkwi w tym, że niektóre wkłady zamiast oczyszczać wodę, znacznie pogarszają jej jakość. Jak to się dzieje?

Wkłady węglowe bez marki

Wkład węglowy sypki ma za zadanie usunąć z wody chlor, metale ciężkie oraz poprawić jej smak i zapach. Najtaniej na Allegro 9 zł.

Jeżeli zależy Ci na tym, by węgiel aktywny spełniał swoje funkcje – nie kupuj tanich wkładów węglowych z Allegro.

Wkład węglowy powinien być wypełniony wysokiej jakości węglem aktywnym – najlepiej węglem kokosowym. Dobrze gdyby był szczelnie opakowany folią i opatrzony znakiem firmowym.

W przypadku najtańszych wkładów węglowych z Allegro nie mamy co liczyć na wysoką jakość. Zazwyczaj jest to najgorszy węgiel sprasowany – bez certyfikatów, bez kontroli produkcji.

Polecamy blok węglowy Green Filter, który posiada wszystkie europejskie i polskie certyfikaty jakości. Wkłady węglowe Green Filter posiadają spiekany węgiel aktywny z łupin orzechów, który w sposób niezwykle dokładny eliminuje chlor oraz większość substancji rozpuszczonych w wodzie.

Ile kosztuje dobrej jakości wkład węglowy?

Bloki węglowe – hit i super okazja

Byle taniej, byle zostawić kilka złotówek w kieszeni. Wkłady z węgla sprasowanego są popularne w systemach odwróconej osmozy. Nie powinno się na nich oszczędzać, bo mają spory wpływ na jakość wody w trakcie filtracji. Najtaniej na Allegro 4 zł.

Sytuacja jak wyżej – blok węglowy powinien być wyprodukowany ze sprasowanego węgla kokosowego. Na Allegro to będzie zwykły, tani węgiel bitumiczny.

Wkłady z węglem sypkim Green Filter cechują się bardzo dużą adsorpcją chloru, z uwagi na to, że woda swobodnie przepływa przez porowatą strukturę cząsteczek złoża.

Ile kosztuje dobrej jakości blok węglowy?

Tanie wkłady piankowe

Pianka polipropylenowa to kolejny hit z Allegro. Niby nic skomplikowanego, zwykła pianka, która ma usunąć z wody zanieczyszczenia mechaniczne. Jednak jej jakość też ma dość duże znaczenie. Najtaniej na Allegro 2 zł.

Wkłady piankowe, jak każde inne, powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Te dostępne na portalu aukcyjnym zazwyczaj pół swojego żywota przebywają w wilgotnych magazynach, ich struktura jest narażona na powstawanie zanieczyszczeń zewnętrznych. Prowadzi to do powstania środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii.

Kupuj wkłady piankowe Green Filter. Wkłady marki Green Filter (importowane z Hiszpanii) zapewniają niskie spadki ciśnienia, wysoką dokładność filtracji oraz długą żywotność.

Ile kosztuje dobrej jakości wkład piankowy?

Wkłady sznurkowe z wyprzedaży

Kolejny rodzaj wkładów oferowanych najtaniej za 3 zł na Allegro. Większość z nich sprowadzana z Chin, wytworzona jest z materiałów sztucznych, które realnie nie powinny mieć styczności z wodą spożywczą.

Ciekawe są także wkłady sznurkowe opatrzone opisem “made in USA” – realnie nie jest to możliwe, by ich proces produkcyjny przeniesiony był za ocean. Z Ameryką to one mają tyle wspólnego co polityka z etyką 🙂

Najlepsze są wkłady sznurkowe Green Filter. Cechują się trwałością oraz podwyższoną wytrzymałością na wysokie temperatury wody.

Ile kosztuje dobrej jakości wkład sznurkowy?

Promocja na wkłady harmonijkowe

Sytuacja analogiczna jak w przypadku poprzednich produktów. Chińskie podróby, czy europejska jakość – oto jest pytanie? Wkłady harmonijkowe powinny posłużyć na długi czas. Z założenia przeznaczone są do płukania, regeneracji.

Wkłady harmonijkowe za dostępne najtajniej na Allegro za 7 zł “na pewno” wykonane są z profesjonalnie karbowanej celulozy powlekanej poliestrem. Jednak w psychice polskich allegrowiczów siedzi sortowanie listy produktów po najniższej cenie i wybieranie jak najtaniej, byle by zaoszczędzić na cenie. To złudna oszczędność.

Rekomendujemy zakup certyfikowanych wkładów markowych. Wkłady harmonijkowe Green Filter można używać wielokrotnie – wystarczy płukać powierzchnię wkładów pod ciśnieniem.

Ile kosztuje dobrej jakości wkład harmonijkowy?