Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Korzystasz z wody ze studni? Domyślasz się, że wysokie stężenie żelaza nie jest jedynym problemem? Ecoperla Slimline MMX to kompaktowa stacja wielofunkcyjna zwana także urządzeniem „5 w 1”. Dlaczego? Oczyszcza wodę aż z 5 rodzajów popularnych zanieczyszczeń. Dowiedz się jak działa i jakie są jej zalety!

Ecoperla Slimline MMX to stacja wielofunkcyjna w kompaktowej obudowie. Jest jednym z produktów linii Ecoperla Slimline. Została stworzona z myślą o gospodarstwach domowych, których głównym ujęciem wody jest studnia. Liczne badania potwierdziły, że taka woda jest bogata nie tylko w żelazo, mangan, ale też przejawia nieprawidłowy stopień twardości wody, mogą znajdować się w niej azotany, siarczany i związki organiczne.

Ecoperla Slimline MMX to druga propozycja marki Ecoperla obok Ecoperla Multicab do kompleksowego oczyszczania wody. Czym się charakteryzuje?

Obudowa stacji wielofunkcyjnej

Obudowa stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Slimline MMX nie różni się za bardzo od obudowy zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS. Zadbano o to, by wszystkie urządzenia tej linii miały spójny design. Ich cechy charakterystyczne także są zbliżone. Obudowa została wykonana z trwałego tworzywa, dzięki czemu można filtrować wodę o temperaturze do 50 stopni. Wymiary kabinetu zostały dopasowane w taki sposób, by urządzenie mieściło się w każdej przestrzeni, nawet w takiej, gdzie miejsca na instalację jest naprawdę mało.

Wyświetlacz umieszczono na wysuwanym panelu, dzięki czemu można dobrać kąt widzenia do własnych potrzeb.

Pokrywa prowadząca do zbiornika na sól regeneracyjną znajduje się w przednim rogu urządzenia. Dosypywanie soli tabletkowanej na regenerację jest więc dość proste.

Złoże filtracyjne

Złoże filtracyjne w Ecoperla Slimline MMX jest najważniejszym elementem. Zdecydowano się na użycie 24 litrów jednej z bardziej renomowanych mieszanek filtracyjnych Ecomix.

Cechą szczególną tego złoża jest fakt, że układa się w warstwy. Woda przepływając przez każdą z nich jest oczyszczana z konkretnego typu zanieczyszczeń.

W procesie filtracji z wody usuwane są zanieczyszczenia takie jak: żelazo, mangan, amoniaki, związki organiczne. Redukowana jest twardość wody, a w dodatku poprawie ulega barwa wody.

Głowica sterująca

Głowica sterująca umieszczona w Ecoperla Slimline MMX to produkt wykonany przy współpracy marki Ecoperla z Erie Water Treatment. Działa w oparciu o elektrozawory. Głowice tego producenta wyróżniają się bezawaryjnością. Praktycznie nie odnotowuje się problemów związanych z tym komponentem.

Regeneracja odbywa się poprzez przepływ współprądowy (downflow). Taka rodzaj regeneracji w urządzeniach wielofunkcyjnych jest najlepszy. Zastosowanie upflow mogłoby spowodować niedopłukanie złoża filtracyjnego.

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Slimline MMX posiada ustawienia Ecoperla Perfect System. Jest to dobór najbardziej zoptymalizowanych ustawień głowicy sterującej odpowiedzialnej za pracę urządzenia, w tym także proces filtracji. Zastosowanie Ecoperla Perfect System gwarantuje oszczędną eksploatacje przy zachowaniu najbardziej dogodnych warunków pracy stacji wielofunkcyjnej. Złoże jest dokładnie regenerowane, natomiast na sam proces urządzenie zużywa mniejsze ilości soli tabletkowanej oraz wody w porównaniu do podobnych produktów.

Montaż i programowanie

Montaż Ecoperla Slimline MMX można przeprowadzić samodzielnie. Producent nie wymaga wizyty swojego serwisanta w celu utrzymania gwarancji. Jest to spore udogodnienie – mało która firma decyduje się na zapewnienie takich warunków. To daje użytkownikowi spory wachlarz możliwości. O pomoc może poprosić zaprzyjaźnionego hydraulika, przeprowadzić samodzielną instalację lub skorzystać z pomocy dostępnego serwisu Ecoperla.

Przy montażu urządzenia warto pamiętać o wstępnej filtracji mechanicznej. Założenie takiego filtra znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii spowodowanej przedostaniem się dużych cząstek z wody.

Menu w Ecoperla Slimline MMX jest dostępne w języku polskim, a sam panel sterujący jest bardzo łatwy w obsłudze. Programowanie pracy stacji wielofunkcyjnej nie powinno zająć wiele czasu i przebiegać bez żadnych problemów.

Dodatkowo urządzenie posiada wąż do odprowadzania popłuczyn, co znacznie ułatwia montaż.

Dane techniczne

ParametryWartości
Ilość złoża (l)24
Szerokość (mm)391
Wysokość (mm)964
Głębokość (mm)467
Zużycie soli na regenerację (kg)*2,4
Zużycie wody na regenerację (l)*289
Ciśnienie robocze (bar) min/max1,4 - 8,3
Maks. zalecany przepływ roboczy (m3/h)*2,4

Podsumowanie

Na rynku nie ma wielu stacji wielofunkcyjnych w kompaktowych obudowach. Ecoperla Slimline MMX  z pewnością jest jedną z najbardziej oszczędnych pod względem eksploatacji. Dobrej jakości złoże to gwarancja odpowiedniej filtracji i oczyszczenia wody z wszystkich obecnych w niej pierwotnie zanieczyszczeń.

Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Slimline MMX dostępna jest w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!