Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto produkuje filtry do wody, które posiadasz? Jacy są polscy producenci filtrów? Opisujemy najpopularniejszych producentów działających w Polsce, ale współpracujących z dystrybutorami na całym świecie.

UST-M

Prezesem zarządu UST-M jest Urszula Czechowicz-Górna. Główna siedziba znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Wśród produkowanych urządzeń można wymienić: zmiękczacze wody, stacje uzdatniania wody, systemy odwróconej osmozy, wkłady filtracyjne i korpusy, testy wody, gniazda, elementy instalacyjne. Trzy główne gałęzie przemysłowe to: filtry do wody, systemy centralnego odkurzania, instalacje sanitarne.

Firma może pochwalić się: nowoczesnym parkiem maszynowym, dużymi powierzchniami magazynowymi, własnym działem konstrukcyjnym i technologicznym. Wyprodukowane urządzenia są sprawdzane, posiadają pełną certyfikację, atesty i świadectwa. UST-M bierze udział w wielu projektach unijnych. Cała produkcja odbywa się na terenie Polski.

TMA

TMA to polski producent lamp sterylizujących. Główną siedzibą firmy jest Białystok. Właścicielem firmy jest Tomasz Adamowicz. Przedsiębiorstwo istnieje od 1990 roku. Od 1998 zajęto się produkcją lamp sterylizujących do wody i powietrza. Obecnie w ofercie znajduje się około 30 modeli o różnych wydajnościach. Podzespoły i poszczególne części na bazie których powstają lampy pochodzą z Unii Europejskiej. Można więc mówić o wysokiej jakości materiałów.

W produkcji wykorzystywane są promienniki UV znanej na całym świecie firmy Philips. Cały czas wytwarzane są części zamienne i akcesoria do nowszych i starszych modeli. Pracownicy nieustannie obmyślają nowe rozwiązania mające na celu ulepszanie produktów.

Ecoperla

Ecoperla to marka, która została stworzona przez ekspertów z branży uzdatniania wody z wieloletnim doświadczeniem. W ofercie znajdują się produkty służące poprawie jakości wody w gospodarstwach domowych z własnym ujęciem, jak także korzystających z wody wodociągowej.Do współpracy przy tworzeniu urządzeń zaproszono największych producentów cieszących się renomą na całym świecie. Wśród nich wymienić można choćby Erie, Lanxess czy firmę Clack.

W ofercie marki Ecoperla użytkownik odnajdzie: profesjonalne filtry kuchenne, kompaktowe stacje wielofunkcyjne, kompaktowe zmiękczacze wody, wkłady o specjalnych właściwościach, a także serię produktów o dużych wydajnościach Ecoperla Tower przystosowaną do pracy w trudnych warunkach. Oprócz tego praktycznie każdy produkt posiada specjalnie dobrany system mający wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji oraz prawidłową i bezawaryjną pracę urządzeń.

Obecnie sieć dystrybutorów Ecoperla stale się poszerza. Użytkownicy natomiast doceniają brak potrzeby zamawiania autorskiego serwisu do utrzymania warunków gwarancyjnych.

Dafi

Dafi jest marką stworzoną przez FORMASTER. Dafi to pierwsza rodzima marka, pod którą produkowane są pojemniki próżniowe i filtry do wody (dzbanki filtracyjne, filtry przepływowe, butelki filtracyjne). Istnieje już od około 30 lat. Cały proces produkcji ma miejsce w naszym kraju, jednak surowce pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Udogodnieniem jest umieszczenie wszystkich działów w jednym miejscu. Produkcja działa obok sprzedaży, a serwis gwarancyjny może zostać wykonany od ręki. FORMASTER SA ma swoją siedzibę w Kielcach.

Firma została założona w 1981 roku przez Sławomira Burszteina. Przedsiębiorstwo prowadzone jest przez członków jednej rodziny. Początkowo produkowano pompy wodne, a następnie zajmowano się produkcją przepływowych ogrzewaczy wody. W przedsiębiorstwie pracuje obecnie około 240 osób. Firma zajmuje się też produkcją urządzeń, które mogą być sprzedawane pod marką klienta. Formaster wynajmuje swoje powierzchnie magazynowe. Dafi to także marka, pod którą produkowane są podgrzewacze wody.

FITaqua

FITaqua to marka stworzona przez Amii. Powstała w 1977 roku. Główną misją jest dostarczanie czystej wody do każdego domu, a przy tym ochrona i dbanie o środowisko. Do celów strategicznych FITaqua można zaliczyć: dbanie o jakość produktów stale mając na uwadze potrzeby klientów, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i wprowadzanie ulepszeń do już istniejących produktów, praca nad konkurencyjną ofertą. Właściciel marki może pochwalić się tytułem Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju w kategorii „Innowacyjna firma”.

Główne biuro oraz dział produkcyjny znajdują się w Łodzi. Produkty można zakupić w sklepach stacjonarnych na terenie Łodzi i Warszawy. W ofercie znajdują się: wkłady filtracyjne, zmiękczacze, filtry prysznicowe i przeznaczone do pralek oraz zmywarek, systemy odwróconej osmozy oraz filtry molekularne przeznaczone do użycia w kuchniach.

Amii to firma, która działa na polskim rynku już od 35 lat. Wśród produktów oferowanych przez firmę można znaleźć: filtry do wody i akcesoria, dystrybutory wody, alkomaty, Amii współpracuje z firmami z: Holandii, Niemiec, Włoch, Estonii, Grecji, Turcji, Rosji oraz wielu innych. Cechą, którą chwali się Amii jest płynność finansowa i wykorzystywanie tylko własnego kapitału. Firma postawiła sobie trzy główne cele, do których nieustannie dąży. Wśród nich są: konkurencyjna oferta, udoskonalanie produktów, dopasowanie produktów do potrzeb klientów.

Amii sponsoruje klub sportowy Amii Nowosolna. Oprócz tego angażuje się w akcję społeczną „Ile mogę wypić?”, której celem jest uświadomienie społeczności o skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Amii produkuje filtry do zastosowań domowych, biurowych, przemysłowych. U nich powstają też zmiękczacze i odżelaziacze. Produkty są certyfikowane i atestowane przez Narodowy  Instytut Zdrowia Publicznego. Właścicielom zależy na tym, by filtry były wytwarzane bez szkodzenia środowisku.

Aquafilter

Aquafilter to polski producent filtrów do wody z siedzibą w Łodzi. Misją, jaką chce spełniać przedsiębiorstwo jest: „podnoszenie standardu życia klientów, poprzez zagwarantowanie im czystej i zdrowej wody”. Urządzeniami, w produkcji których specjalizuje się przedsiębiorstwo to systemy działające na zasadzie: nanofiltracji, ultrafiltracji, mikrofiltracji oraz na zasadzie odwróconej osmozy. Na terenie Europy produkowanych jest około 90% filtrów i podzespołów. Produkty posiadają certyfikaty NSF oraz WRAS. Firma posiada swoje parki maszynowe oraz laboratoria techniczne.

Aquafilter może pochwalić się logistyką na wysokim poziomie – ogromne magazyny i lokalizacja dają możliwości szybkiego dostarczania produktów dla klientów. Zamówione filtry i części przed wysyłką przechodzą testy wytrzymałościowe i jakościowe. Dodatkowo Aquafilter angażuje się w wiele działań charytatywnych, np.: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wspomaga Fundację Jana Pawła II.

Top Filter

Top FIlter to producent filtrów do wody z Gorzowa Wielkopolskiego. Oferuje rozwiązania w uzdatnianiu wody do gospodarstw domowych oraz przemysłu. Wszystkie produkty posiadają atesty PZH.  Firma ma swoich partnerów biznesowych także za granicą. W ofercie można odnaleźć: zmiękczacze, odżelaziacze, systemy odwróconej osmozy, wkłady filtracyjne różnego rodzaju.

Jak widać mamy czym się pochwalić. Wszyscy wymienieni producenci współpracują z przedsiębiorstwami na całym świecie, a każdego dnia do innych krajów wyruszają w drogę polskie systemy uzdatniania wody. Z oferty opisanych firm korzysta wielu polskich dystrybutorów zajmujących się sprzedażą filtrów do wody dla klientów indywidualnych oraz firm. Niezależnie od stażu na rynku systemy poprawiające jakość wody pochodzące z naszego kraju cieszą się dużym uznaniem. Polscy producenci mogą się też szczycić dużą świadomością ich marek na terenie Polski, Europy, a nawet całego świata.

Kompendium wiedzy o filtracji wody na YouTube

  • Dział merytoryczny
  • Recenzje produktów
  • Filmy instruktażowe

Subskrybuj kanał marki Ecoperla i bądź na bieżąco z najnowszymi poradnikami!