Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Rok 2021 właśnie dobiega końca. Czas na wielkie, coroczne podsumowanie tego intensywnego czasu. Co się wydarzyło w branży uzdatniania wody w 2021 roku? Czy było coś nadzwyczaj zaskakującego? Jakie premiery przyniósł ten rok? Jak wyglądał rok 2021 na łamach bloga? Czego mogliście się dowiedzieć? Co czytaliście najchętniej?

Jak co roku, zapraszam Was na wielkie podsumowanie. To był intensywny czas. Na rynku pojawiło się kilka nowości. W tym roku mogliśmy uzupełnić swoją wiedzę z przemysłowych rozwiązań w uzdatnianiu wody. Ważną tematyką okazała się ta, związana z ekologią. Wielu z nas szuka ekologicznych rozwiązań także w uzdatnianiu wody i o tym też można było się sporo dowiedzieć. Przypomnijmy sobie najważniejsze kwestie, zaczynamy!

Co nowego pojawiło się w 2021 roku?

W 2021 roku mogliśmy obserwować kilka ważnych premier. Przede wszystkim to dwie linie zmiękczaczy wody od polskiej marki Ecoperla. Jako pierwszy na rynku pojawił się Ecoperla Vita w nietuzinkowym, nowoczesnym designie. To propozycja o dwóch wymiarach do wyboru. Te zmiękczacze wody są proste w montażu i zajmują niewiele miejsca. Głowica sterująca od Clack oraz monosferyczna żywica jonowymienna sprawiają, że jest to bardzo solidna propozycja. Z pewnością nie zawiedzie przez lata! Warto wrócić do: Recenzja zmiękczacza wody Ecoperla Vita

W grudniu pojawiła się jeszcze jedna linia – zmiękczacze wody Ecoperla Softcab. W serii znalazły się trzy modele do wyboru: Ecoperla Softcab 12, Ecoperla Softcab 25 i Ecoperla Softcab 35. To urządzenia charakteryzujące się dużą trwałością. Wysoka jakość za rozsądną cenę. Wyróżnikiem jest idealne dopasowanie obudowy do projektowanej specjalnie pod te modele głowicy sterującej. Tutaj również polska marka Ecoperla podjęła współpracę z amerykańską firmą Clack. Dodatkowymi plusami są: wbudowany mieszacz, Ecoperla Perfect System, regeneracja UpFlow i bardzo funkcjonalna, zajmująca niewiele miejsca obudowa. Po więcej informacji odsyłam do artykułu: Recenzja zmiękczacza wody Ecoperla Softcab.

Ciekawostką jest gadżet, który również pojawił się w ofercie w tym roku. Mowa tu o generatorze chloru do domowych stacji uzdatniania wody. Jest szczególnie przydatny w przypadku stacji uzdatniania wody używanych sezonowo oraz kiedy jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia mikroorganizmów w wodzie z własnego ujęcia. Generatory chloru są dedykowane urządzeniom regenerowanym roztworem chlorku sodu. Ich zadaniem jest delikatna dezynfekcja złoża oraz wszystkich komponentów, przez które przepływa woda. Dzięki temu proces uzdatniania wody jest naprawdę higieniczny. Chcecie wiedzieć więcej? Przeczytajcie: Generator chloru (chlorator, cela chlorująca) do stacji uzdatniania wody

Pomysłem na uzdatnianie wody, który również pojawił się na łamach bloga w tym roku, był trzystopniowy narurowy filtr. Objaśniłem kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie oraz czy jest ono godne uwagi. Tu głównym bohaterem był trójstopniowy filtr narurowy Atlas Filtri. Zachęcam do przeczytania: Potrójny filtr wody na cały dom – czy to ma sens?

Blog w 2021 – co zaskoczyło? O czym było?

W tym roku na blogu pojawiły się 52 nowe artykuły, a do tego kilka już wcześniej opublikowanych, zostało uzupełnionych o nowe informacje. Wpisy jak zwykle pojawiały się w każdy poniedziałek o godzinie 11:11.

W 2021 roku znalazło się sporo wpisów dotyczących przemysłu spożywczego. Mogliście przeczytać między innymi: Uzdatnianie wody do komór klimatycznych – jaka powinna być jakość wody?, Uzdatnianie wody w przemyśle mleczarskim czy Uzdatnianie wody do szpitali. Dzięki temu można pozyskać nową wiedzę, a wielu przedsiębiorców przekonać się, że dostosowanie wody do potrzeb jest niezwykle ważne i w pełni możliwe.

Pojawiło się kilka artykułów dotyczących zanieczyszczeń w wodzie. Jeśli jeszcze nie czytaliście, a jesteście ciekawi, polecam: Siarczany w wodzie – czy są szkodliwe? Jak usuwać z wody?, Związki organiczne w wodzie – czym są? Jak uzdatniać?, Jak poprawić barwę wody?

Jak już wspomniałem wyżej, opublikowałem kilka wpisów związanych z ekologią. Mikroplastik w wodzie – o co chodzi? Czy są powody do obaw?, Lipiec bez plastiku – dołącz do światowej eko akcji, Gdzie wyrzucać filtry do wody?, Czy zmiękczacze wody są ekologiczne? – stąd mogliście dowiedzieć się wiele o wodzie i kwestiach ekologicznych. Oprócz tego pojawiło się kilka wpisów dotyczących porad w odpowiednim nawadnianiu: Jaka woda dla seniora? Jak się nawadniać w starszym wieku?, Jaką wodę pić przy kamicy nerkowej?, Czy azotany w wodzie przyczyniają się do nowotworów?

Co czytaliście najchętniej w 2021 roku na blogu?

Teraz kilka słów o tym, co Wy czytaliście najchętniej w 2021 roku? Tym razem przeważały tematy bardzo techniczne. Dużą popularnością cieszył się wpis: Kalkulator twardości wody, Ile mikronów powinien mieć filtr do wody?, Zbyt niskie ciśnienie wody w domu – z czego wynika? Jak temu zaradzić? Oprócz tego poszukiwaliście też wielu informacji dotyczących wyboru najlepszego zmiękczacza wody: Zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego – który wybrać?

A co się działo w branży uzdatniania wody w poprzednich latach?

Poprzednie lata również przyniosły wiele zmian w branży uzdatniania wody. O tym, jakie nowości weszły na rynek i co warto wiedzieć, możecie przeczytać w poprzednich artykułach:

Wszystkiego, co najlepsze w 2022 roku!

Wszystkim życzę, aby rok 2022 był pełen pozytywnych niespodzianek i spełnionych planów oraz marzeń. Branża uzdatniania wody pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczy. Już wiadomo, że polska marka Ecoperla szykuje nowości w swojej ofercie. Warto obserwować sklep internetowy oraz pojawiające się recenzje. Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku 2022 i do zobaczenia!