Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Zdarza się, że w dziedzinie uzdatniania wody konkuruje się ceną. Często nie idzie ona w parze z jakością. Tanie wkłady do filtrów mogą być wątpliwej jakości. Może jednak czasem oprócz ceny, warto pomyśleć o innych istotnych rzeczach, takich jak na przykład jakość? Wkłady filtracyjne oczyszczają wodę z zanieczyszczeń. Przynajmniej taką powinny spełniać funkcję. Problem tkwi w tym, że niektóre wkłady zamiast oczyszczać wodę, mogą pogarszać jej jakość. Jak to się dzieje?

Wkłady węglowe bez marki

Wkład węglowy sypki ma za zadanie usunąć z wody chlor, metale ciężkie oraz poprawić jej smak i zapach. Jeżeli zależy Ci na tym, by węgiel aktywny spełniał swoje funkcje – nie kupuj najtańszych wkładów węglowych.

Wkład węglowy powinien być wypełniony wysokiej jakości węglem aktywnym – najlepiej węglem kokosowym. Dobrze gdyby był szczelnie opakowany folią i opatrzony znakiem firmowym.

W przypadku najtańszych wkładów węglowych ciężko liczyć na wysoką jakość. Zazwyczaj jest węgiel bez certyfikatów, bez kontroli produkcji.

Bloki węglowe – hit i super okazja

Byle taniej, byle zostawić kilka złotówek w kieszeni. Wkłady z węgla sprasowanego są popularne w systemach odwróconej osmozy. Nie powinno się na nich oszczędzać, bo mają spory wpływ na jakość wody w trakcie filtracji.

Sytuacja jak wyżej – blok węglowy powinien być wyprodukowany ze sprasowanego węgla kokosowego.

Tanie wkłady piankowe

Pianka polipropylenowa to kolejny hit do walki cenowej. Niby nic skomplikowanego, zwykła pianka, która ma usunąć z wody zanieczyszczenia mechaniczne. Jednak jej jakość też ma dość duże znaczenie.

Wkłady piankowe, jak każde inne, powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Kupując najtaniej nie mamy pewności czy były odpowiednio składowane. Ich struktura jest narażona na powstawanie zanieczyszczeń zewnętrznych.

Wkłady sznurkowe z wyprzedaży

Kolejny rodzaj wkładów dostępnych w super cenach. Należy uważać, by nie były wytwarzane z materiałów sztucznych, które realnie nie powinny mieć styczności z wodą spożywczą.

Promocja na wkłady harmonijkowe

Sytuacja analogiczna jak w przypadku poprzednich produktów. Wkłady harmonijkowe powinny posłużyć na długi czas. Z założenia przeznaczone są do płukania, regeneracji. Wkłady harmonijkowe powinny być wytwarzane z profesjonalnie karbowanej celulozy powlekanej poliestrem.

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!