Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Niech nie zmyli Was niepozorny wygląd tego urządzenia. Choć wygląda, jak wiele innych stacji uzdatniających wodę jest jedyny w swoim rodzaju. Erie Multimix to 5 w 1, czyli wielofunkcyjne urządzenie do filtracji wody. Dlaczego warto je wybrać?

Erie Multimix często nazywane jest 5 w 1. Można to interpretować na dwa sposoby. Jednym z nich jest fakt, ze to jedno urządzenie jest w stanie poradzić sobie aż z pięcioma problemami najczęściej występującymi w wodzie. Druga interpretacja dotyczy złoża filtracyjnego. W jednej butli znajduje się pięć warstw, z czego każda ma inne właściwości.

Dla kogo Erie Multimix?

Erie Multimix to system wyprodukowany z bardzo dobrych i trwałych materiałów. Wszystkie podzespoły powstały na terenie Unii Europejskiej. Przy produkcji przestrzegane są wszelkie normy i zalecenia. Erie Water Treatment stworzyło to urządzenie z myślą o osobach, które czerpią wodę z własnego ujęcia lub sieci wodociągowej. Erie Multimix przyda się w miejscach, gdzie stwierdzono przekroczenie normy kilku substancji znajdujących się w wodzie. Dystrybutorzy polecają go szczególnie właścicielom studni.

Co usuwa Erie Multimix?

Erie Multimix poradzi sobie z 5 problemami występującymi w wodzie:

  1. Jony amonowe
  2. Żelazo
  3. Mangan
  4. Twardość wody
  5. Naturalne substancje organiczne

*Należy wziąć pod uwagę dopuszczalne stężenia zanieczyszczeń do prawidłowej pracy urządzenia.

ECOMIX, czyli wielofunkcyjne złoże filtracyjne

Złoże filtracyjne składa się z pięciu warstw, wśród których można wymienić: żywicę jonowymienna, piasek kwarcowy, mieszankę złóż filtracyjnych usuwających mangan, żelazo, związki organiczne oraz inne substancje znajdujące się w wodzie. Warstwy tworzą jedno ogromne pole filtracyjne, przez które przepływa woda. Każda warstwa jest w stanie usunąć jedną lub kilka substancji. Złoże znane także pod nazwą ECOMIX było badane przez wiele lat na całym świecie. Wykazano, ze jest ono w stanie zmniejszyć ilość zanieczyszczeń organicznych nawet o 50%. Złoże ECOMIX jest certyfikowane, a do jego działania nie potrzebne jest doprowadzanie pH do odpowiedniej normy.

WymaganiaZawartość w wodzie surowej
Max. poziom twardości wody75 °f lub 42°d
Max. poziom zawartości żelaza15 mg/l
Max. poziom zawartości manganu3 mg/l
Max. utlenialność4 mg/l
Max. poziom amoniaku4 mg/l
Wymagane pH5 - 10

Dobra jakość to brak awarii

Wszystkie komponenty Erie Multimix są belgijskiego pochodzenia. To dotyczy także głowicy sterującej wykorzystywanej w wielu innych seriach tego producenta. Należy podkreślić, ze firma zasłynęła z produkcji właśnie tych części urządzeń uzdatniających wodę, a ich jakość doceniono na całym świecie. Głowica sterująca Erie działa w oparciu o wysokiej klasy elektrozawory, które zamykają się w trakcie awarii, dzięki czemu nie dochodzi do wycieków wody. Zawór sterujący zapewnia duży przepływ wody przy małych spadkach ciśnienia.

Warto napisać kilka słów o samym sterowniku. Panel jest bardzo prosty i intuicyjny. Jego obsługa nie powinna sprawić żadnych problemów. Do tego zamontowano spory, podświetlany wyświetlacz. Cały czas na ekranie wyświetlane są wszystkie podstawowe informacje dotyczące pracy urządzenia.

Sposób działania i regeneracja

W Erie Multimix zastosowano przepływ objętościowy. Sam proces filtracji i regeneracji nie różni się od tego, występującego w zmiękczaczach wody. Urządzenie regenerowane jest za pomocą przepływu High-flow przy udziale soli regeneracyjnej. Z tego powodu należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu zbiornika na solankę.

ModelMultimix 37Multimix 50
Ciśnienie pracy min./maks (bar)1,4/8,31,4/8,3
Temperatura pracy min./maks. (°C)2/482/48
Przyłącze elektryczne (V/Hz)230/50230/50
Maksymalny pobór mocy (W)1212
Przyłącze hydrauliczne wejście/wyjście1" GZ BSP1" GZ BSP
Ilość złoża (l)3750
Objętość zbiornika solanki (l)125125
Maks. zalecany przepływ roboczy (m3/h)*1,31,8
Zużycie wody na regenerację (l)*248335
Zużycie soli na regenerację (kg)*3,75,0
Wysokość (mm)13501394
Głębokość (mm)282310
Głębokość (z by-passem)371376
Wysokość do przyłączy (mm)12131257

*Wartości przybliżone, osiągi zależą od warunków pracy i jakości wody zasilającej

Podsumowanie

Erie Multimix to wielofunkcyjne urządzenie całkowicie wyprodukowane na terenie Belgii. Jest dostępne w kilku wariantach, które różnią się między sobą wielkością butli ze złożem. Usuwa najpopularniejsze problemy występujące w wodzie, przez co doskonale sprawdzi się w przypadku wody pochodzącej ze studni. Jest prosty w obsłudze i nie wymaga dużej uwagi użytkownika, co zdecydowanie jest jego zaletą. Zastosowanie specjalnego złoża, które optymalnie oczyści wodę oraz pewność, ze materiały, z których powstał są solidne i trwałe sprawia, że nie powinniśmy się obawiać tego, że kupujemy „kota w worku”. Erie to firma ciesząca się dużym zaufaniem Klientów, a Erie Multimix może okazać się hitem na rynku uzdatniania wody.

Odżelaziacze wody Erie Multimix dostępne są w sklepie internetowym

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!