Strona główna » Blog » Podsumowanie 2020 roku w branży uzdatniania wody

Podsumowanie 2020 roku w branży uzdatniania wody

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Informacje
Data aktualizacji: gru 28, 2020

Właśnie dobiega końca 2020 rok, który można uznać za trudny i bardzo różny od pozostałych. Praktycznie cały przyniósł sporo zmian i niepewności, głównie związanej z pandemią. Jak poradziła sobie z tym branża uzdatniania wody? Oto podsumowanie przemijającego roku z punktu widzenia eksperta.

Wielu z nas tym razem bardzo cieszy się, żegnając rok 2020 i mogąc przywitać nowy. Ten przyniósł naprawdę dużo zmian i niespodzianek. Postawił nas w zupełnie nowej sytuacji. Jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak wyglądały minione, zachęcam do lektury: Podsumowanie 2017 roku w branży uzdatniania wody, Podsumowanie 2018 roku w branży uzdatniania wody, Podsumowanie 2019 roku w branży uzdatniania wody.

Tymczasem kilka słów refleksji nad wydarzeniami roku 2020.

Nowości w branży uzdatniania wody

Choć w tym roku w wielu sektorach możemy mówić o zastoju, to jednak 2020 był bogaty w kilka ciekawych premier w branży uzdatniania wody. Rok zaczęliśmy od pojawienia się nowego modelu Ecoperla Toro. Polska marka Ecoperla zdecydowała się poszerzyć tą serię o kompaktowy zmiękczacz wody z 35 litrami monosferycznej żywicy jonowymiennej. Od początku roku do wyboru jest więc również Ecoperla Toro 35.

Ecoperla Toro to jedne z najbardziej ekonomicznych zmiękczaczy wody. W dodatku są bardzo proste w montażu. Mimo obecności aż 35 litrów złoża filtracyjnego w Ecoperla Toro 35, ten nadal zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Zastosowanie Ecoperla Perfect System w połączeniu z wysokiej klasy komponentami jest gwarancją prawidłowej pracy przez lata. Szczegóły w recenzji: Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 już w sprzedaży!

Oprócz tego polska marka Ecoperla przygotowała jeszcze jedną ciekawą serię – niewielkie filtry kuchenne to obecnie dość mocno poszukiwane urządzenia. Ecoperla Profine POU jest serią dwóch systemów ultrafiltracji. Te wyróżniają się na tle innych nie tylko świetnym dopracowaniem, ale i wkładami filtracyjnymi, które są w stanie uzdatnić nawet do 10 000 litrów wody! Ecoperla Profine POU 2 jest ciekawą propozycją dla tych, którzy mają w domu zmiękczacz wody bądź inne centralne urządzenie. Ecoperla Profine POU 3 z kolei świetnie sprawdzi się jako alternatywa wody butelkowanej nawet w niewielkich mieszkaniach. Więcej na ich temat w artykule: Recenzja systemu ultrafiltracji Ecoperla Profine POU

2020 przyniósł jeszcze jedną ważną premierę, a przy tym niezwykle w eko stylu! Ecoperla Ecobott to butelka wykonana z trzciny cukrowej, która idealnie nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna, a jej produkcja nie powoduje dużego śladu środowiskowego. Ecoperla Ecobott jest butelką wielokrotnego użytku, bardzo lekką i wygodną, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Pomoże zadbać o prawidłowe nawodnienie i ograniczyć ilość produkowanych plastikowych odpadów. Tego, kto jeszcze nie zdążył jej poznać, zachęcam do przeczytania recenzji: Recenzja butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott

Ecoperla w przemijającym roku oprócz ciekawych nowości, wprowadziła też sporo innowacji. Najciekawsza wydaje się możliwość aż 10 lat gwarancji na wybrane produkty. Pozytywną inicjatywą jest również nowe oznaczenie Think Green with Ecoperla. Są nim sygnowane produkty, które pomagają w kształtowaniu ekologicznych nawyków i przyczyniają się do wspierania środowiska. Szczegółowo opisywałem to w artykule: Think Green with Ecoperla – eko inicjatywa w każdym domu!

Blog w tegorocznym podsumowaniu

W tym roku na blogu pojawiły się 53 wpisy, publikowane jak zawsze w poniedziałki około godziny 11. Wśród nich znalazły się dwa artykuły, które zostały poszerzone o dodatkowe informacje. Mowa tutaj o: Jaka powinna być woda, którą spożywamy? oraz Zmiękczacz wody w domu jednorodzinnym – który wybrać? To wpisy, które dobrze znacie już z poprzednich lat, jednak zaktualizowane i jeszcze bogatsze.

Sporo wątków krążyło wokół obecnej sytuacji na świecie oraz ekologii. Środowisko jest naprawdę ważne, a my cały czas zauważamy diametralne zmiany, które niosą także bezpośredni wpływ na nas. Stąd właśnie spora dawka wiedzy w tym kontekście. W tym roku mogliście dowiedzieć się między innymi jak wygląda sytuacja z suszą w Polsce (Susza w Polsce – czy czeka nas katastrofa?), Czy stacje uzdatniania wody pomagają dbać o środowisko?, Woda a zmiany klimatu – jaki mają ze sobą związek? Pokazałem też kilka ciekawych sposobów na oszczędzanie wody w domu. To pozwoli zmniejszyć rachunki, ale też nawet w minimalnym stopniu ochronić zasoby. Tutaj możecie przeczytać ten tekst: Oszczędzanie wody – poznaj sprawdzone sposoby!

Ten rok przyniósł na blogu sporo nowych recenzji. Nie są to tylko i wyłącznie opisy i opinie na temat nowych produktów, które dopiero co weszły do asortymentu i miały w tym roku swoją premierę, ale również związane z serią wydajnych urządzeń do uzdatniania wody Ecoperla Tower. Teraz możecie przeczytać szczegółowo o Ecoperla Nitratower (Recenzja stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower), Ecoperla Sedimentower (Recenzja kolumn  filtracyjnych Ecoperla Sedimentower), Ecoperla Carbotower (Recenzja kolumn węglowych Ecoperla Carbotower), Ecoperla Sanitower (Recenzja stacji do usuwania żelaza i manganu Ecoperla Sanitower), Ecoperla Ironitower (Recenzja odżelaziaczy wody Ecoperla Ironitower), Ecoperla Multitower (Recenzja stacji wielofunkcyjnych Ecoperla Multitower), Ecoperla Softower (Recenzja serii wydajnych zmiękczaczy wody Ecoperla Softower).

Jednym z najbardziej interesujących tematów są nieustannie zmiękczacze wody oraz wszystko, co jest związane z ich działaniem. Stąd na blogu pojawiły się tematy takie jak: Osad w czajniku po zastosowaniu zmiękczacza wody – czy to możliwe?, Dlaczego zmiękczacze wody są lepsze niż filtry z wkładami zmiękczającymi?, Skąd wiadomo kiedy dosypać sól do zmiękczacza wody?

Oprócz tego jak zawsze sporo ciekawostek dla właścicieli własnych ujęć, ale i osób korzystających z wody wodociągowej. Nie mogło też zabraknąć tematów z gałęzi przemysłowych. Uzdatnianie wody w tym sektorze to często konieczność, a ja staram się przybliżyć, co może być potrzebne w procesach przystosowanych dla różnych branż i wyjaśnić z jakiego powodu proponowane rozwiązania mogą się sprawdzić. Odsyłam między innymi do: Nanofiltracja w przemyśle – jak działa? Kiedy zastosować?, Kotły parowe – oszczędności wynikające z instalacji systemów uzdatniania wody

Wasze ulubione tematy

Jeśli chodzi o wpisy cieszące się największą popularnością, na szczycie listy nieustannie pozostaje Kalkulator twardości wody. Wysoko są też wpisy o zmiękczaczach wody, także techniczne: Co zrobić, gdy stoi woda w zbiorniku soli zmiękczacza wody? Waszą ciekawość wzbudził także ten artykuł: Ile mikronów powinien mieć filtr do wody?

Życzenia na 2021

W nadchodzącym roku życzę sobie i Wam dużo optymizmu, pogody ducha, wiary, spełnienia. Niech 2021 obfituje w sukcesy i dużo dobrych zdarzeń. A co z branżą uzdatniania wody w nowym roku? To trudno przewidzieć, jednak liczę na pozytywne zaskoczenie i kilka niespodzianek. Do zobaczenia w 2021!

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.