Szukasz systemu uzdatniania wody? Sprawdź produkty dostępne w sklepie internetowym lub napisz do eksperta!


Z uwagi na niepokojącą liczbę reklamacji zmiękczaczy wody WaterMark i Denver, jaką odnotowaliśmy w ostatnim czasie, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie urządzenia sugerujemy zapoznać się z ofertą zmiękczaczy wody Ecoperla bądź skonsultować się bezpośrednio ze sprzedawcą

Firma Puricom Europe wprowadza od 2016 roku na rynku polskim certyfikację zmiękczaczy wody WaterMark i Denver Plus. Hologramy firmy Klarsan na obudowie oraz w instrukcji obsługi świadczą o oryginalności produktu.

Polska i niemiecka dystrybucja

Na znanym portalu aukcyjnym pojawiły się zmiękczacze wody WaterMark i Denver Plus, które rzekomo pochodzą z polskiej dystrybucji. Tak naprawdę kupowane są z drugiej ręki od hurtownika już w Polsce. Do polski jednak trafiają nie od producenta – z Hiszpanii – a od pośredników z Niemiec.

Te produkty nie posiadają polskich numerów seryjnych. Nie wiadomo jak długo były magazynowane za zachodnią granicą. W jakim stanie jest żywica jonowymienna. Ich transport nie jest w żaden sposób ewidencjonowany.

Programator w języku polskim nie świadczy o oryginalności urządzenia. Producent wgrał język polski do sterownika w standardzie od momentu wzrostu popularności tych zmiękczaczy wody.

Oryginalność potwierdzona hologramem

Od przyszłego roku zmiękczacze wody WaterMark i Denver Plus będą posiadały specjalne certyfikaty. Hologramy potwierdzają oryginalność produktu i polską dystrybucję. Firma Klarsan jest jedynym bezpośrednim dystrybutorem tych urządzeń.

Na obudowie i w instrukcji obsługi szukaj hologramów

Certyfikat firmy Klarsan

Hologram naklejony na zmiękczaczach wody WaterMark 30 i Denver Plus 30

Zmiękczacze wody z hologramem są z polskiej dystrybucji Puricom Europe. Reklamacje urządzeń bez hologramu nie są uwzględniane przez firmę Klarsan.

Nieuczciwa walka o klienta

Sprzedawcy zmiękczaczy wody walczą ze sobą na różne sposoby. Jedni dają więcej wkładów, drudzy więcej soli, a pozostali kilka lat dodatkowej gwarancji. To normalne, że my (konsumenci) szukamy najlepszej okazji. Przecież nikt nie lubi przepłacać kupując (teoretycznie) ten sam produkt. Nie zawsze jednak taniej oznacza lepiej. Tak jak to widać na przykładzie zmiękczaczy wody WaterMark i Denver Plus. Sprzedawcy z trzeciej ręki (zmiękczaczy wody bez hologramów) za wszelką cenę chcą opchnąć swoje produkty dając gratisy lub sztuczną gwarancję.

Przed zakupem zapytaj sprzedawcy czy oferowane zmiękczacze wody posiadają certyfikację firmy Klarsan. Po otrzymaniu urządzania sprawdź dokładnie czy na obudowie i w instrukcji obsługi znajduje się hologram.

Więcej filtrów i wkładów

Najtańsze wkłady mechaniczne kosztują 2 złote za sztukę. Można dać więcej tanich wkładów, które są miernej jakości lub jeden dobry wkład, który działa lepiej i dłużej. Tanie wkłady częściej trzeba wymieniać. Poza tym często znacznie zmniejszają ciśnienie w instalacji wodnej. Cóż… dla niektórych liczy się ilość, a dla innych jakość. To samo tyczy się obudowy filtracyjnej. Obudowa powinna być wytrzymała, wykonana z wysokiego gatunku tworzywa sztucznego. Chińskie klosze pękają przy skokach ciśnienia. Uszczelki tracą swoją elastyczność i powodują przecieki.

Atlas Filtri seria Sanic

Polecam włoskie obudowy i wkłady firmy Atlas FIltri. Filtry tego producenta znane są na całym świecie. Montowane są w instalacjach domowych i przemysłowych. Tak naprawdę Atlas Filtri nie ma sobie równych. Do zastosowań domowych warto szukać filtrów z serii Sanic. Wykorzystują technologię Microban, czyli cząsteczki srebra, które zabijają mikroorganizmy. Obudowy i wkłady z serii Sanic posiadają na całej swojej powierzchni bakteriostatyczną powłokę.

Dłuższa gwarancja

Kolejny chwyt marketingowy. Dziesięć czy nawet pięć lat (pełnej) gwarancji dla Denver’a i WaterMark’a to mrzonka. Nie daj ponieść się emocjom. Realnie, tylko oficjalni dystrybutorzy dają 2 lata gwarancji na całe urządzanie. Niektórzy sprzedawcy wolą jednak przedstawić tą sprawę nieco inaczej. Dają…

  • 3 lata gwarancji na sterownik i elektronikę
  • 5 lat gwarancji na złoże jonowymienne
  • 10 lat na obudowę

Większość tych chwalących się sprzedawców nie daje nawet standardowych 2 lat gwarancji. Okazuje się, że ich gwarancja działa tylko wtedy, gdy montują zmiękczacz i serwisują go co roku. W przeciwnym razie tracimy wszystkie nasze prawa do roszczeń. Wymagany montaż i serwis to dodatkowy wydatek dla klienta (a zarobek dla sprzedawcy). Poza tym… jak Ci sprzedawcy z trzeciej ręki mają serwisować zmiękczacze wody WaterMark i Denver Plus skoro nie mają do nich części zamiennych?

Zmiękczacze wody importowane przez firmę Klarsan mają dwa lata realnej gwarancji na całe urządzenie baz wymagań drogiego montażu i dodatkowego serwisu.

Oryginalne części zamienne

Tylko autoryzowany sprzedawca posiada wszystkie części zamienne do oferowanych urządzeń. Tak samo jest w przypadku zmiękczaczy wody WaterMark i Denver Plus. Firma Klarsan jako oficjalny dystrybutor ma dostęp do wszystkich podzespołów tych produktów. Tylko zmiękczacze wody z certyfikatami mogą być serwisowane przez oficjalnego dystrybutora. Dotyczy to zarówno okresu gwarancji, jak również kolejnych lat pracy urządzenia.

Sprzedawcy, którzy ściągają towar z trzeciej ręki nie mają bezpośredniego dostępu (od producenta) do oryginalnych podzespołów WaterMark’a i Denver’a.