Strona główna » Blog » Podsumowanie 2018 roku w branży uzdatniania wody

Podsumowanie 2018 roku w branży uzdatniania wody

Autor: Piotr Pisarski | Kategoria: Informacje
Data aktualizacji: gru 31, 2018

Dziś ostatni dzień 2018 roku. Czas więc na wielkie podsumowanie. Czy w 2018 wydarzyło się coś ciekawego? Jakie tematy interesowały Was najbardziej? Co nas czeka w Nowym Roku?

Już zaledwie kilka godzin dzieli nas od wielkiej sylwestrowej zabawy. O północy przywitamy Nowy Rok z nowymi nadziejami i marzeniami, ale zanim to, czas jeszcze podsumować 2018. Ten dzień to chyba najlepszy czas na podsumowania i refleksje, więc pozwoliłem sobie napisać kilka słów o tym, co się wydarzyło w branży uzdatniania wody i przypomnieć Wam o najważniejszych zdarzeniach z 2018.

Rok 2018 na blogu w liczbach

Łącznie z tym wpisem na blogu pojawiło się w tym roku 55 wpisów o różnej tematyce dotyczącej zagadnień związanych z wodą oraz z jej uzdatnianiem. Wpisy, już tradycyjnie, pojawiały się w każdy poniedziałek bez wyjątku około 11.

Tematy artykułów często były związane z Waszymi pytaniami pozostawianymi na czacie lub w wiadomościach mailowych. Starałem się rozwiewać wszelkie wątpliwości i odpowiadać w sposób jak najbardziej rzetelny, zrozumiały i wyczerpujący.

Oprócz tego przedstawiłem Wam nowości z branży uzdatniania wody, ale starałem się też poruszyć tematy ważne z punktu eksploatacji.

Powstało również kilka wpisów związanych ze środowiskiem, ekologią, urodą oraz kwestiami związanymi z odpowiednim nawodnieniem organizmu.

Nowości roku 2018

Nowości na polskim rynku pojawiły się już w styczniu 2018. Choć już wcześniej pisałem o nadchodzących zmianach w kompaktowych zmiękczaczach wody Erie IQsoft Eco, to dla wielu okazały się pozytywnym zaskoczeniem.

Niewątpliwie premiera tej linii po modernizacjach okazała się ogromnym sukcesem i wzbudzała spore zainteresowanie. Od stycznia istnieje możliwość zakupu Erie IQsoft Eco z WiFi. Wieść o tym dodatku rozeszła się bardzo szybko. Niedługo potem opisywałem również działanie aplikacji dedykowanej tym zmiękczaczom wody. Użytkownicy bardzo ucieszyli się, że jest już dostępna w języku polskim.

Równocześnie na rynku pojawiła się również nowa wersja zmiękczaczy wody stworzonych w kooperacji marki Ecoperla z Erie – Ecoperla Slimline CS. Od tej pory urządzenia dostępne są z dźwiękowym alarmem poziomu soli. Oprócz tego dodano kilka funkcji oraz elementów mających wpływ na jeszcze bardziej bezpieczną i oszczędną eksploatację.

Absolutnym strzałem w dziesiątkę były nowości od marki Ecoperla – Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter. To proste w użyciu, jednorazowe produkty do pielęgnacji urządzeń filtracyjnych. Zdecydowanie brakowało czegoś takiego na rynku i widać to po wciąż rosnącym zainteresowaniu.

Pojawienie się tych dwóch nowości okazało się też dobrym pretekstem do dyskusji na temat potrzeby dbania o urządzenia filtracyjne.

Dla każdego coś miłego

W tym roku zdecydowałem się napisać kilka artykułów dotyczących zasobów wody. Starałem się pokazać Wam, w jaki sposób można zaoszczędzić wodę oraz dlaczego trzeba ją szanować.

Z artykułów lifestylowych Wasze zainteresowanie wzbudził szczególnie artykuł o odwodnieniu oraz nadmiarze wody w organizmie, a także ten dotyczący wpływu twardej wody na zdrowie. Kilka ciekawych informacji na temat wody niezbędnej do przygotowania kaw i herbat znaleźli miłośnicy tych aromatycznych napojów.

Wśród artykułów praktycznych na pewno warto wspomnieć o tym, dotyczącym zmiękczania wody w bloku. Jak się okazuje, jest to możliwe.

Pojawiło się również kilka ważnych wpisów dotyczących lamp bakteriobójczych oraz odżelaziania wody.

Jak widać rozstrzał tematów był dość duży, dzięki czemu każdy miał szansę na odnalezienie najważniejszych, interesujących informacji.

Jak to działa w przemyśle?

W tym roku pojawiło się sporo artykułów poradnikowych dla przedsiębiorców, którzy chcieliby założyć u siebie systemy uzdatniania wody lub biorą pod uwagę taką możliwość.

Wytłumaczyłem, jakiego uzdatniania wody potrzebują wspólnoty, myjnie samochodowe, wieże chłodnicze, klimatyzacje, waterjety.

Dzięki temu i Wy mogliście poznać działania przedsiębiorstw związane z wodą oraz jej jakością od kulis.

Pojawiło się również kilka artykułów związanych z kondycjonowaniem wody, odpowiadających na najważniejsze pytania związane z tym tematem.

Tematy, które wzbudziły największe zainteresowanie

W czołówce tematów na blogu, do których zaglądaliście najczęściej znalazł się artykuł dotyczący badania wody ze studni. Wiele osób zainteresowały koszty oraz miejsca, w których można dokonać analizy wody.

Nieustannie na topie pozostaje artykuł dotyczący dzbanków filtracyjnych. Czy warto je kupować? O tym przeczytacie w jego treści.

Równie dużą popularnością cieszą się artykuły dotyczące zmiękczaczy wody. Cały czas chętnie korzystacie z kalkulatora twardości wody, co mnie ogromnie cieszy. Bardzo zainteresował Was też artykuł dotyczący cen i opinii o zmiękczaczach wody.

Zapraszam również do przeczytania podsumowania z 2017 roku. Znajdziecie je w artykule: Podsumowanie 2017 roku w branży uzdatniania wody

Co przyniesie 2019?

To, co przyniesie 2019 pozostaje jeszcze wielką niespodzianką! Już dziś mogę Wam zdradzić, że Ecoperla szykuje prawdziwą bombę, więc warto śledzić bloga i być na bieżąco.

Jakie tematy poruszymy w artykułach w następnym roku? To będzie tajemnicą, jednak wiele zależy od Was. Piszcie, czego jeszcze chcielibyście się dowiedzieć, co Was interesuje, jakich informacji o uzdatnianiu wody potrzebujecie.

Ja ze swojej strony życzę Wam, aby rok 2019 przyniósł same pozytywne wieści i wydarzenia, był przepełniony sukcesami, radością i uśmiechem niezależnie od sytuacji.

Kolejne wpisy już w następnym roku. Do przeczytania!

Autor
Autor: Piotr Pisarski

Ekspert z branży uzdatniania wody. Od ponad 10 lat prowadzi bloga o filtracji wody i pomaga w doborze stacji uzdatniania wody.