Strona główna » Blog » Podsumowanie 2017 roku w branży uzdatniania wody

Podsumowanie 2017 roku w branży uzdatniania wody

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Informacje
Data aktualizacji: gru 31, 2017

Wielkimi krokami zbliża się rok 2018, a więc czas na podsumowanie. Czy w tym roku wydarzyło się coś szczególnego? Jaki temat poruszany na blogu zainteresował Was najbardziej?

Zacznijmy od bloga eksperta

Wpisy na blogu były publikowane w każdy poniedziałek, a tych było 52. Oprócz tego pojawiło się kilka wpisów specjalnych. W tym roku mogliście przeczytać w sumie 55 artykułów, z czego każdy poruszał zupełnie różne kwestie związane z filtracją, eksploatacją urządzeń, nowymi produktami oraz tematami, o które pytaliście na czacie.

Chętnie włączaliście się w dyskusje i wyrażaliście swoje opinie za co bardzo serdecznie Wam dziękuję. Pojawiło się ich tyle, że ciężko było je wszystkie zliczyć.

Przełom w branży uzdatniania wody

W tym roku mogliśmy być świadkami premiery polskiej marki domowych filtrów wody Ecoperla. Wspólnie śledziliśmy jej losy i byliśmy świadkami szybkiego wzrostu jej popularności oraz tego, jak produkty podbiły serca użytkowników.

W ciągu tego roku powstały recenzje wszystkich produktów Ecoperla oraz innowacyjnych systemów, jakie posiadają te urządzenia. Zmiękczacze wody Ecoperla okazały się ogromnym hitem. Sukces tych produktów był na tyle duży, że napisały o nich największe portale budowlane w Polsce.

Wszystko, co mogłoby Was zainteresować

Niestety, w 2017 miało też miejsce kilka porażek. Jedną z najbardziej szokujących były awarie zmiękczaczy wody Denver i WaterMark, o których poinformowałem jako jeden z pierwszych. U wielu użytkowników styczeń 2017 wiązał się z reklamacją tych urządzeń, które psuły się na masową skalę. Wiele sklepów zdecydowało się na wycofanie ich ze sprzedaży.

Wprowadziłem serię ciekawych artykułów, w których mogliście poznać ceny urządzeń, dowiedzieć się jak działają, a także przeczytać, co sądzą o nich użytkownicy.

Oprócz tego pojawił się temat magnetyzerów. Mogliście się dowiedzieć jak działają i czy są skuteczne. Zwróciłem uwagę na najczęstsze błędy popełniane przy użytkowaniu własnego ujęcia wody. Odpowiedziałem na pytanie „Czy sól tabletkowana zmiękcza wodę?”. Było też o przydomowych oczyszczalniach ścieków. Wyjaśniłem, dlaczego kolumny węglowe są bardziej wydajne niż filtry narurowe.

Dzięki wpisom byliście na bieżąco z nowościami takimi jak choćby węże elastyczne od Fixaflex.

Poruszyłem kwestię wody wodorowej, która w ostatnim czasie jest niezwykle modnym tematem. Wyjaśniłem jak ją uzyskać, znalazłem potwierdzenia jej skuteczności.

Największe zaskoczenie tego roku?

Moim zdaniem największym zaskoczeniem tego roku była ilość pytań dotyczących struktury, pamięci wody. Ciężko mi było uwierzyć, że tyle osób jest zainteresowanych niepotwierdzonymi dowodami teoriami. To było na tyle intrygujące, że sam postanowiłem dowiedzieć się więcej i podzielić się z Wami informacjami, które nabyłem.

To był dobry rok

W tym roku sporo się działo w branży filtracji wody, jednak to był dobry rok. Zyskaliśmy markę produktów naprawdę wysokiej jakości. Jestem ciekawy czym zaskoczy nas 2018? I Wam, i sobie życzę, by nadchodzący wielkimi krokami Nowy Rok był jeszcze lepszy i pełen tylko i wyłącznie dobrych wiadomości!

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.